Jump to content

Moto Zajednica

Kocnice ne rade

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ660

Ljudi imam problem prednja mi jedva koci to jest kad stisnem rucicu kao da ima prazan hod i onda negde tek pri kraju uhvati. Plocice su uredu prakticno nove danas sam promeni kociono ulje sipao dot 4 jer nisam mogao da njadjem ono sto pise da je originalno a takodje i disk je uredu.E sad sigurno ima neki nacin da se to zategne da radi lepo. U pitanju je QINGQI 200 kros.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako si skidao tocak, veoma je moguce da se to desava. Kada si napunio cantricu za ulje, jesi ispustio vazduh? Imas dole, kod kocionog cilindra kao malu sisicu, koja sluzi za ispustanje vazduha. I kad ispustas vaduh obavezno vodi racuna da ti cantra ne ostane prazna jer ce ponovo povuci vazduh.

 

A ima i druga solucija, malo ga provozaj, onako polako tu po kraju, jer kad sam ja sa ortakom skidao tocak kod njega isto nije hteo da koci, pa je malo napred, malo nazad vozio i kocio, i na kraju je bilo ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Keeway Speed

Nisi ispustio vazduh iz kocnica. Sistem ispustanja ti je isti kao kad su u pitanju kocnice na autu. Otvoris sisuljak i pustis da ulje tece slobodnim padom, dok ne podje samo cisto ulje bez vazduha a ako nece na taj nacin, onda idi na sistem drukanja. Pritisnes rucicu par puta dok ne stvori pritisak, pa otvoris sisuljak, ispustis i to ponavljas dok ne izadje sav vazduh i dok ne dobijes stalan pritisak u sistemu.

 

A ima i druga solucija, malo ga provozaj, onako polako tu po kraju, jer kad sam ja sa ortakom skidao tocak kod njega isto nije hteo da koci, pa je malo napred, malo nazad vozio i kocio, i na kraju je bilo ok.

 

Isto nije bio ispusten vazduh kako treba, medjutim desilo se to da su se u toku voznje mehurici vazduha vratili kroz crevo u posudu(cantru) a ulje iz posude sislo u crevo i tako sve doslo na svoje mesto. Problem je samo ako ti za vreme voznje zatreba kocnica a ti je nemas!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XTZ660

Znam za to sa vazduhom tako da sam ispustio vazduh kad sam menjao ulje jedino nisam probao da vozim posle al opet ovako dok sam ga gurao u garazu i probao da kocim isto je hvatao tek kad se skoro skroz pritisne rucica probacu sutra(danas) da ga provozam pa javljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Kad ga budes vozao, onako polako, probaj da "drukas" kocnicu. Znaci kad kocis, par puta stisnes kocnicu, pa pustis, pa opet tako. Ako si dobro ispustio vazduh, onda ne bi trebalo da ima problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja