Jump to content

Moto Zajednica

Kragujevčani!(i okolina) hajde da se okupimo,upoznamo, i vozimo!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Kako me je Vladamir prozvao, osecam se duznim da predlozim ono sto je On predlozio. Znam, da ce sada podneti tuzbu protiv mene preko svog advokata u Kragujevcu, ali sta cu.  ;)

 

Kao sto rekoh, Vladamir je predlozio Bovansko jezero koje se nalazi blizu Aleksinca. Vise informacija mozete videti na sledecim linkovima. Ako bismo se odlucili za to jezero, imamo izbor da idemo auto-putem do Aleksinca ili lokalnim putevima. Kako ja bas auto-put ne volim, logicno, predlazem lokalne puteve. Mada ne znam u kom su stanju. Evo teksta sa osnovnim podacima sa nekog sajta.

 

"Na polovini svoga toka, reka Moravica je pregradjena i od 1978. godine je nastala akumulacija Bovan (po istoimenom selu) ili Bovansko jezero kako ga svi zovu. Dugacko je oko 7 km, i pokriva nekih 500 ha vodene povrsine. Pri nultom (najvisem) vodostaju dubina kod brane dostize i 80m. Gorgnji deo jezera je plici, sa prosecnom dubinom manjom od 2m i predstavlja mresnu zonu za veci broj ribljih vrsta koje zive u jezeru. Nizvodno, jezero ulazi u tesnac, obale su strmije i dubina je znatno veca. Donji deo jezera se sa izlaskom iz tesnaca siri i cini nekoliko velikih i dubokih zaliva."

 

Evo linkova sa vise informacija:

 

http://www.backpackers.org.yu/pl_bovansko_jez_s.htm

 

http://www.sokobanja.org.yu/sitegenius/product.php?id=72

 

Evo kako bi ruta otprilike izgledala (130km u jedniom smeru)

 

[/img]

 

I ljudi, ako imate bolji predlog, predlozite.

 

PS: Ja sam hteo da predlozim Rudnik, ali nekima je blizu, neki su bili...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Vladamir te nije prozvao zbog izleta na Bovan vec zbog one druge teme o kojoj ste pricali. Nemoj da si zaboravan  ;) Bovan ili Rudnik Vladamiru je svejedno samo da je asvalt dobar  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

ja bih nesto da predlozim, nije bitno da li ce se usvojiti, ali postobi to bila prva zajednicka voznj, mislim da to ne bude nesto tako daleko, jer niti se poznajemo, niti znamo da li ce sve to da funkcionise, kako ko vozi, da li se neko manijaci, da vidimo ko ce kakvim motorom da se doveze...

  jer kako smo na pocetku teme rekli od 125cm3 pa navise, a mislim da bovansko jezero za 125 je malo daleko, zar ne? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Posto je voznja za par dana vec, Vladamir predlaze da sa Ivica ako moze da predlog rute za Rudnik posto imamo vec ovaj predlog za bovan. Pa bi sutra i prekosutra mogli da se usaglasimo i imamo cistu situaciju bar jedan dan pre izleta.

 

Hvala na paznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Ja kao gost u Kg-u moram da pravim plan  >:(.

 

Evo ga drugi predlog. On ce odgovarati o nekim ljudima blize Bg-u pa mozda bi mogli i tamo da se nadjemo.

 

Ruta bi mogla da bude Kragujevac- Topola-Arandjelovac-Orasac. Ukupno 57 km u jednom smeru. Nekima je mozda malo (ja to mogu i biciklom) ali kao sto kaze tomicad, za nasu prvu voznju, dovoljno.

 

Mogli bismo da krenemo u 10h iz Kg-a. Napravimo pauzu u Topoli, (Oplenac i ostale zanimljivosti). Onda Arandjelovac-Orasac. Ja ne znam licno kakav je put od Topole do Arandjelovca, ali kazu da je dobar. Na zalost, pre Topole su pre nedelju dana radili put na jednoj deonici (nekih 500m). Kakvo je stanje sada, ne znam.

 

Hajde dajte sugestije. I prijavljujte se.

 

Pozdrav.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

ja se u potpunosti slazem sa ovom drugim pedlogom, i sto se satnice tice i sto se rute tice. za pocetak, naravno.

 

ajde da vidimo sada koliko imamo zainteresovanih?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ja sam vam sinoc rekao da mi je skroz svejedno gde idemo... u pravu je tomica da je prva ruta za prvu vozhnju predugachka ali meni ova nova deluje previshe kratko... shta cu kad volim da se vozim  :)

idemo do orashca pa ako sve bude ok, uvek mozhemo josh negde da svratimo...

 

ljudi pishite ko sve dolazi i gde se nalazimo...

ja sam za to da se recimo kod krsta, mi kragujevchani, nadjemo u 10h sutra i da se usput nadjemo sa vladimirom, shta kazhete?

ostali koji hoce sa nama a nisu iz kg-a pishite gde se chekamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

A jel se racuna i Krusevac u okolinu ?  :D

 

Ne obecavam , ali ako uspem da se probudim dovoljno rano , mozda dojurim da se provozam sa vama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

A jel se racuna i Krusevac u okolinu ?  :D

 

Ne obecavam , ali ako uspem da se probudim dovoljno rano , mozda dojurim da se provozam sa vama...

 

naravno da se rachuna! bilo bi super da se i ti provozash sa nama a i tebi bar nije problem da nas stignesh gde god da smo  ;)

evo ti moj mob. pa zovi ako ustanesh ranije da se dogovorimo 064/479-48-00

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 953 postova
  • Lokacija: Bliski Istok

Vladamir misli da je prva zvanicna voznja uspela, svi su citavi stigli do Orasca i nazad sto je najbitnije. Voznja je bila lagana sa nekoliko zaustavljanja ali vise o tome kao i slike sa voznje ce postaviti ivicat13. Poseban pozdrav i postovanje easyrider-u koji je dosao iz [glow=red,2,300]Krusevca[/glow] da vozi ovaj mali izlet sa nama. Vladamir mu se zahvaljuje i unapred najavljuje dolazak sa ekipom  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Primoran  >:( da postavim slike i napisem koju rec i rizikujuci otkaz u firmi, neozbiljno pristupam poslu.

 

Samo mala napomena: kako niko nije poneo fotoaparat osim mene a ja nesto nisam bio raspolozen za skllocanje, slike nece biti na potrebnom nivou kvaliteta.

 

U pocetku bese hocemo-necemo, pa kada, ko i kako.

Tako da u subotu, vidim da niko nista ne potvrdjuje i pozovem Vladimira pa Bokija i dogovorimo se da idemo pa koliko nas bude. Ne bih ja to nego pozvah drugaricu prethodno vece, koja se nikad nije vozila ni putovala na motoru, pa da se curica ne razocara u nas. Usput pozvao jos neke ali uzalud bese. Imaju ljudi svoje planove a noko nema gume.

 

I tako se u nedelju nadjemo kod "Krsta" u Kg-u. Ja malo kasnio i kad stigoh sa drugaricom (Gocom), guzva! Boki-[Kg] (sam  :() i Easy Rider (Mitri) vec su bili tu. Tu pocinje moje interesovanje za Easy-ev motor (Z750) koje je kasnije preraslo u drsko posmatranje sa dozom ljubomore. Ali pssst. Stize Vladimir i eto Tomice. Covek pravo sa koncerta Stounsa. Dobro, ne bas pravo ali nema veze. Sacekasmo Tomicu da se spremi i polazak. Plan je Kragujevac - Topola - Arandjelovac - Orasac. Naravno, i povratak. Jeste da kilometraza nije zadivljujuca ali nema veze.

 

Tomica je sa svojim Beverly-em 500 bio vodja grupice, jer ipak je to skuter  ;D. Mada, kako se kasnije pokazalo, Tomica ga dobro vozi, tako da nam to nije predstavljalo problem.

 

U Topoli smo svratili na Oplenac, gde smo se Boki i ja izgubili (sto za mene nije cudno), ali smo se brzo vratili na pravi put i parkirali pored ostalih motora koji su svojim sjajem privlacili ljubopitljive poglede posetilaca Oplenca ciji je prosek godina bio 55-65.

 

404.jpg

 

Tu smo malo uzivali u hladovini. Za one koji zele da posete crkvu Svetog Djordja, grobno mesto dinastije Karadjordjevic, cena je 150 dinara. Stvarno vredi videti. A da li treba placati ulazak u crkvu ili ne, nije na meni da komentarisem. Okolina je veoma lepo uredjena i prijatna.

Vise informacija na:

http://www.topolaoplenac.org.yu/dobrodosli.html

 

Za to vreme su se neki odvojili:

 

TsRE8_dscf6249syv8.th.jpg

 

neki su se prisecali starih dana sa osmehom na licu:

 

404.jpg

 

a neki se kajali zbog ucinjenih gresaka  ;):

 

ErcHb_dscf6254swb4.th.jpg

 

I evo nas pred polazak sa Oplenca:

 

wroDr_dscf6260sot7.th.jpg

 

Sledece zaustavljanje je bilo u Arandjelovcu.

404.jpg

 

Veliki park i lep park Bukovicke banje.

 

Vise informacija: http://www.bukovickabanja.com/

 

Na zalost, sam park nije bas super odrzavan, ali vredi se prosetati. Evo dokaza da smo mi veoma kreativan narod i da umemo spojiti tradiciju i savremene trendove.

404.jpg

 

Tu smo se odmarali, neki su od jednog frizbija napravili tri ;D. Ma ljudi, uzivancija!.

 

Kao je Tomica trebao da se vrati u Kg, na brzinu smo otisli do Orasca. Ja tamo nikada nisam bio i ocekivao sam vise. Evo zgrade gde bi trebalo da je izlozba "Zbor u Orascu 1804.". Medjutim ja tu nikoga nisam video, a kako nismo imali vremena da se puno zadrzavamo, nisam ni pokusavao da provalim unutra.

 

Samo to mesto je lepo sredjeno.

 

p7NEk_dscf6284sjt6.th.jpg

 

Pre toga na ulazu stoji:

 

404.jpg

 

Ali kada je neko (necu da ga imenujem  >:() uradio ovo:

 

cWz3f_dscf6282slo2.th.jpg

 

niko nije dosao da hapsi. Na zalost.

 

 

Evo i ove slike koju su ovi manekeni trazili da postavim. Sve junak do junaka  ;D :

 

V0iVn_dscf6280sny6.th.jpg

 

U povratku nismo nigde stajali do Kragujevca. Tu nas je Tomica napustio zbog obaveza. Ostali su popili pice i osvezili se. Ispratili smo Easy-ja. Covek koji je iz Krusevca dosao do Kragujevca da bi se vozio sa nama. Pri cemu je prosao duplo vise kilometara nego sto smo svi zajedno izvozili. Nadam se da nije razocaran zbog toga i da mu je bilo prijatno. Easy, veliki pozdrav.

 

Nas cetvoro smo nesto gricnuli, sumirali utiske i razisli se, Uf, konacno.  ;)

 

Ja licno sam odlicno proveo dan. Prosao je brze nego sto sam ocekivao. Vozio se, video neka zanimljiva mesta, druzio se i razmenio iskustva sa finim ljudima (i finom devojkom  ;)). Zaljubio se u Z750. Samo pssst. Zao mi je sto nas nije bilo vise, ali nema veze.

 

Vladimir rece oko 150km od njega u Batocini u 09.45h do mene u Kragujevacu u 18,00h.

 

Pozdrav za Easy Rider-a, Vladamira, Gordanu (valjda je stigla kuci), Tomicu i Bokija.

 

Ivica

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja