Jump to content

Moto Zajednica

MAt Mladin o Corseru i Rosiju

Recommended Posts

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Za Mladina kazu da je po karakteru slican Biaggi-ju. On se mogao uporediti sa jednim Corserom, jer je vozio sa njim na Phillip Islandu na zadnjim SBK testovima, a posto su slicna generacija mozda i nekada u Australiji. Sa Rossijem on nema osnovu da se poredi. Pred proslogodisnju trku na stazi Laguna Seca, cekali su da vide, hoce li Mladin napraviti bolje vreme nego GP momci. Ako se ne varam, njegovo vreme je bilo u kvalifikacijama negde oko 15. mesta. Motor mu je slabiji od GP motora, ali kako kazu, staza je pretesna za GP motore koji nisu mogli iskoristiti svoj puni potencijal. Ja ipak mislim da ih je tako nemoguce porediti. On je legenda u AMA takmicenjima, ali smo vec najednom mestu malo diskutovali o "posebnosti" najboljih GP vozaca. Ni legendarni Foggy nije nista uradio u GP takmicenjima i sve sto su SBK sampioni postizali je bila eventualno po koja pobeda, ali nikada nisu nista znacajno na GP trkama uradili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Ja sam jutros pre odlaska na posao, preleteo preko teksta, jer je dugacak. Poredi se on sa mnogima tu i mozda ga vidimo u svetskom superbajku. Corseru je ocito bilo krivo sto je ovaj bio brzi, ali Mladin ne kaze u tom trenutku, sta bi bilo da je vozio sa Corserovim Pirelli gumama koje su slabije od njegovih Dunlop guma, mada kaze da bi voleo da vidi Rossija sa njegovim Dunlop gumama. Kada poredi sebe i Rolfa, onda istice maksimalnu brzinu Ducatija alo to je onaj kojeg su vozili Checa i Capirossi i cija je brzina iznad brzine Rolfovog Dukca. Mat Mladin je svakako sjajan vozac i verujem da bi u svetskom superbajku bio u samom vrhu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Mozda bi Mladin i bio nesto u WSB pre par godina ali sada u njegovim godinama izgleda da ga to bas i nezanima. Da je dobar vozac, dobar je tu nema govora, Tro Corser je moj junak jos od Ducati dana a narocito posle Aprilije i jako mije drago da je napokon uspeo da povrati titulu kojoj je bio tako blizu sa Aprilijom ali ipak tako daleko. MIslim da je upravu kada kaze da kada bi Rosi presao na Dunlop gume oni bi vrlo brzo imali fenomenalne gume i samo je pitanje koliko bi drugih timova preslo odmah na Dunlop. Njemu je izgleda krivo sto se Dunlop nezalaze malo vise u Moto GP-u. Imao sam prilike da se upoznam sa njim i Ericom Bostromom pre par godina na Road Americi i mogu ti reci da je onako nadmen i prgav dok je Eric bio super.

Bice interesantno videti sta ce biti ove godine u WSB, dolaskom Biaggia bice jako interesantno, MotoGP ce biti mnogo zanimljiviji a takodje i F1 dugo nije izgledao ovako interesantno, sve u svemu 2006-ta bice prava trkacka godina. puno pozdrava i cujemo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Biaggi izgleda da nece voziti nista ove godine. Moze se desiti da odveze koju trku za Suzuki ili zameni vozaca koji je povredjen i to je sve. Isto tako moze se desiti da malo vise trenira za Midland F1 tim.

Dunlop je tek ponovo usao u GP i juce je Checa bio na nivou ostalih vozaca u Qataru. Vozio je 2 sekunde brze od ostalih Dunlop momaka. Kada su krajem 2005 vozili Bayliss i Corser na ovoj stazi, vremena su im bila tako dobra da bi bili u vrhu proslogodisnjih vremena sa GP trke. Treniraju Yamaha GP i SBK, Suzuki GP i Honda SBK timovi, mada stidljivo i Honda GP. Naravno Vale je najbrzi, a Edwards je bio brzi od Haydena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja