Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi QM200GY - B, QM200GY - B(A), QM125GY - B(Sprint Pulser)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Dosta zajebano bilo, ukrutila se guma pa pukla na toj prvoj al sam usao u fazon kako ide :zdravo:

Nego koliko ti sijalica sija za osvetljivanje cajgera 2 ili 4?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

E jos nisam stavio sad se razmisljam sta cu gledam crvene, plave, bele pa mi glupo da stavim obicnu :D

Jel ima negde slika kako izgleda sa crvenom ili zelenom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Crvene ja ne bi stavljao zato sto su kazaljke narandzaste boje i imas one brojeve neke na satu i crtice u crvenoj boji pa mislim da se ne bi videlo bas najbolje. A sto se tice zelenih mislim da bi bile dobre, ja sam bio stavio zelenu u lampicu od zmigavaca i bas je lepo sijala, mnogo bolje od fabricke.

 

 

 

Snimak belih.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • We make noise, 120 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Pulser 125 Honda 80

E jos nisam stavio sad se razmisljam sta cu gledam crvene, plave, bele pa mi glupo da stavim obicnu :D

Jel ima negde slika kako izgleda sa crvenom ili zelenom?

 

Mislim da jos niko nije stavljao crvene jer kao sto kaze vuk lose bi se videle zbog boja u cajgeru 1oda.gif imas kod mene u albumu kako izgleda sa plavom aa ako budes uzimao zelene uzmi kvalitetnije neke LED da bi se bolje videlo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Dal da kupujem na kupindo, kupujemprodajem i drugim sajtovima ili ima negde po prodavnicama jeftinije (valjda i ti prodavci nabavljaju odnekud) pa da uzmem razlicite i vidim koje mi najlepse stoje :zvizduk:

Ako nista uzecu one budjave, nisam pri parama nesto 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Pao danas, polomio prednji blatobran, levi migavac, levi retrovizor, napukla bocna plastika, iskrivio kvacilo i tako...

Uglavnom vozio po poznatoj stazi off road, samo izgleda bilo malo vlazno i uletim u krivinu nekih 60 kmh i proklize prednji tocak i odletim (jbg supermoto gume + dosta plasticne)

Sranja se desavaju ali osecaj je bio do jaja u tih par sekundi dok sam padao...Sve u svemu potrosice se lepe pare da se sredi tih par delova 0plac.gif

Najgore sto sam zadnje pare dao danas za gorivo da se malo provozam i krenem do druga i kao aj da opalim mali off road, udjem u tu stazu odvozim je celu i odradim sve skokove lepo, okrenem i vratim se opet kroz sve skokove i na samom izlazu gde brda prestaju dodam gas i u poslednjoj krivini dole...Sta da vam kazem nema veceg baksuza od mene (ovo je samo sto se motora tice, inace sranja mi se desavaju ovih dana bas onako posteno) :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ★★★★★, 654 postova
  • Lokacija: Ruma

Све пластике за пулсера су 2400дин колико ја знам (иста је цена за пластике на резервоару, ауспуху и блатобрану), можеш то све средити за мање од 50е

 

Мого си сликати штету?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Odma posle pada sam otisao kod druga i vratio motor u vozno stanje tako da se nebi bas nesto videlo na slikama.Ulepili smo blatobran nekim instant super lepkom i ucvrstili ga malo, ispravili smo korman i kvacilo koliko smo mogli, onu plastiku smo isto lepkom po pukotini, videcu sutra jos sta moze da se uradi pa cu ga slikati kad ga sredim, da sam se setio mogao sam odmah da ga uslikam posle pada kad sam ga podigao na copavu tad je imalo sta da se vidi. Uglavnom dovezao sam ga lepo kuci, imao sam opremu, samo rukavice ostale kuci...Prst mi je malo natekao (uvek padam na ruke i nikad nista ne sjebem, da kucnem od drvo)

Na meni nema tragova pada, nista se nije ni isprljalo osim leve nogavice na kolenu...

Motor je sve preuzeo na sebe i za razliku od mene bas je gadno izgledao u tom trenutku, ovom prilikom bih mu se zahvalio sto je tako brizan :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ustao danas, noga malo boli (ohladilo se valjda pa sad tek pocelo)...

Uglavnom postar me probudio stigle diode, polako rastavio motor i poceo da ga sredjujem malo...evo slicica

 

Blatobran napukao na pola, videcu jos kako da ga sastavim dok ne kupim drugi

DSC_2626_zps5df3a467.jpg

 

Levu plastiku vratio u leziste pukotine i od nazad zalepio, verovatno ce doci neka nalepnica preko da se ne vidi...

DSC_2627_zps8f617e54.jpg

 

Evo i instrument table sa novim diodama

DSC_2625_zpsbc060bd5.jpg

 

Zaboravio sam da slikam retrovizor i kvacilo, treba da se isprave, i korman malo da se nacentrira i ispravi, kad zavrsim sve slikam ga.

Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Rastavio sam skroz prednji deo, jebavao se oko kormana i ispravljanja, 100 krivina pa nikako lepo da ga ubacim u stegu i ispravim...Na kraju sam i to nekako resio, seo da provozam kad ono neki cudan osecaj u rukama...

Opet stanem, gledam, probam da ga oborim u par krivina i vidim da nemam vise taj osecaj kad ono leva strana kormana malo vislja na delu gde je rucica i jako malo tocak bezi iz pravca tj. mora da se skrene malo da bi isao pravo, ali jako malo skoro da se ne primecuje, pa opet ispravljanje...

Na kraju sednem odem na otvoren put zalepim ga na jedno 90 i pustim ruke, ide pravo kao strela, blatobran drzi (zalepljen je super lepkom i odole ojacan nekim gumama, izdrzao je i najgori deo puta jedino nisam probao off road jos)

Evo neke slicice, jos mi nije stigao telefon pa slikam sa 3.2 MP nije neki kvalitet...

DSC_2629_zps81767414.jpg

DSC_2628_zpsbf12992c.jpg

 

I za kraj evo jedna posle voznje :moto3:

DSC_2631_zps33884c3a.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Treba da se odradi nesto na CDI da bi mogao 10k obrtaja, meni je pricao jedan lik da moze zica da se presece ali izgleda da nemamo isti tip ja imam neki sa 8 pinova i od toga 4 zice zabodene, sekao sam jednu po jednu ali nece da upali ko ce znacti sta je mozda da im menjam mesta ili nesto ali dok ne proverim necu nista raditi...Ali najbolje resenje je da se ubaci neki drugi CDI bez blokade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Ljudi moji ja ne znam sta mi se desava vise ovih dana, sve lepo sredio pao mrak ja se obukao u opremu izasao ispred kuce upalim motor kad ono vergla i dalje, zalepio anlaser...

Brzo ugasio na dugme i dalje radi, izvadio kljuc vergla, brzo vadim srafciger iz kutije za alat da skinem plastiku on i dalje vergla, kad sam skinuo iscupam osigurac ono opet vergla...

Otrcim do garaze po dve desetke i skidaj zicu sa akumulatora i tako sve u mraku skinem ja i zicu i ugasi se...

Koji mi je qrac ne znam ni sam, i da ponovim ovo oko motora je samo jedan delic sranja koja mi se desavaju ovih dana :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Šabac / Novi Sad
  • Motocikl: Sprint Challenger JL250V, Qingqi QM125-2D

Sad se nadovezujem na plastike, ovo oko alnasera ne mogu mnogo da ti pomognem.

 

Meni je svojevremeno u sred voznje blatobran na 2D pukao tacno na pola, odneo kod plasticara, ga spojio tacno po ''savu'' i ojacao ispod sa poliesterom (tvoj je pukao bas kao i moj) mislim da to treba da odneses kod nekog da ti malo ojaca i to je to, nemas potrebe da menjas, jer stvarno nije strasno :)

 

Srecno u vracanju u staro stanje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja