Jump to content

Moto Zajednica

ČZ 175 problem oko struje (6v)

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Markovac
  • Motocikl: ČZ 175

Imam ČZ 175 iz 1974 godine koji mi je veoma drag (ćale ga kupio kada sma se ja rodio) i zbog toga ga smatramo članom porodice. Problem je u tome što sam orginalnu dinami zagubio kod rođaka a nabavio sam drugu od starijeg modela (+ klema se vezuje na masu) iz tog razloga sam od Gabora kupio regler za MZ 6v ali sada predstoji to povezati pošto nemam šemu od MZ tj oznake im nisu iste pa mi trebaju i saveti i šema da bih pokušao da se snađem. ČZ ima fabričku manu regler po njihovim preporukama traje oko 2000 milja a MZ-ov elektronski je prva liga i kažu ljudi da može da se poveze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa sad meni nije poznato da se kod MZ-a + reglera vezuje na masu. Sad da pravis instalaciju na CZ a po semi od MZ - tesko. Morao bi da menjas i kontakt bravu i jos svasta nesto. Najbolje da nadjes nekog autoelektricara koji ce to da ti poveze. Ne znam gde si to procitao da regler na CZ ima manu i da traje 2000 milja, ja sam imao nekoliko CZ-a, prelazio po 20.000 kilometara a da mi regler nije ni crkava, nit me zezao.

 

Najveci problem kod Jawe i CZ - a sa strujom je taj sto nasi ljudi nemaju naviku da odu u servis, vec misle da sve znaju, pa tako pocnu da steluju paljenje na Jawi - CZ - u, misleci da mogu ( Kad mogu na APN - u, mogu i na Jawi a i na spejs satlu ). Kad zeznu paljenje na motoru - naravno nisu oni krivi, vec ne valja struja. Onda pocinje kopanje po regleru, instalaciji, i na kraju = Jawa, CZ ne valja, a na pamet im ne pada da odu kod majstora .

 

Evo tebi sema instalacije za tvoj motor, pa nadji nekog elektricara da ti to poveze, a ako ti zatreba nesto od delova - ti trazi - nacicemo. Takodje ovde imas i temu " Jawamanija " , pa bi mogao i tamo malo da pogledas i procitas :

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/9303-jawamania/page__st__2700

 

Evo i seme instalacije :

 

sejmout0021.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Markovac
  • Motocikl: ČZ 175

Pa moram ti reći da si delimično u pravu, ali kod mene u okolini ni jedan električar nema poima oko motora a ne da mi poveže to što ja hoću. A to je moguće pošto lik koji prodaje delove na NBGD-u OTC mi je to rekao da su kupovali i da to može ali da on nezna kako. Tako da bi mi šema od MZ-a koi ima struju 6v mnogo pomogla. Pošto ja moj motor održavam godinama i išao je dok nije regler vrisnuo (stavljao drugi ispravan i radi sve kako treba).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa moram ti reći da si delimično u pravu, ali kod mene u okolini ni jedan električar nema poima oko motora a ne da mi poveže to što ja hoću. A to je moguće pošto lik koji prodaje delove na NBGD-u OTC mi je to rekao da su kupovali i da to može ali da on nezna kako. Tako da bi mi šema od MZ-a koi ima struju 6v mnogo pomogla. Pošto ja moj motor održavam godinama i išao je dok nije regler vrisnuo (stavljao drugi ispravan i radi sve kako treba).

 

 

Mislim da ti je daleko jednostavnije da nabavis originalni regler i samo njega zamenis, nego da prepakujes celu instalaciju. A to sto ti je taj prodavac rekao, tacno je, moze to da se stavi, al sto bi nas drug Bokilic rekao : " moze i prst u oko, ali boli " !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Markovac
  • Motocikl: ČZ 175

Prvo da se zahvalim PICASOO MZ-u na šemi, prvoklasna je. Drumskalisice u pravu si oko originala a takođe i Kataran ali kao što reče LORD_OBLIVION origunal je zagubljen. Naravno pokušao sam da naručim novu dinamu ali me cena pokolebala, ipak je 100 eura mnogo + regler original ako se nevaram bio je oko 50 eura ako ne i više a ČZ gledajući tržište nevredi više od 150. Tako da je ovo u suštini najeftinija varijanta (naravno iz malo više muke). Moj teča iz Pančeva je povezao MZ-ov regler na njegovog ČZ-a i radio je, ali on nemože da mi pomogne izgubili smo tu šemu zajedno sa mojim delovima (ovo je baš maler zar ne hihihi).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4130 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

samo pratis semu odakle na CZ-u ide koji kabal i posle upredis ge se taj kabal nalazi kod MZ-a.. (sve se moze samo treba volje i vremena).

 

Kod jednog komsije na MZ-u radi regler od juga (elmos elektronski sa cetkicama) preradjen na kablove i radi.. 1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Markovac
  • Motocikl: ČZ 175

samo pratis semu odakle na CZ-u ide koji kabal i posle upredis ge se taj kabal nalazi kod MZ-a.. (sve se moze samo treba volje i vremena).

 

Kod jednog komsije na MZ-u radi regler od juga (elmos elektronski sa cetkicama) preradjen na kablove i radi.. 1jee1.gif

 

Apsolutno si u pravu nebi trebalo da bude problema ali jedina začkoljica koja može da me zeza jesu slovne oznake (neke se razlikuju). Ali tu mi je pomogao Lord_oblivion preporučio mi je majstora koji može da mi pomogne, i ovom prilikom mu se zahvaljujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Vidi ovako : Dobar elektricar moze da ti poveze bilo koji regler na bilo koju dinamu.

Ja sam ti i rekao da potrazis pomoc elektricara, a ne ovih koji znaju samo da zamene relej ili osigurac na kolima. Potrazi ti nekog starijeg majstora da ti to uradi. Vidjao sam ja i na Jawama i MZ - ima reglere od starih buba, opela i kojecega !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zoltane, uostalom mozes i Stampara da cimnes, za neku manufakturu, da ti napravi odgovarajuci regler...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 415 postova
  • Lokacija: sokobanja
  • Motocikl: Honda cbx 750f, Jawa 350/361, Jawa 250/559,

ako ti treba dinama i regler od zute CZ, takva ima kod coveka gde sam ja trazio delove za moju Jawu. Ako se ne snadjes ici cu do njega i raspitati se da li hoce da proda. Ako ne nadji broj od Mileta Tesica iz Arandjelovca u oglasima. On sigurno ima takvu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Markovac
  • Motocikl: ČZ 175

ako ti treba dinama i regler od zute CZ, takva ima kod coveka gde sam ja trazio delove za moju Jawu. Ako se ne snadjes ici cu do njega i raspitati se da li hoce da proda. Ako ne nadji broj od Mileta Tesica iz Arandjelovca u oglasima. On sigurno ima takvu.

 

Hvala karbi takva je i moja, sigurno ću ga kontaktirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Mladenovac, Markovac
  • Motocikl: ČZ 175

Vidi ovako : Dobar elektricar moze da ti poveze bilo koji regler na bilo koju dinamu.

Ja sam ti i rekao da potrazis pomoc elektricara, a ne ovih koji znaju samo da zamene relej ili osigurac na kolima. Potrazi ti nekog starijeg majstora da ti to uradi. Vidjao sam ja i na Jawama i MZ - ima reglere od starih buba, opela i kojecega !

 

U krajnjem slučaju ću morati da nađem nekog majstora, nije meni problem da odem kod nekog ali ih kod mene nema pa moram ovako da se snalazim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja