Jump to content

Moto Zajednica

HONDA CBR 900 RR 1996

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Kupio sam skoro ovaj motor i pri kupovini sam primetio da na leru radi na oko 2000 obrtaja ali se konj nisam setio da smanjim obrtaje jer sam prvi put kupovao motor pa ne znam nista oko toga kao som.Kada sam kuci spustio ler gas na 1000 obrtaja cuje se neko lupkanje. Kad podignem ler gas opet na otprilike 1800 obrtaja taj zvuk prestane. U voznji se ne cuje nista. Sta to moze biti, jel me covek opasno zajebao ili nije toliko strasno? Inace presla je 68000. Da li je ikad nesto menjano, ja pojma nemam.Blago vama iskusnima dok je nas ovakvih dalabu da im prodate "MAKINU"!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Korpa ili lanac, ali pre da je lanac :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: Miljakovac
  • Motocikl: Bio nekad Yamaha FZ6 Fazer S2

Da li ima i vise vibracija kada ti je motor u leru? Ako je tako, onda se slicna stvar desava i meni( na Hornetu) i bas sam juce saznao da je to fora sa zupcanikom koji kad je u leru nije nategnut pa se zato cuje, a da kad ubacis u brzinu sve bude ok. Tako da se ne brines, ako je to normalno je i desava se skoro na svim motorima( na VFR-u 750 Honda je pravila dva zupcanika da bi izbegla taj zvuk, ali su shvatili da je to malo preskupo resenje...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Inzuma 250

Da li se lupkanje cuje i kada stisnes kvacilo ili ne?

1. Ako se lupkanje javlja u donjem desnom delu agregata i ne cuje u kada stisnes kvacilo, onda je skoro sigurno korpa kvacila.

2. Ukoliko se i tada cuje onda moze da bude lanac bregaste osovine, koji se cuje pri niskim obrtajima, a kada masina dobije obrtaje, dolazi do zatezanja istog i lupkanje prestaje. U ovom slucaju lupkanje, odnosno zveckanje dolazi iz gornjeg dela agregata, i potice od istegnutog lanca bregaste ili dotrajale opruge spanera bregaste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: R6 2005

Meni se nesto slicno desava na Cb600F 94ta.

Cuje se lupkanje i kad pritisnem kvacilo nista.

I malo nesto grebe u gornjem delu agregata znaci po ovome to bi bio lanac bregaste :D ti si dobro prosao.

Meni se sve to sastalo :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja