Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: apatin

uspeo sam odraditi download ili nemogu nigde naci karticu od 2gb i neznam dali bi mogao da snimim samo  mapu srbije onda bi valjda mogla i manja kartica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Možeš obrisati (odnosno ne presnimiti) na karticu mape koje ti ne trebaju trenutno.

Mape se nalaze u /iGO8/content/map/

 

Kartica inače ima u svakoj iole opremljenijoj kompjuterskoj radnji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

moze li mi neko pomoci kako bih mogao uneti rutu puta a ne samo najkraci ili najbrzi put u gps blueberry  pod tim mislim da recimo ne idem pravo do soluna nego da malo svrljnem recimo do ohrida a da mi to bude ruta izjedna na aparatu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Pretpostavljam da koristis IGO8 softver za navigaciju. Rutu ces napraviti tako sto:

1. redovno ukucas adresu u Solunu i oznacis "postavi kao odrediste"

2. Ides na "nadji adresu" , i tu ukucas Makedonija-Ohrid, i umesto "postavi kao odrediste" oznacis opciju "Ubaci medjuodrediste".

3. Ponavljas stavku br 2. sve dok ne ukucas sva planirana svljanja :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

koliko znam, na tom uredjaju je igo amigo koji ne podrzava snimanje rute(treking) i medjuodredista(intersection) tako da bi morao staviti drugi program koji to podrzava

 

inace, amigo je daleko uprosceniji od igo8 ali po meni, mislim da je igo8(8.3) daleko ispred amiga u moguucnostima i podesavanjima..

 

moze da se instalira i posto je manje zahtevan od amiga, ima gps da leti(i zimi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ja imam blueberry i IGO8. Radi perfektno, čak dovoljno procesorske snage ostane da bez problema u pozadini pustim neki MP3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Pomoc ljudi,zvao sam pincomputers i rekli su mi da u Beogradu nemaju maloprodaju i uputili me na njihov sajt gde su im partneri,

elem, sve sam ih zvao i niko ne prodaje blueberi 510.

Gde u Beogradu mogu da ga kupim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Pomoc ljudi,zvao sam pincomputers i rekli su mi da u Beogradu nemaju maloprodaju i uputili me na njihov sajt gde su im partneri,

elem, sve sam ih zvao i niko ne prodaje blueberi 510.

Gde u Beogradu mogu da ga kupim?

 

Pero, ja sam skoro kod ovih http://www.pcpractic.rs/kontakt, u Cvijicevoj, kupio 432, cini mi se da su i 510 imali, pa proveri. Moje misljenje je da ako ti treba za motor, 5" je malo pregabaritno, sasvim je dovoljno 4,3".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Da li neko koristi GoClever uredjaje? Videh ih juce, fino izgledaju. Na hrvatskom forumu su nesto bas zadovoljni jednim modelom, koji doduse nije kod nas u ponudi. Ima li neko iskustva sa ovim uredjajima?

 

Planiram da kupim nesto malo jeftinije pa me zanima sta se trenutno preporucuje u ovom rangu. Vidim da mnogi ovde koriste Blueberry i reklo bi se da su zadovoljni. Samo da napomenem da mi je dosta vazan kriterijum za odabir mogucnost snimanja rute kao i ucitavanja ruta sa PC-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 501 postova
  • Lokacija: Beograd

onda uzmi neki garmin, ucitavanje ruta sa PC-a je za igo sizifov posao, trebao bi ti windows mobile emulator i u njemu instaliran igo8 gde bi podesio rutu pa prebacivao u navigaciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Pretpostavljam da koristis IGO8 softver za navigaciju. Rutu ces napraviti tako sto:

1. redovno ukucas adresu u Solunu i oznacis "postavi kao odrediste"

2. Ides na "nadji adresu" , i tu ukucas Makedonija-Ohrid, i umesto "postavi kao odrediste" oznacis opciju "Ubaci medjuodrediste".

3. Ponavljas stavku br 2. sve dok ne ukucas sva planirana svljanja :D

 

 

hvala znao sam da je jednostavno radi super

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Pomoc ljudi,zvao sam pincomputers i rekli su mi da u Beogradu nemaju maloprodaju i uputili me na njihov sajt gde su im partneri,

elem, sve sam ih zvao i niko ne prodaje blueberi 510.

Gde u Beogradu mogu da ga kupim?

evo gde imas

NA LOKACIJI JURIJA GAGARINA 151/G , TC MALA PIRAMIDA LOKAL BR .7

 

(30 m od McDonaldsa, izlog je okrenut prema tramvajskim šinama u ulici J. Gagarina)

 

TEL. 011/ 21-666-07

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugari zna li neko kako da mi proradi Garmin XT na Nokia E52 telefonu? Garmin XT 5.00.50 i .60, oba sam probao.

 

Instalirao sam ga i nece da ga podigne, prikaze mi samo stranicu za ucitavanje i ugasi se. Pokrenem mu samo onaj .sis fajl i on ga instalira. Iskljucio sam i senzore pokreta.

 

Da li mozda treba jos nesto da prekopiram na karticu? Sta jos da probam?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: YAMAHA TDM 900

Moj problem:

Dobio Becker 7916 nov( tj nekoriscen) iz Njemacke bez sd kartice. Nema softver na sebi.

Dam ga drugaru on ga dekodira, ubaci igo8.

E to nastaju problemi: sve radi i kad uradis zum on blokira, i tako 10x probano sa drugim sto novijim sto starijim verzijama igo8.3...

Sve ostalo na njoj radi, mp3, film, igre,...ali karta-zum-blokada.

Probao i do stavi drugi program( neki drugi a ne igo8) i tad je radila ok dok je nisam ugasio, a onda nece da se pokrene.

Mozda je prilikom dekodiranja ostecena?

Sta ciniti?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

[... Moje misljenje je da ako ti treba za motor, 5" je malo pregabaritno, sasvim je dovoljno 4,3".

 

Ja sam na motor instalirao 5" navigaciju i veruj mi ja mi je idealna dimenzija. Taj nepuni inč razlike je itekako primetan, u pozitivnom smislu, naravno. No sve je stvar ukusa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Drugari zna li neko kako da mi proradi Garmin XT na Nokia E52 telefonu? Garmin XT 5.00.50 i .60, oba sam probao.

 

Instalirao sam ga i nece da ga podigne, prikaze mi samo stranicu za ucitavanje i ugasi se. Pokrenem mu samo onaj .sis fajl i on ga instalira. Iskljucio sam i senzore pokreta.

 

Da li mozda treba jos nesto da prekopiram na karticu? Sta jos da probam?

 

Ako ti je Symbian 3rd edition onda treba da radi.

Ako imaš Card reader ne mora da se instalira preko telefona već direktno na karticu preko Card readera, malo je brže.

Koraci su sledeći:

1.Prvo instaliraj Support files i basemap koja možda nije važna(ja ionako koristim drugi basemap)

    * Garmin Mobile XT Free Basemap, Ver. 4.xx.xx, as of Apr 19, 2007, Download

    * Garmin Mobile XT Support Files, Ver. 4.xx.xx, as of Jul 11, 2007, Download

   Link: http://www8.garmin.com/support/collection.jsp?product=010-10844-00

 

2. Na linku imaš i poslednju verziju Garmin XT 5.00.50 koji takođe skini i posle dve gornje instalacije instaliraj i aplikaciju

3. Izvadi karticu iz Card readera stavi u telefon i pokreni sa telefona installer Garmin****.sis file koji je u root kartice

 

Posle završene instalacije startuj program, posle idu mape itd itd

 

Napomena: Pre ove instalacije ako imaš nešto na kartici izbriši ceo folder Garmin a možeš i sis file mada će novi da ga pregazi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3635 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Drugari zna li neko kako da mi proradi Garmin XT na Nokia E52 telefonu? Garmin XT 5.00.50 i .60, oba sam probao.

Instalirao sam ga i nece da ga podigne, prikaze mi samo stranicu za ucitavanje i ugasi se. Pokrenem mu samo onaj .sis fajl i on ga instalira. Iskljucio sam i senzore pokreta.

Da li mozda treba jos nesto da prekopiram na karticu? Sta jos da probam?

Instalirao nekoliko desettina tih. Formatiraj karticu, instaliraj program na istu (ne preko PS Suita nego mass storage ili data transfer), pokreni instalaciju sa telefona, prekopiraj obavezno SW.UNL file, kad zavrsis restartuj telefon i posle idu mape. Ako ima jos problema javi se na PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja