Jump to content

Moto Zajednica

Sombor-Tara-Sombor juli 2011

Recommended Posts

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Sombor

Čitao sam već puno putopisa, koji su bili na Tari, pa samo devojka i ja odlučili da se i mi provozamo.

Krenuli smo u petak ujutru oko 8 sati. putanja je bila sledeća: Sombor - Novi Sad - Šabac - Valjevo - Bajina Bašta - Perućac - Mitovac. U Mitovcu smo spavali, na jednom sasvim lepom mestu, vazduh je odličan i priroda je prelepa.

Petkom smo se muvali po Mitrovcu, pa smo potom krenuli peške na jedan vidikovac zvani Kozija Stena, ali smo negde na pola puta odustali pošto se smračivalo.

Subotu ujutru posle doručka oko 9 sati smo seli na suzu i krenuli ka Predovom Krstu.

Spust od Mitovca do Perućca je skroz ok, put je osrednji, krivine su baš dobre i lep je pogled na branu tj. na perućansko jezero. Samo da nema tih flaša koji plivaju po vodi (strašno).

Koda smo stigli do Predovog Krsta, parkirali motor pored lovačkog doma i krenuli pešaka dalje do vidikovca Bilješka Stena. Mogao sam ići i motorom da sam imao endura sa ovim nisam hteo da probam, nije za makadam.

Šetnja je trajala oko 1:30 srednjim tempom, malo smo se oznojali i umorili, ali se svakako isplatilo. Pogled je fantastičan to mora da se vidi uživo.

Povratak je bio nešto brži, glad nas je terao. Išli smo na ručak u restoran Vrelo u Perućcu. Nama se mesto jako dopalo a i pastrmku su lepo ispekli, sve u svemu dajem im ocenu 5.

Posle dobre hrane vratili smo se u našu sobicu i obukli kupaći, pošto smo krenuli na jezero Zaovine.

Motorom smo prošli celi krug oko jezera nekih 50 km. Put je ok ima jedne male deonice makadama ali ništa strašno.

Ja sam se malo okupao, ali mojoj lepšoj polovini bila je hladna voda.

Voda je bistra, čista vidi se do dna kao da je more samo što nije slana.

Malo mo se sunčali a kada je sunce oslabilo vratili smo se u Mitrovac. Za večeru smo jeli ćevape na kajmaku, bile su fine.

U nedelju ujutru oko 7 sati krenuli smo kući putanjom: Mitrovac - Kaluđerskw Bare - Bajina Bašta - Loznica - Šabac - Novi sad - Sombor.

 

Ova tura je bila oko 880 km lepe, nezaboravne vožnje.

 

 

Satavijo sam jedan kratak filmić o putovanju koga interesuje neka pogleda.

 

 

 

 

Pozdrav DANI & ZITA

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Odlican izbor! Bio sam nekoliko puta na Tari i jedva cekam i ove godine da odem opet, upravo na ova mesta. Voznja oko Zaovinskog jezera je fantasticna a vidikovci prelepi! Isplati se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja