Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-5

Recommended Posts

Guest Borko_smorko

Budi obazriv. Cena deluje ok. Mnogo upravljiv motor. Jako lako se vozi. Meni je ipak Bandit vise po momo ukusu. Nekako er 5 kao da su pravili za male ljude. To mu je mozda mana po meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun

Nekako er 5 kao da su pravili za male ljude. To mu je mozda mana po meni.

bas zbog toga sam i otvorio temu, ja nikad nisam video taj bajk i ne znam da li bi mi bio mali, a da se cimam do subotice da bih saznao... to ne bih voleo. znaci manji je od bandita?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Nisam siguran za dimenzije to mozes da vidis po sajtovima. Medjutim uzivo bandit mi deluje bolje. Er5 je idealan za prvi ozbiljniji motor. Cini mi se da mu je zadnja guma uska. Inace mislim da je odlican motor u pitanju. Ja sam ga rzamatrao, medjutim zbog moje gradje otpao je. ne mislim da ces pogresiti ako ga uzmes. Ali prvo se rastrci po BG, vidi motor pa ako ti se dopadne pravac Subotica ili gde vec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: split

er 5 je minijatura  ;) (kao i moj gs uostalom)... ako si visi od 175 mislim da se neces bas usrecit.. osobno ga dozivljavam kao motoric za teenagere i zene  ;D

 

ne znam kako se krecu cijene "preko grane" ali to mi se cini malo... ako je motor iz uvoza - dooobro bi ga pogledala (ocu rec - zamolila bi nekog da mi ga pogleda  :P )

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

 

Moj drug ima ER-5 1998. godište pa sam upoređivao sa Banditom. Dužina je ista, tačnije ER-5 je duži za 1cm ali je niži i uži. Ima i uže gume od Bandita. Rezervoar ER-5 '98 / Bandit 600 '01 16l/20l, težina 179/208, visina sedista 780/790mm, rastojanje između točkova 1430/1440mm, broj cilindara 2/4, snaga 50KS/78KS, napred 1disk/2diska, pozadi doboš/1 disk, max brzina 185/200 km/h. Nije motor za kojim će se okretati na ulici ali je pouzdan i lako se vozi. Ti si veoma visok, ne znam kako će ti stajati, najbolje je da probaš. Na kraju krajeva, kupujes motor za sebe, ne za druge. Ako ti ne odgovara, uvek ga možeš prodati.

 

Ovo što sam napisao važi za model '98, ali mislim da nema neke bitnije razlike u veličini kod novijeg modela.

 

Imam servisna uputstva za oba modela, ako te još nešto interesuje javi. Možeš i da se prošetaš to Smedereva i vidiš oba modela pa odlučiš :)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Srbija

Pozdrav,

ja sam hteo da uzmem bas taj ER5 ali kad sam ga zvao rekao mi je da su mu satovi udareni, kao palo je nesto na njih. Mada mislim da puno trazi.Nov je kostao 3999 evra u Culetu, a ovaj je 3 god. star.

Vozio sam dosta ER5 i ne znam zasto svi pricaju da je mali kad uopste nije tako strasno. Veci je od GS500, zadnja guma mu doduse jeste nesto tanja, ali ja sa 185cm visine nisam se osecao neprijatno na njemu. Stvarno je udoban i extra lak za voznju i dosta je dugotrajna masina jer se ne ''kida'' kao trkalice.

Neces se zajebati ako to uzmes ali mislim da je ta cena visoka jer bi za godinu dve dosta izgubio ukoliko bi hteo da ga prodas.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: nista do daljneg. . .

Sve to stoji da je Er 5 kvalitetan motor,da se malo kvari ali zato ima jednu manu koja je meni mnogo bitna,a to je zvuk!Zvuk mu je boze me sacuvaj.Das gas a ono se cuje ko CUF CUF CUF,gs ima 100x lepsi zvuk od Kawe po meni.A pogotovo bikusov.Ko neveruje nek zamoli bikusa da snimi zvuk i posalje.

Ja sam razmatrao taj motor za sebe ali mi nije nista specijalno.Satovi su nekako nikakvi,udoban jeste lak za voznju jeste ali nema neki efekat da te privuce za srce!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Zemun

hvala svima na odgovorima, cuo sam ono sto me je interesovalo!

flesh mislim da se znamo iz vidjenja ako je na slici tvoj bandit. bili smo kod cveleta i  kupio si mi bandita ispred nosa. nek te lepo sluzi i puno bezbednih kilometara da predjes sa njim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3151 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

moj kolega sa posla vozi er5, 2006to, ok motor, i jos ga kupio novog, mislim nije mali kada sednes na njega, mozda za nekog sa strane izgledas smesno, to i meni neki kazu kada sa 188cm i 104kg sednem na gpz. Sada mi je kolega na sluzbenom putu, samo je vikendom u BG, radimo u Telekomu u Kosovskoj, pa kada motor bude bio tu, javicu ti, pa ti dodji, vidi, sedi, slikacemo te da vidis kako ti stoji... Ako prolazis tuda i vidis ga da stoji, a pored njega vezan gpz, samo pitaj obezbedjenje da me pozove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

flesh mislim da se znamo iz vidjenja ako je na slici tvoj bandit. bili smo kod cveleta i  kupio si mi bandita ispred nosa. nek te lepo sluzi i puno bezbednih kilometara da predjes sa njim!

 

Znamo se :) Hvala, pratim tvoje postove i nadam se da ćeš kupiti dobar, pouzdan i lep motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Cao, ja sam kupio svog ER5 (2001 god)  u martu i zasad sam zadovoljan. Zvuk jeste cudan, ali se da doraditi... Servis je sitnica, za grad je idealan ima vodeno hladjenje za razliku od Bandita. Zasad jos niotkuda nisam cuo da se ER5 kvario... Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja