Jump to content

Moto Zajednica

Jeftini Bluetooth interkomi

Recommended Posts

  • Moto servis, 588 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Shejtan mislis da ovo moze da se upari sa mobilnim i da u isto vreme sluzhi za javljanje na telefon ? Mislim da to nije predvidjeno ovim blu tutom :o Mislim da je ovo samo ako imas blue tooth handsfree...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Pa rece da je PMR sa BT najidealnije, evo ga ovaj ima BT. Naravno da ti treba handsfree, ali moze i zica.

Iskreno, nemam pojima koji ce vam bilo kakav komunikator na bajku :neznam: Za komunikaciju sa saputnikom po mom misljenju ne treba nista, samo malo usporis GLASNIJE kazes sta imas i gasss. A za komunikaciju sa kolegama na drugim motorima, dobra stara gestikulacija rukama je NAJJEFTINIJI interkom.

Nosio sam se mislju da montiram PMR na motor, al onda sam pomislio koji ce mi :moto3: Da pricam dok se vozim :zbunjen: Pa dovoljna mi je bila skola kad sam se pre 3 godine zamalo sjebao na Romaniji samo sto sam se zaneo sa muzikom i razmisljanjem gde i kako cu popiti kafu. Naleteh na krivinu i drz-ne daj, gas, kocnica, lomi kontra, usput molitve svim svevisnjim uz ponavljanje pionirske zakletve.... i na kraju nekako ostah na putu. Od tad eventualno tiha muzika i razmisljanje samo o voznji, oci kao reflektori, a ako je nekom do price nek mi mahne i plati kafu, a svi koji me znaju ja laprdam ne znam da stanem :zdravo: :zdravo:

 

A mobilni, pa ima on onu predivne funkcije missing call i SMS. NE JAVLJAM SE BOGU DOK SAM NA MOTORU

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 523 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

meni zena nonstop melje pa mi na motoru dodje prijatno kad je ne cujem a kad pita za komunikaciju kazem da je jaaako skupa 1moto3.gif

ko bi pratio put od nje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Zvezdara-Beograd
  • Motocikl: KAWASAKI Z1000 GTR

jel ida prodaje neki kounikatorza pmr radiostanice I mobilni telefon da nije mogo skupo? neka se javi u PP sa slikom ako moze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Како се показао у пракси комуникатор ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Mislim da sam vec pisao negde ali se ne secam, pa da ponovom.

 

Ima dva komunikatora koji izgledaju ovako:

997165.jpeg

 

Ne znam koja je marka jer kinezi kriju identitet. :)

 

Sto se uredjaja tice, na oko deluje pristojno. Nije neki vrhunski kvalitet, ali nije ni krsina. Vodootporan je, sto je testirano dosta puta. Komande, i uparivanje sa uredjajima je prilicno jednostavno i lepo radi. Do sada nisam naleteo na uredjaj koji nisam mogao da uparim.

Sto se zvuka tice, tu je najveca zamerka (pod ovom mislim na slusanje muzike). Pretpostavljam da je do losih zvucnika/slusalica tako da je to moguce resiti.

Baterija drzi 6-7 sati. DOk je bio nov (pre dve godine) radio je 7-8sati. Sada je malo skracen vek, ali to je za ocekivati.

Komunikacija sa drugim motorom ili suvozacem funkcionise prilicno fino. Zvuk je ok, lepo se razume, nekad ima malo neko sitno krckanje od nekih smetnji, ali u principu ne smeta. Najveci problem je brzina. Kada se predje 80km/h pocinje da krci po malo i postaje nerazumljiv, i tako sve vise do oko 110km/h kada vise nije upotrbljiv.

 

Zakljucak je da nije za autoput, ali za krstarenje, grad, i otvoren put radi posao super. Gde god da sam isao sa nekim uvek sam ga nosio i uvek je odradio posao. Mislim da bi mi putovanje postalo smor posle 3-4 sata kada ne bih mogao da pricam. Ipak, ko planira dalje ture i autoput, treba da uzme nesto kvalitetnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Imam i ja isti takav. U principu za te pare, odličan je, potpuno se isto ponaša kako je gore opisano. S tim da mi ne smeta toliko loš zvuk, jer nisam ni kupio da slušam muziku, a kad hoću da pričam nije mi problem da usporim. Tako da sam u potpunosti zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

ljudi jel zna neko gde da kupim slusalice za kacigu,one ugradne al na kabal da nisu skupe,idem za desetak dana na more i sve go auto put,pa da mogu da slusam muziku,nemogu da koristim one sto se mecu u usi stalno mi ispadaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 588 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Drugar I ja smo skoro uzeli iz luisa ali one za toki voki I pljosnatog su oblika zajedno sa mikrofonom, ako imas nekoga da ti za to vreme dobavi odande pogledaj na sajtu, imas I varijantu za telefon I mnogo dobro se cuje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Ljudi, pojavile su se android aplikacije za smart telefone koje rade prko BT ili WiFi. Probao sam BT u kucnim uslovima i deluje mi sasvim ok, osim sto je domet mali (10ak metara), pa se komunikacija svodi na ovzaca i suvozaca.

 

Eto cisto informacija pa neka neko proba u voznji ako ima volje.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ljudi, pojavile su se android aplikacije za smart telefone koje rade prko BT ili WiFi. Probao sam BT u kucnim uslovima i deluje mi sasvim ok, osim sto je domet mali (10ak metara), pa se komunikacija svodi na ovzaca i suvozaca.

 

Eto cisto informacija pa neka neko proba u voznji ako ima volje.

Pozdrav.

 

Vec elaborirano...

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/96684-interkom-za-dzabe/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 590 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Evo samo da dodam jedan svež  link za komunikator koji mi je stigao pre par dana.

 

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-1000m-motorcycle-BT-bluetooth-multi-interphone-headset-helmet-intercom/1335547326.html

 

Mislim da se za te pare ne može trenutno kupiti bolji uređaj . . . a pored svega  ima I FM radio . . .što I nije tako lose.

 

Sve funkcije sam mu probao I radi  savršeno . . .za sveku preporuku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12109 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

 

Mislim da se za te pare ne može trenutno kupiti bolji uređaj . . 

 

 

Please note :There is only Headset in the package,

if you want to intercom with others ,you need to buy 2 or 3 units.

 

38e za jedan set.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 523 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

imam isti takav vec neko vreme radi extra trpi otprilike 10 sati price ili muzike , sto kod mene dodje isto jer moja zena ne gasi pricu nikako

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 590 postova
  • Lokacija: Beograd, Vidikovac
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

 

 

Mislim da se za te pare ne može trenutno kupiti bolji uređaj . . 

 

 

Please note :There is only Headset in the package,

if you want to intercom with others ,you need to buy 2 or 3 units.

 

38e za jedan set.

 

...pa normalno da je only Headset in the package .... ako je cena od 38€ za uređaj sa istim karakteristikama . . .onda je ok ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja