Jump to content

Moto Zajednica

Crash bar...namestio ga

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno, izdrzao sam citavu noc (mora covek ponekad i da spava) da ne odem u garazu da ga namontiram....a onda danas, brze bolje...

 

Evo kako to izgleda...

 

Skine se plastika oko rezervoara:

 

WFyQV_dsc02225resize2ky.jpgZxdwU_dsc02226resize6yw.jpg

 

odvrnu se srafovi koji su veza rama i agregata, te srafove bacimo (ili cuvamo kao ja, i onda ne znamo sta cemo sa njima) jer smo umesto njih dobili od GIVI-ija iste ali duze. Uzmemo levi crash bar (mislim da mozemo prvo i desni, nije previse bitno :) ) i usrafimo na 4 mesta u ram i agregat. Bitno je da prvo zavrsimo jednu stranu, pa tek onda drugu. Nikako obe od jednom jer bi mogao agregat da poljubi beton a to necemo.

Ovako:

sHakt_dsc02227resize4fm.jpg

 

Isto to uradimo i sa druge strane. E sada krece sex...Treba levu i desnu stranu crashbara da ispod agregata spojimo jednim srafom. Chala mi kaze da ce mi trebati jos neko da drzi strane (one su naravno odvojene bar 3 cm, dok je sraf dugacak 2) dok ja uvrcem. Svaba mi kaze da su njemu pomagala dvojica (jedan drzao jednu stranu, drugi drugu a Svaba uvrteo sraf).

 

Ma mogu ja to sam....i uradio sam sam...

Ovo su posledice:

 

fri7I_dsc02237resize6qj.jpg

Kgifw_dsc02238resize2ze.jpg

 

Ali na kraju dobijete jedan ovakav one bad mother fucker!

 

SnVT8_dsc02233resize4ss.jpgwRNKf_dsc02236resize2fq.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Guard je extra! Jel ima neki metalni stitnik motora za DL? Ovaj plastican mi je bas ruzan.. Inace, sam koncept ovog motora mi se svidja mada bi mi po licnom ukusu vise odgovarale boje kao kod klv-a (narandzasto-crno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije mi bas najjasnije sta uopste stiti ovaj crash bar po slikama deluje kao da stiti rezervoar tj ovu plastiku ispod a ako dodje do sranja da je dekl u svakom slucaju najebo a cilindar ne bi nastradao i bez crash bara...mozda su mogli malo funkcionalnije da ih naprave ali ne izgledaju lose.

 

P.S. Nema na ovom forumu devojcica pa si dzabe sliko burmu u krupnom planu :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Guard je extra! Jel ima neki metalni stitnik motora za DL? Ovaj plastican mi je bas ruzan.. Inace' date=' sam koncept ovog motora mi se svidja mada bi mi po licnom ukusu vise odgovarale boje kao kod klv-a (narandzasto-crno).[/quote']

 

Ima raznih...

 

QZf3J_934f3uh.jpg

 

YVUv0_dl1000anddl650010sized6cs.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix

E pa Djuro ALAL VERA!!!!

 

Sad tek izgleda kako treba! Sto nisi zvao prijatelje da ti pomognu,nego se onako zverski iskasapi? :roll:

A da....jel si za stezanje spoja rama i motora koristio kilo- kljuc? Koliko mi je poznato, u svim tim upustvima za crash barove, stoji tacno kojom snagom srafovi moraju da se stegnu + ona pasta protiv odvrtanja (Loctit).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
E pa Djuro ALAL VERA!!!!

 

Sad tek izgleda kako treba! Sto nisi zvao prijatelje da ti pomognu' date='nego se onako zverski iskasapi? :roll:

A da....jel si za stezanje spoja rama i motora koristio kilo- kljuc? Koliko mi je poznato, u svim tim upustvima za crash barove, stoji tacno kojom snagom srafovi moraju da se stegnu + ona pasta protiv odvrtanja (Loctit).[/quote']

 

Nista od toga :shock:

Sad mi to kazes!?!?

Posavetovao sam se sa par ljudi koji su ga montirali. Niko nije stavljao pastu, ali imam naviku da s vremena na vreme proverim srafove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
Ljudi postavljajte malo manje slike.

 

Evo zbog tebe, od danas, pocinjem da stavljam thumbnailse.

Mene uglavnom mrzi da otvaram thumbse jedan po jedan da bih video sliku u punoj velicini, pa mislim da je ovako lakse svima koji otvaraju post.... al' ajde

 

A sto se tice velicine, pa gde ces manje?! Ni jedna nema vise 150-200KB

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
Nista od toga :shock:

Sad mi to kazes!?!?

Posavetovao sam se sa par ljudi koji su ga montirali. Niko nije stavljao pastu' date=' ali imam naviku da s vremena na vreme proverim srafove[/quote']

 

Nadam se da si se savetovao sa http://vstrom.info/ tipovima.

Znas kako su kod nas rekli Flojdu, da djunta sa sitnim nutom MOZE da se nabudzi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N
+ ona pasta protiv odvrtanja (Loctit).

Pa posle kad treba da ih skines (zbog toga i toga...) ima da psujes sve redom pocevsi od onoga ko ti je rekao da stavis... :lol: Neznam koliko DL-ov V2 trese, ali sam cuo da se kod KTM-ovih V2 masina dekla odvija od vibracija, htedoh da kazem da je po meni bolje da rucno proveris stanje stafova npr. svaki put kad mu podmazujes lanac i sl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 593 postova
  • Lokacija: Vracar, Singidunum,Legio IIII Flavia Felix
+ ona pasta protiv odvrtanja (Loctit).

Pa posle kad treba da ih skines (zbog toga i toga...) ima da psujes sve redom pocevsi od onoga ko ti je rekao da stavis... :lol: Neznam koliko DL-ov V2 trese' date=' ali sam cuo da se kod KTM-ovih V2 masina dekla odvija od vibracija, htedoh da kazem da je po meni bolje da rucno proveris stanje stafova npr. svaki put kad mu podmazujes lanac i sl.[/quote']

 

Ja sam prvi pu cuo za tu pastu kad sam otisao na taj americki sajt. Posto nisam kapirao cemu sluzi ( i ja sam u fazonu ''stegni brate dok ti oci ne iskoce), pitao sam ''bracu'' amere.

Postoji PLAVA i CRVENA pasta. Kad stegnes sraf, bilo koje velicine, namazan plavom, mozes da ga odvrnes bez problema. Kad namazes crvenom, to ti je kao da si ga zavario. Posle sam saznao da i kod nas ima da se kupe slicna maziva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Ljudi postavljajte malo manje slike.

 

Evo zbog tebe' date=' od danas, pocinjem da stavljam thumbnailse.

Mene uglavnom mrzi da otvaram thumbse jedan po jedan da bih video sliku u punoj velicini, pa mislim da je ovako lakse svima koji otvaraju post.... al' ajde

 

A sto se tice velicine, pa gde ces manje?! Ni jedna nema vise 150-200KB[/quote']

Ja sam jos uvek u proslom veku, koristim dial-up tako da.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina
Nije mi bas najjasnije sta uopste stiti ovaj crash bar po slikama deluje kao da stiti rezervoar tj ovu plastiku ispod a ako dodje do sranja da je dekl u svakom slucaju najebo a cilindar ne bi nastradao i bez crash bara...mozda su mogli malo funkcionalnije da ih naprave ali ne izgledaju lose.

 

Desna nozica sa kocnicom stoji uz dekl tako da bi trebalo da je zasticen od direktnog kontakta sa patosom... Vrede ti barovi, posebno kad uvidite koliko ste para u slucaju nezgode ustedeli na kupovini plastika i/ili farbanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Dekl je najebo u svakom slucaju poluge od zadnje kocnice i menjaca se pri padu saviju ko kifle pa ako ne puknu skroz onda ce dekl biti malo izgreban. Ali dobro nije mala stvar ako ove plastike kod rezervoara ostanu citave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: SARAJEVO

BRKO PITA DJURU : DALI ZNAŠ KO RADI-PROIZVODI CRASH BAR ZA MOTORE /MOJ JE BMW F650 /.ORIGALNI JE JAKO SKUP PA TRAŽIM ALTERNATIVU. POZDRAV !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd
BRKO PITA DJURU : DALI ZNAŠ KO RADI-PROIZVODI CRASH BAR ZA MOTORE /MOJ JE BMW F650 /.ORIGALNI JE JAKO SKUP PA TRAŽIM ALTERNATIVU. POZDRAV !

 

Ne znam stvarno. Dirty mi je, ako se ne varam, nesto pominjao da mozda zna nekoga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: SARAJEVO

HVALA DJURA NA BRZOM ODGOVORU.

 

DIRTY POMOZI AKO IMAŠ INFORMACIJU O IZRADI CRACH BARA ZA BMW F650 / ALTERNATIVA ORIGINALU /. HVALA, BRKO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

i ja sam moj ukantao sa crash barom a ne znam dje cu naci najlakshe kod nas ovaj sittnik za motor i slajdere muka me sve dovijeka iz italije narucivati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja