Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Dragi bajkeri,

 

 

posto smo uspesno savladali ispit " Toskana 2011 ", cekaju nas novi izazovi :takoje:

 

 

Na raspolaganju stoje sledeci termini:

 

Subota 27.08 - Subota 03.09.2011

 

ili

 

Subota 17.09 - Subota 24.09.2011

 

Ovaj put bi organizovali izlet u Dolomite, tacnije u mesto St. Felix, koje se nalazi oko 30 km zapadno od Bolzana i pruza nam mogucnost da obidjemo sve bitne destinacije tog regiona.

 

Smestaj koji smo imali u Toskani, nazalost u Dolomitima je veoma tesko naci.

Zato predlazem da se ovaj put smestimo u bajkerski pension, koji sam vec prosle godine posetio sa grupom iz Nemacke.

 

Evo sajt: http://www.pension-greti.com/pensione-ted.htm

 

Pension Greti ima zakljucanu garazu za preko 30 motora.

 

Cene su za cinjenicu da pricamo o skupljem regionu Italije veoma o.k.

 

Dvokrevetna soba sa doruckom i vecerom kosta 40,00 € po osobi i danu. Ako skupimo 20 osoba bice i popusta.

 

Sa ovom kombinacijom da su nam dorucak i vecera vec obezbedjeni, stedimo dosta vremena, tako da mozemo vise da se koncentrisemo na planine i krivine.

 

Imam vec mnogo izradjenih tura ove oblasti, koje pokrivaju skoro cele Dolomite.

 

Moram da napomenen da u ovoj turi nema " Turistickih Mesta " koja ce da se obilaze, nego se radi o cistoj turi dolina-brdo-dolina sa krivinama koje ce vam vecno ostati u secanju.

 

Posto po ovim terenima ne vozimo bas sporo, obavezno ponesite dovoljno iskustva sa sobom !

 

Webcam Dolomiti : http://www.firenzemeteo.com/webcam_stelvio.htm

 

Pa da vidimo koliko ima zainteresovanih. :moto3:

 

 

:BJB-love2:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Milane....

Ovim predlozima remetis mir u nasim zivotima :zvizduk: .Veze sa nasim dragim boljim polovinama dovode se u pitanje.Stanje u ekonomiji uzdrmano..........bez vecih znakova bitnog poboljsanja

....A zelja nikad veca :ooo:

 

 

uh....ja kao da sam vec tamo....a hocu li zaista uspeti,to cemo jos da vidimo.Vec je u planu prilicno ambiciozan avgust :stabre:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Aaa ti si za "COMF" varijantu,

 

podrzavam.

 

Pozz

 

 

Za ovo ( Planinarenje ) naj bolja varianta je ona 1 kaciga sport.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dve prethodne godine sam se vrzmao po Dolomitima i nikad dosta...iza svake naredne krivine jos je lepse...

Termin je zanimljiv, narocito onaj prvi...za drugi se bojim da moze biti dosta hladno na prevojima.

U svakom slucaju, pratim sa interesovanjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nije otpisana NORM varijanta,ali ovo moje motorce sa prtljagom i nas dvoje dobro bi se oznojilo.

Letos sam bio na Stelviu,sam,sa torbama.....nije bila frka,ali visina dodatno oduzima dah motoru,bez obzira sto ima elektronsku korekciju,pa sam morao cesto da saltam.Totalni smor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Ovo je u principu neograniceno (sto se tice kapaciteta "kuce"), tako da prijave mogu i da se odrade u drugoj polovini avgusta, kad ce svi imati "bolji pogled" na septembar.

Ne znam samo kako cu zeni opet objasniti odlaganje postavljanja parketa. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Zagreb
  • Motocikl: SC29

Na raspolaganju stoje sledeci termini:

Subota 27.08 - Subota 03.09.2011

ili

Subota 17.09 - Subota 24.09.2011

 

Ovaj put bi organizovali izlet u Dolomite, tacnije u mesto St. Felix, koje se nalazi oko 30 km zapadno od Bolzana i pruza nam mogucnost da obidjemo sve bitne destinacije tog regiona.

Može li malo detalja, što sve planirate obići?

 

Moj prijedlog je da pokušate naći smještaj bliže prijevojima, 30km zapadno od Bolzana nije baš mjesto odakle ujutro nakon doručka i kave možete krenuti u brdo, već do brda morate još malo potegnuti... blizu su vam jedino Stelvio i Gavia (ako zanemarimo ova dva manja prijevoja kod samog smještaja) ... do ostatka prijevoja (koje definitivno morate obići) se morate voziti u odlasku i u povratku u pansion...

 

Zato bih bolje preporučio da sličan smještaj potražite u okolici prijevoja Pordoi, Sella, ili još bolje u okolici Falzarega, Giaua, Fedaie... pa jedan dan organizirate posjet Stelviu i Gavii...

 

Također bih preporučio kraj osmog, a nikako kraj devetog mjeseca za posjetu, zbog vremenskih uvjeta. Dolomiti su ipak dio Alpa i tu je klima dosta drugačija nego ona na koju smo navikli... na Stelviju prošle godine krajem juna nezapamćen snijeg, pretprošle godine na grossglockneru i nockalmu također snijeg i temp oko 0C početkom rujna... što se vidi i na fotografijama u foto albumima koje sam stavio...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

Na raspolaganju stoje sledeci termini:

Subota 27.08 - Subota 03.09.2011

ili

Subota 17.09 - Subota 24.09.2011

 

Ovaj put bi organizovali izlet u Dolomite, tacnije u mesto St. Felix, koje se nalazi oko 30 km zapadno od Bolzana i pruza nam mogucnost da obidjemo sve bitne destinacije tog regiona.

Može li malo detalja, što sve planirate obići?

 

Moj prijedlog je da pokušate naći smještaj bliže prijevojima, 30km zapadno od Bolzana nije baš mjesto odakle ujutro nakon doručka i kave možete krenuti u brdo, već do brda morate još malo potegnuti... blizu su vam jedino Stelvio i Gavia (ako zanemarimo ova dva manja prijevoja kod samog smještaja) ... do ostatka prijevoja (koje definitivno morate obići) se morate voziti u odlasku i u povratku u pansion...

 

Zato bih bolje preporučio da sličan smještaj potražite u okolici prijevoja Pordoi, Sella, ili još bolje u okolici Falzarega, Giaua, Fedaie... pa jedan dan organizirate posjet Stelviu i Gavii...

 

Također bih preporučio kraj osmog, a nikako kraj devetog mjeseca za posjetu, zbog vremenskih uvjeta. Dolomiti su ipak dio Alpa i tu je klima dosta drugačija nego ona na koju smo navikli... na Stelviju prošle godine krajem juna nezapamćen snijeg, pretprošle godine na grossglockneru i nockalmu također snijeg i temp oko 0C početkom rujna... što se vidi i na fotografijama u foto albumima koje sam stavio...

 

I meni je ovo krajem Avgusta sigurnije nego ona druga varianta, ali ipak da vidimo nase mogucnosti.

 

Polozaj smestaja sam birao namerno da bude u St. Felixu !

 

Zasto ?

 

E vidi ovako, Iz St. Felixa ladno moze da se napravi runda do Cortine d Amprezzo i nazad ne koristeci iste puteve, naravno i ceo Sella krug.

 

Stelvio i Umbrial padaju savrseno u dnevnu rutu.

 

Garda jezero i Fugazze mogu odatle isto da se odrade u jednoj turi.

 

Isto vazi za Jaufenpas, Umbrial i Timmelsjoch.

 

Kada bi trazili prenociste oko Sella runde, tako bi otpalo ovo do Garda jezera, gde nas cekaju prevoji koji su fantasticni, pogotovo Monte Bondone, koji spada u 1. kategoriju, a mnogi ga neznaju.

 

Evo i neka moja slicica iz tog regiona pa pregledaj malo, tj. upisi se na spisak neces se pokajati !

 

 

https://picasaweb.google.com/101392037934208129655/R1200GSSummer2009?authkey=Gv1sRgCNzVqP6d7_PKrgE#

 

https://picasaweb.google.com/101392037934208129655/Sonnalp2010?authkey=Gv1sRgCPParM6jy-vfqQE#

 

https://picasaweb.google.com/101392037934208129655/GardaseeMai2009?authkey=Gv1sRgCIOErNrf2uTSaw#

 

https://picasaweb.google.com/101392037934208129655/SpanienNov2009?authkey=Gv1sRgCI36xv3jhKb-QA#

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

 

 

Moram da napomenen da u ovoj turi nema " Turistickih Mesta " koja ce da se obilaze, nego se radi o cistoj turi dolina-brdo-dolina sa krivinama koje ce vam vecno ostati u secanju.

 

Posto po ovim terenima ne vozimo bas sporo, obavezno ponesite dovoljno iskustva sa sobom !

 

Webcam Dolomiti : http://www.firenzeme...cam_stelvio.htm

 

 

 

 

:BJB-love2:

 

Maltene svaka od krivina i prelaza je "turisticko mesto"..... ako cete tuda da jurcate onda paznju treba usmeriti na put a ne na okolinu sto je za mene prilicno cudno.....

 

 

Ovakva mesta treba zapamtiti a ne trkati se po njima....

 

https://picasaweb.google.com/POTENZArentacar/PUTKUCI2010?feat=directlink

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 985 postova
  • Lokacija: Düsseldorf / Germany
  • Motocikl: R 1250 GS Adventure

 

 

Moram da napomenen da u ovoj turi nema " Turistickih Mesta " koja ce da se obilaze, nego se radi o cistoj turi dolina-brdo-dolina sa krivinama koje ce vam vecno ostati u secanju.

 

Posto po ovim terenima ne vozimo bas sporo, obavezno ponesite dovoljno iskustva sa sobom !

 

Webcam Dolomiti : http://www.firenzeme...cam_stelvio.htm

 

 

 

 

:BJB-love2:

 

Maltene svaka od krivina i prelaza je "turisticko mesto"..... ako cete tuda da jurcate onda paznju treba usmeriti na put a ne na okolinu sto je za mene prilicno cudno.....

 

 

Ovakva mesta treba zapamtiti a ne trkati se po njima....

 

https://picasaweb.google.com/POTENZArentacar/PUTKUCI2010?feat=directlink

 

 

Super su ti slike ! Ima cak lokacija gde smo pravili iste fotke :takoje:

 

O trci nije bilo ni reci, samo bi bilo lepo da je svako dovoljno sposoban da uhvati ritam grupe, da za ostale ne bi bilo otezavajuce, a na turisticka mesta sam mislio bukvalno, dodjes u mesto i provedes 2 sata gledajuci neke crkve, muzeje ili slicno, ko hoce takvu zabavu morace sam da se organizuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

:takoje: Znas zasto to spominjem....ceo zivot do pojave dig.aparata sam samo jurcao i prolazio svugde...posle nekog vremena vecina stvari izadje iz glave, pogotovo detalji..... kada stanes slikas upijes sve to mnogo bolje....malopre sam i ja gledao slike i svaka ozivljava neku uspomenu tj. zivo se setim svakog trenutka zahvaljujuci tom vizuelnom podsticaju.....

 

Zato preporucujem laganu voznjicu sa stajanjima i fotkanjima...pa kada dodje zima ili kada dodjete u moje godine sa setom se prisetite takvih putovanja a dace bog i unucicima da pocnete pricu...."kada sam ja .............."

 

Zao mi je sto necu moci sa Vama i unapred Vam zavidim...... iskreno se nadam da cu opet proci i Dolomite a i :

 

https://picasaweb.google.com/ggiixxeerr/Alpentour?feat=directlink

 

https://picasaweb.google.com/ggiixxeerr/Swajcarska?feat=directlink

 

 

 

 

Naravno unapred se radujem Vasim slikama i opisima predela :):takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Uh, i ovo je vrhunsko zezanje...

Ja sam od 4-18.9. najverovatnije na Sardiniji sa lepšom polovinom, taman bih mogao da se upakujem i ovde, pa odavde na Sardiniju... :)

Još finansije da sredim i taman, bilo bi super da se opet družimo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja