Jump to content

Moto Zajednica

GPS?

Recommended Posts

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Gledam ovaj Mio... u Nemackoj 130e! Ako bih ga nabavio tamo, kupio bih ovde za 5500din karte, ali sta sa navodjenjem na srpskom i srpskim menijima??

 

Pa platis update za srpski u zvanicnom servisu, ili nazoves neki broj telefona ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Gledam ovaj Mio... u Nemackoj 130e! Ako bih ga nabavio tamo, kupio bih ovde za 5500din karte, ali sta sa navodjenjem na srpskom i srpskim menijima??

 

Trebalo bi da ima i srpski meni i srpski glas bez obzira gde ga kupiš? Tako je bar kod onih drugih. To se rešava skroz legalno kroz update softvera po meni. Ili grešim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Mio C320 je juce u Nemackoj bio 130e, a kod nas 23500 din. Od danas je 99e u Nemackoj. :)

 

http://www.guenstiger.de/gt/main.asp?produkt=509147

 

BTW, ima li interesovanja da napravim neko mini uputstvo za MapSource, fenomenalan program sa auto kartama, rutiranjem i sl.? MapSource je besplatan!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

 

BTW, ima li interesovanja da napravim neko mini uputstvo za MapSource, fenomenalan program sa auto kartama, rutiranjem i sl.? MapSource je besplatan!

 

 

Samo napred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

 

BTW, ima li interesovanja da napravim neko mini uputstvo za MapSource, fenomenalan program sa auto kartama, rutiranjem i sl.? MapSource je besplatan!

 

 

 

ne zezaj bre lalajko, nego pravo taj user manual

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

BTW, ima li interesovanja da napravim neko mini uputstvo za MapSource, fenomenalan program sa auto kartama, rutiranjem i sl.? MapSource je besplatan!

 

Uputstvo vec ima, samo bi ga trebalo prevesti, ili bar najinteresantnije/bitnije delove. Mada, jedna ozbiljna frima kao sto je Garmin je to trebalo da to odavno uradi. ;)

 

http://www8.garmin.com/manuals/MapSource_MapSourceUsersGuide.pdf

 

 

Inace sto se samog programa tice, mislim da je MS-ov AutoRoute mnogo bolji, brzi, i ima intuitivniji i profesionalniji interfejs. Ali, nazalost, nista od detaljnih mapa za ovu regiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

pobrisao sam 10ak poruka u kojima se raspravljalo o "legalnosti" nelegalnog softvera,  opravdanosti koriscenja istog, moralu i td. Ove diskusije ostavite za kada se nadjemo uzivo pa cavrljajte koliko hocete. Po 50. put - koliko god svako od nas neimao svaki program kupljen od proizvodjaca ili dilera, skidao muziku i filmove sa neta, ajde da pokusamo da o tome ne raspravljamo ovde. Docice valjda dani kada ce to i u nasoj zemlji da bude kaznjivo i ne mora ovaj sajt da im tada posluzi za primer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

ovo mi sad stiglo na mail:

 

Poštovani korisnici SCG Route karte,

obaveštavamo vas da smo na naš server postavili peti update za SCG Route kartu.

(English version below)

 

Update možete downloadovati ovde:

SCG ROUTE 1.6 UPDATE (68MB)

 

Kompletan spisak dopuna i ispravki možete pogledati na: http://www.garmin.co.yu/vesti.php?id=29

Detalje o SCG Route karti možete pogledati na sledećem linku: http://www.garmin.co.yu/proizvodi.php?id=129

 

Posle uspešnog preuzimanja, potrebno je startovati SCGRv17.exe fajl i ispratiti instalacionu proceduru. Time je update na vašem računaru završen. Da bi ste prebacili novu verziju karte u GPS uređaj potrebno je ispratiti proceduru prebacivanje karte opisanu u uputstvu uz CD:

    1. Stratujte MapSource aplikaciju

    2. Ako do tada niste uneli unlock code, unlock wizard će vam tražiti da unesete 25-karakterni kod koji ste dobili prilikom otključavanja na e-mail ili ste ga dobili odštampanog uz SCG Route CD.

    3. Koristeći Map select tool (), klikom na delove karte u MapSource programu označite svih 7 delova karte. U listi sa leve strane, u Maps tabu će se pojaviti 7 naziva delova karte, a ispod liste će biti prikazana ukupna veličina podataka: 26.9MB

    (NAPOMENA: Ako koristite još neku dodatnu kartu pored SCG Route, npr. AdriaRoute (CRO+SLO+BiH) ili Naviguide (HU), potrebno je i te karte instalirati na računar, otključati, i potom selektovati SVE delove karte koje želite da prebacite iz svih proizvoda, izborom u Product Selection listi u gornjem levom uglu ekrana.)

    4. Priključite vaš Garmin uređaj na računar

    5. Pritiskom na Send to device () otvorićete "Find device" prozor u kome treba izabrati vaš uređaj sa liste i pritisnuti SEND.

    6. Sačekajte da se završi procedura transfera, isključite uređaj sa računara, i potom proverite u "Map Info" sekciji na uređaju da li je SCG Route 1.7 u listi mapa.

 

Ako imate problema oko instalacije ili prebacivanja, uvek nam se možete obratiti telefonom ili mailom za pomoć, ili svratiti kod nas da vam učitamo novu verziju karte. Molimo vas za strpljenje, očekujemo velike gužve kao i kod prošlog update-a

 

Sve uočene nepravilnosti na karti možete prijaviti na scgr@garmin.rs (uz kratak opis ili screenshot, waypoint, tracklog...) Svi vaši komentari su dobrodošli.

 

Zahvaljujemo se korisnicima koji su nam slali prijave greške i podatke za ispravku. Bez njihove pomoći ovaj update ne bi bio ovako detaljan: Dragan Slavković, Dejan Marić, Nenad Mirković, Vladimir Trmčić, Aleksandar Lazović, Miodrag Nenezić, Danijel Alivojvodić, Željko Radojko, Aleksandar Fizešan, Aleksandar Lukić, Predrag Supurović, Aleksandar Nikolić, Milutin Vukosavljević, Aleksandar Trifunović, Goran Mijatov, Slaviša Stanojević, Milan Vasić, Miodrag Tufegdžić, Saša Graovac, Miša Simić, Saša Jovanović, Srđan Bodulić, Zoran Vojnov, Miloš Aćimović, Laslo Kos, Dragan Mirić, Srđan Kusovac, Miodrag Škilja, Vladimir Karuović, Bratislav Milenković, Aleksandar Nikolić, Marko Galečić, Nedeljko Tankosić, Saša Jovanović, Nemanja Gmizić, Radovan Vidaković, Ivan Šaljić, Dejan Savatović, Zoran Mircik, Zoran Mraović, Stevan Stevanović, Marko Stevanić, Boško Lipovac, Goran Srdanović, Vladimir Peković, Zoran Đekić, Dejan Krstić, Nebojša Stanković, Predrag Sklopić, Sveta Ćirić, Branko Matijević, Boris Kojadinović, Aleksandar Mihailović, Milinko Lukić, Dejan Stanojević, Boža Živanović, Miloš Stanković, Miroslav Fa, Miša Timčenko (izvinjavamo se ako smo nekoga izostavili)

 

Posebno se zahvaljujemo Beogradskim taksistima, njihovi saveti i primedbe su neprocenjivi! Takođe se zahvaljujemo se pojedincima i ustanovama koji su nam pomogli da značajno poboljšamo kvalitet karte širom Srbije.

 

 

Zahvaljujemo se našim partnerima u izradi karte: VojnoGeografski institut - Beograd, EIS Technology - Beograd, Plovput - Beograd, OSA - Beograd, Geokarta - Beograd, Pegaz MM - Novi Sad, Godex - Sremska Mitrovica, SAT media group - Beograd, Opština Pančevo, Jkp Medijana Niš

 

 

========== English version stars here ==========

 

Lepo od njih sto se zahvaljuju na pomoci....jebes ga, meni je ovaj njihov napor (za koji, naravno, budu na kraju nagradjeni) da pokriju Srbiju za svaku pohvalu.

Neka prica ko sta hoce, ali ja alternativu ne vidim.

 

Samo neka nastave...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

 

Lepo od njih sto se zahvaljuju na pomoci....jebes ga, meni je ovaj njihov napor (za koji, naravno, budu na kraju nagradjeni) da pokriju Srbiju za svaku pohvalu.

Neka prica ko sta hoce, ali ja alternativu ne vidim.

 

Samo neka nastave...

 

U ime ekipe koja razvija kartu, a čiji jedan deo (veoma, veoma mali) čini i moja firma, zahvaljujem na podršci. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Mislim da niko nije navao taj podatak, ali Infotim je snizio cenu za SCG Route.

 

Nisam to postovao? :)

9.133,00 Din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Aprilia Caponord

Nemojte da zamerite ali mi se cini da je ova tema otisla u nesto skroz bez veze. Procitao sam sve poruke redom i imam utisak da je ovo reklamna strana garmin uredjaja. Izvinjavam se gdinu iz Novog Sada al on izgibe objasnjavajuci i ubedjujuci nas kako treba da se uzme i kako je garmin ponajbolji. Mozda i jeste, nema razloga da sumnjam ali bi mi njegove preporuke mnogo vise prijale kad usput ne bi prodavao te iste uredjaje. Bre sto je mnogo mnogo je, svaki drugi treci odgovor je od njega. Zaista nista licno ali bih vise voleo da procitam i iskustva drugih ljudi sa drugim uredjaima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Nemojte da zamerite ali mi se cini da je ova tema otisla u nesto skroz bez veze. Procitao sam sve poruke redom i imam utisak da je ovo reklamna strana garmin uredjaja. Izvinjavam se gdinu iz Novog Sada al on izgibe objasnjavajuci i ubedjujuci nas kako treba da se uzme i kako je garmin ponajbolji. Mozda i jeste, nema razloga da sumnjam ali bi mi njegove preporuke mnogo vise prijale kad usput ne bi prodavao te iste uredjaje. Bre sto je mnogo mnogo je, svaki drugi treci odgovor je od njega. Zaista nista licno ali bih vise voleo da procitam i iskustva drugih ljudi sa drugim uredjaima.

 

Ne se uzbudjavaj, pa ova tema i jeste njegov flajer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Nemojte da zamerite ali mi se cini da je ova tema otisla u nesto skroz bez veze. Procitao sam sve poruke redom i imam utisak da je ovo reklamna strana garmin uredjaja. Izvinjavam se gdinu iz Novog Sada al on izgibe objasnjavajuci i ubedjujuci nas kako treba da se uzme i kako je garmin ponajbolji. Mozda i jeste, nema razloga da sumnjam ali bi mi njegove preporuke mnogo vise prijale kad usput ne bi prodavao te iste uredjaje. Bre sto je mnogo mnogo je, svaki drugi treci odgovor je od njega. Zaista nista licno ali bih vise voleo da procitam i iskustva drugih ljudi sa drugim uredjaima.

 

Ма, јок, бре! Ко да ти замери? Шта ти је...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nemojte da zamerite ali mi se cini da je ova tema otisla u nesto skroz bez veze. Procitao sam sve poruke redom i imam utisak da je ovo reklamna strana garmin uredjaja. Izvinjavam se gdinu iz Novog Sada al on izgibe objasnjavajuci i ubedjujuci nas kako treba da se uzme i kako je garmin ponajbolji. Mozda i jeste, nema razloga da sumnjam ali bi mi njegove preporuke mnogo vise prijale kad usput ne bi prodavao te iste uredjaje. Bre sto je mnogo mnogo je, svaki drugi treci odgovor je od njega. Zaista nista licno ali bih vise voleo da procitam i iskustva drugih ljudi sa drugim uredjaima.

 

Pozdrav Bojane,

Ono što meni smeta je da kao problem nisi naveo to da nema alternative, tj. drugih ljudi koji žele da pomognu u vezi nekih uređaja koji se već odavno prodaju u Srbiji, već moj trud objašnjavaš reklamom?

Nadam se da će te ljudi kojima sam dao informacije koje su im trebale demantovati.

 

Ja sam i ranije rekao da neću odgovarati na poruke koje mi nisu direktno upućene... Nisam ja kriv što niko drugi ne zna ili ne želi da pomogne? Ili možda jesam? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Nemojte da zamerite ali mi se cini da je ova tema otisla u nesto skroz bez veze. Procitao sam sve poruke redom i imam utisak da je ovo reklamna strana garmin uredjaja. Izvinjavam se gdinu iz Novog Sada al on izgibe objasnjavajuci i ubedjujuci nas kako treba da se uzme i kako je garmin ponajbolji. Mozda i jeste, nema razloga da sumnjam ali bi mi njegove preporuke mnogo vise prijale kad usput ne bi prodavao te iste uredjaje. Bre sto je mnogo mnogo je, svaki drugi treci odgovor je od njega. Zaista nista licno ali bih vise voleo da procitam i iskustva drugih ljudi sa drugim uredjaima.

 

Pozdrav Bojane,

Ono što meni smeta je da kao problem nisi naveo to da nema alternative, tj. drugih ljudi koji žele da pomognu u vezi nekih uređaja koji se već odavno prodaju u Srbiji, već moj trud objašnjavaš reklamom?

Nadam se da će te ljudi kojima sam dao informacije koje su im trebale demantovati.

 

Ja sam i ranije rekao da neću odgovarati na poruke koje mi nisu direktno upućene... Nisam ja kriv što niko drugi ne zna ili ne želi da pomogne? Ili možda jesam? :)

 

Markone meni jesi pomogao ali da li ti je palo na pamet da svakog ko je nesto napisao u ovoj temi o nekom drugom uredjaju i l io Garminu si poklopio sa bar tri svoja posta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nemojte da zamerite ali mi se cini da je ova tema otisla u nesto skroz bez veze. Procitao sam sve poruke redom i imam utisak da je ovo reklamna strana garmin uredjaja. Izvinjavam se gdinu iz Novog Sada al on izgibe objasnjavajuci i ubedjujuci nas kako treba da se uzme i kako je garmin ponajbolji. Mozda i jeste, nema razloga da sumnjam ali bi mi njegove preporuke mnogo vise prijale kad usput ne bi prodavao te iste uredjaje. Bre sto je mnogo mnogo je, svaki drugi treci odgovor je od njega. Zaista nista licno ali bih vise voleo da procitam i iskustva drugih ljudi sa drugim uredjaima.

 

Pozdrav Bojane,

Ono što meni smeta je da kao problem nisi naveo to da nema alternative, tj. drugih ljudi koji žele da pomognu u vezi nekih uređaja koji se već odavno prodaju u Srbiji, već moj trud objašnjavaš reklamom?

Nadam se da će te ljudi kojima sam dao informacije koje su im trebale demantovati.

 

Ja sam i ranije rekao da neću odgovarati na poruke koje mi nisu direktno upućene... Nisam ja kriv što niko drugi ne zna ili ne želi da pomogne? Ili možda jesam? :)

 

Markone meni jesi pomogao ali da li ti je palo na pamet da svakog ko je nesto napisao u ovoj temi o nekom drugom uredjaju i l io Garminu si poklopio sa bar tri svoja posta?

 

Nije mi palo na pamet...

A mislim da mi više i neće pasti napamet da pišem u ovoj temi...

U stvari, ceo BJB je nekako skrenuo na neku stranu koja mi se uopšte ne dopada... Ko god se bavi profesionalno nekim stvarima i iz tog stručnog ugla da neki komentar, odmah se nađe gomila ljubomornih likova koji to dočekaju sa komentarom da se reklamira, umesto da saslušaju pa procene da li im je od koristi. Ako vam koristi da mi ćutimo o stvarima koje poznajemo da nas oni drugi koji o tome pojma nemaju ne bi prozivali... nema problema. Ja sam mislio da pomažem. Ako to nekom smeta... ništa...

Došlo je do toga da me ljudi zovu telefonom ili šalju PP da ih drugi ne bi prozivali kako mi omogućavaju da se reklamiram. Jedan od tih je i jedan član koji mi je direktno postavio pitanje na koje sada odgovaram. E pa majstore, hvala što si me prozvao, a kada ti je trebalo nisi se libio da me zoveš. Što nisi zvao one koji me prozivaju? Verovatno zato što si procenio da ta tri moja posta vrede nečemu? Valjda sam zaslužio. A možda je postalo i moderno da me prozivaju...

Kao što rekoh... "ode mas u propas". A ja odo u penziju što se BJB-a tiče... Vozanje, vozanje i samo vozanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6310 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

ih bre markone, nemoj da si na kraj srca. Pomazes ! Nekom sigurno smeta, ali sigurno ima gomila ljudi kojima su tvoji postovi korisni, ja mislim da bi zbog njih trebao da ostanes aktivan u ovoj temi i uopste na forumu, naravno. Ja i ti smo se mozda zakacili par puta, ali to ne znaci da mi tvoje prisustvo smeta, naprotiv, korisno je na forumu (dobro, po nekad smaras, al jbg nisu svi savrseni ;D :P )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Vidim da je nezapazeno proslo snizenje cena... Mio C520 koji smo pominjali u diskusiji pre nekoliko meseci i koji je onda kostao oko 32000 dinara, sada moze da se kupi za oko 21000 din. Comtrade je ipak napravio sjajan potez oborivsi cenu za svoj S1000 sa 2GB SD karticom...

 

ze5D4_8e5f9106171551609214588eu1.jpg

 

...sa mapama cele Evrope na 14400 dinara, a izbacio je na trziste novi Crypton Navigator:

 

rXMsD_28c8bae7298892e2643be96no2.jpg

 

...koji takodje ima kompletnu Evropu i najnoviju kartu Srbije za 15999 dinara!!! Navigator ima mogucnost buetooth uparivanja sa vasim telefonom, ima nesto jacu bateriju od prethodnika. Konacno ima 400Mhz procesor (S1000 je na 266Mhz) i koliko vidim sa slike, izgleda dolazi sa najnovijim navigacionim programom iGo 2008. Po mom misljenju, u ovom trenutku najbolja kupovina. Uredjaj je po karakteristikama identican Mio 520 uredjaju ali za jos 5000 dinara nizu cenu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Za vlasnike Mio uredjaja ce mozda biti od koristi ovaj teskt, koji govori o otkljucavanju svih PDA mogucnosti uredjaja.

 

http://mio.digiwalker.googlepages.com/unlockmio

 

 

Samo da napomenem da ovo nisam probao i licno jer ne posedujem doticni uredjaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

pobrisao sam 10ak poruka u kojima se raspravljalo o "legalnosti" nelegalnog softvera,  opravdanosti koriscenja istog, moralu i td. Ove diskusije ostavite za kada se nadjemo uzivo pa cavrljajte koliko hocete. Po 50. put - koliko god svako od nas neimao svaki program kupljen od proizvodjaca ili dilera, skidao muziku i filmove sa neta, ajde da pokusamo da o tome ne raspravljamo ovde. Docice valjda dani kada ce to i u nasoj zemlji da bude kaznjivo i ne mora ovaj sajt da im tada posluzi za primer.

@djura:http://v-strom.com.hr/index.php?topic=4215.0.Ako je ovo zabranjeno onda O.K.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja