Jump to content

Moto Zajednica

Crash bar BMW F650 GS / Dakar

BMW Crash bar  

15 članova je glasalo

  1. 1. Šta je bolje?

    • domaća radinost
    • original & aftermareket parts
    • svejedno mi je ako je dobro napravljeno


Recommended Posts

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

Pre neki dan sam se oglasio da kupujem crash bar za F650GS. Niko mi se nije javio sa ponudom, ali je nekolicina njih: Popsy, vasqez, Ranko i Bobang, dalo svoje komentare koji su me (obećao sam) naterali da pokrenem ovu temu na pravom mestu, van oglasa.

Skinuo sam sa net-a kojekakve fotke cr-barova, sa idejom da nešto od toga podstakne ideje za neku handmade izradu.

 

1. Ovaj je na Dakaru, iz dva dela, za donji mislim da je original

a643P_d0a87b245fd47bae7c76d92.jpg

 

2. Donji glavni (najbolja fotka originala koju sam uspeo da pronađem

NgJLB_engineguards.jpg

 

 

3. Ovako to izgleda u praksi

oslv4_4094h47324b.jpg

FRqfm_4094h47321b.jpg

 

 

4. Vrlo interesantan cr-bar (za koji nemogu pouzdano da tvrdim da je original), koji je po jednostavnosti možda i moj favorit

Sm1Lo_69370.jpg

 

 

5.Ista verzija samo u hromu (žao mi je zbog loše fotografije). Moguće da je u pitnju proizvod firme Hepco & Becker

zOkVh_5029120009f650gsengineg.jpg

 

 

6. Gornji cr-bar u varijanti "a" ( prihvatljivo ali isključuje mogućnost da se postavi i donji...)

HVaCb_bmwf650gsdakarenginegua.jpg

 

 

7. Gornji cr-bar u varijanti "b" (previše agresivan, budući da ide preko oklopa)

5bcdd_3705f69acb6e287cfeb3ca7.jpg

 

8. Isto to u kombinaciji sa sramežljivim donjim cr-barom

BNQWd_1c9335b5b4a8ea365a50c2b.jpg

 

 

E sad, ako su ove fotke povukle još nekoga da iznese svoj predlog, okači fotke ili slika svoj crash bar (nešto je obećao vasqez, a Bobang ima Hepco & Becker cr-bar) svejedno da li je original ili je pravljen, cilj će biti ispunjen, a samim tim i mogućnost najboljeg izbora, naručiti novo ili otići u neku od preporučenih radionica.

 

Pošto sam obećao da ću i za F650 ST prikupiti fotografije, ovog puta odustajem od te ideje jer je stvarno, za moj ukus najbolji crash bar za ovaj model izašao iz LABORATORIJE (made in Caraburma)BMW F650ST Crash bar.

 

Pozdrav svima,

K-Duxill

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Postavicu uskoro neke slicice koje sam skinuo sa neta mada mislim da je to to .Predlazem da glasanje prosiris i sa opcijom:

 

- sve mi je jedno ako je dobro napravljen

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

K druze... mislim da bi ti mnogo pomoglo ako budes ikren prema sebi i odmah priznas dal ces na tezak off ili ne ?

 

Ako neces, mislim da je onaj bar koji stiti donji deo motora ( do plastike ) promasena investicija a i gubitak vremena... lepo izgleda ali ako neces na off bolje batali...

 

E sad.... ako neces na off, ovi ostali barovi mi se iskreno ne svidjaju ic... pogledaj onaj bar za ST... pa pogledaj kako lepe barove imaju omrazena braca Hondasi na TA ...

 

Moj predlog... uzmes odes u Laboratoriju i sakupis sve omladince oko GS-a... prvo ih naranis ratlukom i dok meze neka gledaju gde moze i sta moze da se kaci... prenesete to na papri , razmislis dva puta i lepo se odlucis... Garantujem ti da ce Laboranti da smisle neku super ideju... pre svega da zastitis motor a posle i da izgleda lepo... jer ovo gore sto si okacio samo izgleda lepo i nista vise :)

 

A da... ovaj zadnji mi je jednino onako... tu i tamo... moze da posluzi kao polazna osnova za nadogradnju...

 

pozzz

 

ps. Ja sam priglup za ovu mekaniku ali kad sam bio u Labosu ,Scuba mi je objasnjavao u cemu je fora kod savijanja i kacenja... pu pu daleko bilo da se padne sila mora da se prenosi i tako dalje i tako blize ( dalje nisam razumeo :) )

 

EDIT : evo jos nekih primera koje sam ja nasao za GS...

 

protection.jpg

 

ovi su malo za off :)http://www.ascycles.com/detail.aspx?ID=71050

 

Protection-Engine-Guard-and-Skid-Plate-BMW-F650GS-2001-2006-Motorcycle-86S-100_02.jpg

 

 

najvise mi se svidjaju ovi za F800... mislim da to bez po muke moze i na F650... na trenutak ruzno ali to je samo u prvi mah :)

 

http://f800riders.org/forum/showthread.php/22012-Adventure-Spec-Bash-Plate-and-Crash-Bars-Pics

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6915 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Meni je mnogo da dam 165 eura za krive sipke. Ne vidim tu nikakvu filozofiju niti nesto sto bolji majstor moze da ti napravi. Kontaktiraj AcuPN sa foruma, covek se bavi time.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

K druze... mislim da bi ti mnogo pomoglo ako budes ikren prema sebi i odmah priznas dal ces na tezak off ili ne ?

 

 

Biću iskren, interesuje me isključivo estetika, ne daj Bože da crash barovi budu u funkciji svog imena!:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Meni je mnogo da dam 165 eura za krive sipke. Ne vidim tu nikakvu filozofiju niti nesto sto bolji majstor moze da ti napravi. Kontaktiraj AcuPN sa foruma, covek se bavi time.

Potpuno se slazem sa tobom. Link sam postavio cisto zbog slika a neko voli da kupuje original. Meni je iskreno bliza varijanta da ih napravi neki dobar majstor.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Brate na tebi je da odlucis, ali najbitnije moraju da imaju funkciju za sta su i namenjeni. {znas ono za nedaj Boze, meni su nekoliko puta sacuvali noge } Ja sam ih za ovih 40g. voznje imao na svakom motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ¡Siempre adelante!, 2188 postova
  • Lokacija: Kalifornija
  • Motocikl: BMW F650GS... Harley-Davidson Nightster

K druze... mislim da bi ti mnogo pomoglo ako budes ikren prema sebi i odmah priznas dal ces na tezak off ili ne ?

 

 

Biću iskren, interesuje me isključivo estetika, ne daj Bože da crash barovi budu u funkciji svog imena!:neznam:

Ako je samo zbog estetike nemoj da ih stavljaš uopšte... Em što su ružni, em što će ti smetati kad radiš na motoru... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Jos jedan glas da kontaktiras AcuPn-a sa foruma da ti uradi kao fabricke a jeftinije.Ja te razumem sto se i estetike tice,neki motori fenomenalno izgledaju kada su puni dodatne opreme.Izmedju ostalog,ti sam znas da li bi ti xrash barovi ruzili motor ili ne :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja