Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

Sem sajle moze biti puz/puzni tocak unutar tocka ili sam brzinomer...

Odvrni sajlu iz brzinomera i zavrti tocak...ako se okrece sajla onda brzinomer ne valja... :-\ 

...a ako se ne okrece,proveri sajlu,pa ako nije ni to...skidanje tocka ti ne gine...

Meni je 2x pucala sajla,pa neka te ne izneneadi ako je to  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Moram da registurejm Qinqija za koji dan pa cu da odradim servis...

 

Elem, izmedju ostalog, naime menjacu plocice i napred i nazad i mnogo bi mi znacilo da unapred znam koje da uzmem da ne moram da skidam stare, nosim u prodavnicu, pa nazad... ;D

 

Jel mozete da mi pomognete?

Trebaju mi dimenzije ili oznake kocionih plocica koje idu na Qingiqi QM200 za prednju i zadnju celjust?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

ovo ceka ispravljanje

 

th_DSCN158524.jpg

 

neki delovi su tu,neki tek treba da stignu..evo kako izgleda sa dr-ovim vilama i tockom,celjustima..

 

th_DSCN158634.jpg

 

th_DSCN158324.jpg

 

th_DSCN158412.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Šašinci
  • Motocikl: Qingqi 200 GY

Ljudi treba mi pomoc. Juce mi je pukla sajla od brzinomera na Qingqi 200 supermoto. Zvao sam ovlascene uvoznike u Novom Sadu, ali kazu da nemaju i da donesem sajlu do njih i oni imaju majstora koji ih pravi. Jel zna neko gde bih mogao da nadjem sajlu ili nekog majstora koji moze da mi je napravi. Jedini uslov je da ne moram da nosim sajlu posto sam iz okoline Sremske Mitrovice pa mi ni Novi Sad ni Beograd nisu blizu.

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

I meni je pukla pa sam kupio u Sprintu novu od Pulsera2 ...500-550din sa sve buzirom...  Ako imas u SM zastupnika za Sprint,vidi sa njima...

...i jos jedna stvar...ako kupis novu sajlu i buzir... Izvadi sajlu i burgijom malo "ocisti" ulazni i izlazni kanal...znaju da ostanu ostre ivice koje ostete sajlu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

LJudi treba mi mala pomoc. Trebaju mi dimenzije semeringa radilice i semeringa biraca brzine? ako neko zna neka naise, jer moram da ih zamenim a ne znam koje da narucim.

I naravno ako neko ima nosac rucice kvacila sa onom rupom za srafljenje retrovizora, to bih kupio, pa ako neko ima visak.

Gde mogu da nadjem iberlauf koji ide od filtera vazduha pa ja mislim do radilice?

I naravno oznake lanca i lancanika. Znam da je neko napisao ranije ali da ne listam ponovo sve stranice, mada bi svakako trebao :)

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Don_Jefta, dok se ne nadje sve sto ti treba, napisi zasto ti je sve to potrebno, kakvih si problema imao i sl. tema sluzi za razmenu iskustva, pa ako te ne mrzi....

 

Vezano za dimenzije, mozda da skines service manual, pa vidis ima li tamo nekih dimenzija.

 

Crevo iberlaufa bilo koje da mozes da navuces. Pogledaj po auto prodavnicama, mozda neko od rashladnih sistema sa nekog auta bi mozda moglo da posluzi.

 

Semering biraca brzine? Jel to onaj kroz koji prolazi osovina poluge menjaca? Pokusaj da obrises lepo pa procitaj sa njega ako se vidi, ako ne jedino da skines pa prema uzorku.

 

Sta je sa radilicom? Zbog cega ti treba i tu semering?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Šašinci
  • Motocikl: Qingqi 200 GY

Jel zna neko gde ima prestavnistvo Sprinta blizu Sremske Mitrovice? Pitao sam ove u Sremskoj Mitrovici kao nemaju, a nece da naruce zato sto je za drugi motor i ako ne odgovara boje se reklamacija i da cu traziti da mi vrate pare. >:(  Ako nema nigde jel bi mogao neko da mi posalje broj nekog prestavnistva u Novom Sadu pa da vidim da li ce mi poslati City expresom. I da u pitanju je sajla brzinomera.

Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000xr

@ Don_Jefta  Ako ne nadjes rucicu kvacila polovnu,nova je oko 900 dinara u Sprintu.

P.S. Ja imam ali je pukao nosac retrovizora...rucica i drzac rucice su celi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

motor sastavljen juce,

vile su ode dr-a,celjust,tocak,pinjon...prednji oklop i blatobran,korman

radi skoro isto kao pre,sad je malo tvrdji napred

Uskoro ce mi drugar napraviti otvoren top od prohroma,samo treba da trken do njega,

narucio sam dve metzler gume,sutra stizu

vreme je i ulje da promenim,pa krajem meseca ide na registraciju,sace mu prvi rodjendan  ;D

 

usput da vas pitam,koje ulje sipate?

jel zna neko mozda dal i servisu i ns imaju osiguraca? danas je nestalo struje,crko stari osigurac,imali smo jedan rezervni ..

th_DSCN15952.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ne napisa od kog je DR-a, mada deluje da je duzi hod od fabrickog, pa tim i bolje, ako planiras da vozis Off u vecoj meri. Eventualno da nabacis ako nadjes povoljno i zadnji amortizer, pa su ti mogucnosti van puta jos vece. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

E ovako, pa primetio sam da mi ispod motora curi ulje, ujutru kada udjem u garazu ima par kapi na betonu. Sada cesce proveravam ulje pa ako padne odmah dolijem koliko treba. Srafove sam dotegnuo i ali je nastavilo da kaplje pa sam oterao motor kod majstora, njegova je predpostavka da su semerinzi i to na radilici posto izgleda kao da odatle curi. Stvarno se ne razumem mnogo u mehaniku ali kao trebaju mi ta dva. Inace nemam problema sa radom motora, stvarno super ide i startuje, jedino sto to ulje kaplje.

Takodje sugerisao mi je da bih mogao da promenim lanac i lancanike, naravno opet se ne razumem jer ne znam kako izgleda normalan lancanik a kako pojeden. To ce verovatno sacekati kraj sezone jer su mi za to rekli cenu u sprintu 150e za sve.

Imam service manual plus ono na portugalskom gde je sve objasnjeno, prelistacu cim budem imao vise vremena pa mozda i nadjem za semeringe koje su dimenzije.

 

@indjinma TO je meni isto puklo. Nosac rucice kvacila i sama rucica su u redu, jednio sto mi je tu ona rupa sa navojima gde se srafi retrovizor puklo. U sprintu nema vise nista od delova za pulser, stizu im za mesec dana iz kine. Ako nekom pretekne visak nek se javi.

 

Inace onaj ko prica da su kineski motori g...o taj se opasno zeznuo. Stvarno ne znam kakvo je stanje bilo pre deset godina, ali ja sam presrecan sa svojim qingqi-jem. I neka se kvari, sta sve izdrzava svaka mu cast. :) Motor radi kao sat :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

I dalje mi nije jasno ovo za radilicu.  :-\

 

Ako je primetio da je rotor u ulju, pa mozda iz tog razloga - na ovom motoru i treba da bude u ulju. Odatle svakako ne kaplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 283 postova
  • Lokacija: Beograd

Blackbite, ni ja stvarno ne znam. Predpostavicu da majstor zna odakle curi :) Po meni kada se skine ona plastika sto stiti prednji lancanik izgleda mi kao da odatle curi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da ja napisem koju. Druze, to sto ti curi ulje, nije nista bitno i jedino sto treba da promenis je semering na poluzi menjaca, tj ona poluga koju gazis. i meni isto malo kaplje, ali je to malo, nista bitno. a semering radilice nije sigurno, jer sam i ja otvarao agregat skoro, tj pre par dana i kod mene ima ulja, a sve dihtuje, tako da te to ne brine.

 

Inace, ako ti nesto znaci mozemo da se nadjemo negde, pa da ti objasnim sta odakle curi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ne napisa od kog je DR-a, mada deluje da je duzi hod od fabrickog, pa tim i bolje, ako planiras da vozis Off u vecoj meri. Eventualno da nabacis ako nadjes povoljno i zadnji amortizer, pa su ti mogucnosti van puta jos vece. :)

 

nisam siguran ali mislim da su delovi od dr-a 125..danas sam montirao i enduro metzler gume,odlicno izgleda  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Jel moze neko da mi da misljenje vezano za cudno ponasanje Qinqia QM200GY.

 

Naime u niskim obrtajima motor se ponasa normalno kroz svih 5 brzina. Na leru takodje.

Ipak, kada mu zavrnem gas dok sam u 4oj ili 5oj pri 60-70kmh pri ubrzanju dok je na gasu motor krece da se gusi i usporava kao da mu nestaje goriva(imam pun rezervoar).

Ispustio sam prljavo gorivo iz posudice na karbu ali i dalje se desava ista stvar. Sta jos mogu da proverim? Jel imao neko ovakav problem sta moze da bude uzrok?

 

Poz!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

Avaj moram da menjam kocioni cilindar zadnje kocnice na Qingqi QM200... Ne moze da se nadruka dovoljan pritisak za klip, curaka

 

Jel moram da narucujem iz NS-a ili ima negde u BG-u? Jel ima neko predstavu koliko otprilike kosta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Kad smo vec kod klipova, evo snimka jedne nove verzije motora.

 

Digitalna tabla, drugi volan, neki aluminijumski delovi polirani. Licno ne vidim neke prednosti u odnosu na stariji model endura i ne dopada mi se rep od supermoto modela zbog manje prakticnosti, kao i retrovizori iz istog razloga.

 

Sve su ovo neke sitnice, ali ono sto je zanimljiva promena je uljni hladnjak.

 

Koliko ima realne potrebe, pitanje je, obzirom da je i Suzuki na svega par trzista (australija, ne znam da li i negde drugde) prodaje DR sa hladnjakom, a generalno agregat nema problema sa temperaturom, mada svakako ne bi skodilo pri ekstremnim uslovima i visokim temperaturama i trebalo agregatu da produzi vek

 

 

Na ovoj slici se donekle vidi kako je izvedenu, doduse sitne kozmeticke razlike postoje u odnosu na Sundown.

http://www.qingqi.com.cn/uploadfile/20091103093915578QM200GY-B(BSD)Y_主图.jpg

 

Sto se mene tice, zanimljiviji je ovaj model, koji se takodje spominjao i navodno se proizvodi vec neko vreme, ali ko zna kada ce se to pojaviti kod nas.

 

20091123111827450QM250GY-B(A)主图.jpg

 

Oko 22-23ks, direktno ubrizgavanje. Kocnice drugacije, da li su poboljsane ili je samo fizicki izgled u pitanju ne bih znao, mada svakako izgledaju ozbiljnije, mozda cak i plivajuce, a ni hromirani detalji ne izgledaju lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Ténéré XTZ 750

LJudi treba mi mala pomoc. Trebaju mi dimenzije semeringa radilice i semeringa biraca brzine? ako neko zna neka naise, jer moram da ih zamenim a ne znam koje da narucim.

I naravno ako neko ima nosac rucice kvacila sa onom rupom za srafljenje retrovizora, to bih kupio, pa ako neko ima visak.

Gde mogu da nadjem iberlauf koji ide od filtera vazduha pa ja mislim do radilice?

I naravno oznake lanca i lancanika. Znam da je neko napisao ranije ali da ne listam ponovo sve stranice, mada bi svakako trebao :)

 

Hvala

 

Ako se nisi do sada snasao za dimenzije semerina ja sa sigurnoscu mogu da ti kazem da je onaj na biracu brzina dimenzija 12 x 22 x 9 mm... Mozes da uzmes i tanji ako nemaju 9mm, ja sam stavio 7mm, Cotexo-ov semering koji se koristi za kosilice visokih performansi  :P

Ovde ces naci i semering radilice, samo u padajucem meniju desno odaberi odgovarajuci segment delova za motor... Trebalo bi da je 99% tacno

http://www.powersportspro.com/pages/parts/viewbybrand/1/Suzuki.aspx

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja