Jump to content

Moto Zajednica

Akumulator GPZ500s

Recommended Posts

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Trenutno mi je na Kawi Bosch akumulator oznake 12B7 (detaljnije oznake u toku dana). Lično mislim da je akumulator slab, trebalo bi da bude od 14Ah. Da li neko zna koliko je Ah ovaj postojeći, jer na googlu izbacuje svašta. Ako je 7 Ah, onda je stvar jasna, ali ako je 12Ah, onda je razlika minimalna, tako da problem sa paljenjem tražim na drugoj strani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

hardrock :care:

 

http://www.austbd.com.au/index.php/cat-motorcycle/standard-3385.html

Izgleda da jeste 7Ah a oznaka 12 je za Volte.Znaci treba ti 12 ili jos bolje 14 Ah.Ja bas planiram tj moram da kupim gledacu Exide ili Landport ako ne uspem da kupim Vartu.Exide je oko 3700 do 4000.

 

 

http://www.austbd.com.au/index.php/cat-motorcycle/standard-3385.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12248 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kukulele 1oda.gif, pa to je duplo manjeg kapaciteta nego što tebi treba. Pazi kad znači da moraš da kupiš novi 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

oznaka za kawu je YB14L-A2.

 

E, sada, ima Yuasa za oko 4500din i Exide za 3700din. Oba treba da se formiraju... Šta uzeti i gde odneti na formiranje da bi važila garancija?

 

Ima li neko neki drugi predlog i primer cena - kvalitet?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Probaj TOREX DOO Beograd. Generalni uvoznik za VARTU. Ja sam kupio preko njihovog dilera ovde u KG VARTA 12Ah za 2900 din, godinu dana garancije. Radi ko sat, celu zimu je drzao 12.6-12.5 Volti. Vergla ko blesav (imamo istu mashinu ja i ti)

Adresa je Ruzveltova 23. Telefon nemam, imam samo od ovih u Kragujevcu a to ti ne treba. Pozovi 988? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

0112769096 Viline vode bb, rade do 15:30h, YB14-A2 3130din. Ubedljivo najjeftinije.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

rade do 15:30h, pa mi je ljubazna gospođa rekla da ima firma u NBGD u Gandijevoj Beocar koja je od njih kupila veću količinu. Pozovem njih, računam malo skuplje ali ispred nosa, kad kod njih 4200. Prvo su ih dobili po velikoprodajnoj ceni, ne mogu da zamislim tu pohlepu da neko hoće da mu profit bude 40%

 

U baterylandu kod studenjaka sam bio juče, prodavac pojma nema, cene su koliko sam video oko 4500din. Rekao je da danas dobijaju novu isporuku i da će me pozvati. Za sada ništa od poziva.

 

tako da je savet golemstrašnog86 najbolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kupio sam upravo Vartu za 3000din. Nije imao sitno pa mi je prodavac dao popust od 129din. Kaže da im nije puno ostalo po toj ceni.

Sada ga nosim na formiranje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

e jbg ja uzeo malopre yuasa za 3850, al posto nisam iz bg, to mi dodje na isto... dal je neko od vas sam formirao akumulator? ja sam dobio uputstvo i razmisljam da to sam obavim al ajde prvo da cujem i misljenje vas iskusnijih :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

UPUTSTVO ZA UPOTREBU I GARANCIJA ZA YUASA AKUMULATORE

 

-Pripreme za punjenje

Skinite traku i cepevo iskljucivo neposredno pre punjenja elektrolita. Ako je akumulator opremljen sa ventilacionom cevi, odseci njen kraj oko 3cm od vrha. Ako je akumulator opremljen kracom cevi i posebnom duzom cevi, zamenite kratku cev duzom.

 

-Punjenje akumulatora kiselinom

Napunite akumulator razredjenom sulfornom kiselinom gustine 1,240(1,260) za topija podneblja gde je prosecna temperatura preko 25C ili 1,260(1280) za umerenije klime. Napunite do oznake UPPER LEVEL kako je oznaceno na akumulatoru. Temperatura kiseline bi trebala biti ispod 30C pre punjenja. Nakon punjenja ostavite akumulator da stoji 30 min. Ukoliko se nakon 30 min nivo kiseine spusti, dolijte kiseinu do linije UPPER LEVEL.

 

-Punjenje

Inicijalno punjenje se preporucuje pre upotrebe kada je to moguce. Napunite akumulator sa naponom kako je objasnjeno u tabeli bez prekida 15-20 casova. Ukoliko se nivo kiseline spusti, dospite DESTILOVANU VODU do linije UPPER LEVEL. Nakon punjenja stavite cepove, odstranite prosutu kiselinu sa akumulatora sa vodom i osusite akumulator.

 

-Instalacija

Pricvrstite akumulator na vzilo. Obratite paznju kako nebiste pogresno spojili pozitivan i negativan terminal na vozilo. Ne savijajte i ne pritiskajte ventilacionu cev koja izlazi iz akumulatora. Ako je cev prikljestena, moze doci do eksplozije.

 

-Servis

Proverite nivo kiseline jednom mesecno. Ukoliko je ispod sredine, dospite destilovanu vodu do vrha. Nikada ne dolivajte kiselinu!

Odrzavajte akumulator cistim. Namazite terminale mascu kako bi sprecili koroziju. Gledajte da ventilaciona cem nije uvijena ili zacepljena.

 

-Ponovno punjenje

Ponovno punjenje je potrebno kada primetite da su svetla i sirena slabi i/ili kada se baterija ne koristi duze vreme. Napunite akumulator naponom kako je prikazano u tabeli. Punite dok akumulator ne pocne slobodno da isparava i dok specificna gravitacija elektrolita ne bude 1,240 za toplija podneblja ii 1,260 u umerenijim podnebljima.

 

PAZNJA:

Neke baterije sadrze specijalnu hemikaliju SULFATE STOP koja se dodaje kako bi smanjia naslage kristaa sufata(koji zapravo onemogucavaju akumuator da se puni). SUFATE STOP je beli prah koji je vidljiv pre aktivacije akumulatora ali se rastvori nakon sto se doda kiselina. Nakon punjenja akumulatora sa dodatkom SULFATE STOP-a, specificna gravitacija elektrolita raste na 1,275-1280. Ako akumulator koji sadrzi SUFATE STOP nije u upotrebi duzi vremenski period, isti je potrebno duze dopunjavati.

 

LOGO KOJI POKAZUJE DA LI JE SUFATE STOP DODAT JE VIDLJIV NA PREDNJOJ MASCI AKUMULATORA ISPOD OZNAKE NIVOA TECNOSTI.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja