Jump to content

Moto Zajednica

Dilema

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Evo posle predstavljanja da izložim i svoj problem. Dakle, kupujem sebi prvi veliki motor. Problem je sto imam 2 metra i koji centimetar i znam da mi je izbor prilično sužen. Budžet mi je oko 2.500e. Interesuje me neki motor zgodan za grad ali da može i da ide na duža putovanja (po srbiji, more, po evropi i tako to) Za oko mi je zapao jedan Transalp 1999. uvezen iz Italije koji je prešao oko 55.000km. Pa ako bi mi mogli reci neka iskustva o ovom modelu i da li je mnogo ta kilometraža. Naravno sa sobom bih vodio i servisera da vidimo motor jer ja apsolutno nemam iskustva sa motorima, ali me od vas čisto iskustva interesuju.

 

Unapred mnogo zahvalan

Z

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Za dilemu bi morao da ubacis jedan ili vise motora u razmatranje. Aj da pokusam da ti odgovorim. Meni licno ovaj model sto si ti naveo je najlepsi transalp od svih. Mislim da kod njega nema greske. Pouzdan motor, veoma upravljiv, pogodan za grad a mozes i na put sa njim... to je uostalom i ono sto trazis. Na kilometar sat nemoj mnogo obracati paznju, bolje da vec majstor ako ga vodis proveri stanje, inace ako je pravih 55k nije to nista. Kod nas se prodaju punoletni motori sa 15,000 km na satu. Po visini bi ti vise odgovarala neka super tenere ili afrika ali sa obzirom da si pocetnik i TA ti je dovoljan. Uostalom imas na forumu temu o transalpovima pa tamo mozes pogledati kakva su iskustva sa njima. Sve u svemu zelim ti srecu u izboru i dobro dosao u svet velikih motora :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Mikulanac hvala mnogo na izdašnom odgovoru. Mnogo mi je sada jasnije.

 

Kepo, prevelik sam za SVE motore ;). U moto-industriji je na snazi velika diskriminacija prema ljudima preko 2m :) a TA mi je nekako najidealniji kompromis izmedju svega što sam gledao. Hvala na savetu, u svakom slučaju se nadam da neću ostati na Trandži.

 

Ludiserviser, V-Strom mi je inače #1 i konačni cilj u mom, do sada nezapočetom, moto-svetu ali zbog budžeta će do tog cilja morati biti nekoliko stepenika :) u svakom slučaju, hvala za predlog.

 

 

 

 

Puno pozdrava i suvih puteva svima

 

Z

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja