Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Freewind 650

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

 

Dali neko od kolega zna mozda ovaj motor?

http://www.polovniautomobili.com/motori/7264807/suzuki-dr

Drug hoce da kupi dobrog DR-a, pa ako zna neko tako nesto, nek se javi..

 

Svakako kod starije serije DR-a treba vise paznje obratiti na stanje agregata, nego sto je to slucaj za noviji koji deli agregat sa windom.

 

Ovaj sto sam postavio link mi je jako sumljiv, pise 96 godiste a uopste nemogu da nadjem 96 u tim bojama vec 93..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

@Mitax: kupio sam ovaj:

post-11323-0-08603900-1455579390.jpg

 

1998 godiste, generalno poprilicno zapusten, ali dobar kao hobi projekat za restauraciju :)

Za sada sam ga samo istovario iz auta i zagledam detalje :D

 

post-11323-0-48454000-1455578248.jpg

 

Ono sto sam na prvi pogled video (pored napisanog u oglasu): kvacilo proklizava, pokvaren puz i pokidana sajla od km sata (pokidana nedavno, pri skidanju tocka), ne pali na dugme, pocepane harmonike na stapovima i propisali semerinzi, sjeb@na instalacija (kad stisnes kocnicu pali svetla od pozicije i napred), auspuh duva i na glavi i na grani gde se nastavlja top, lanac i lancanici ooooodavno za zamenu i jos mnogo sitnih nedostataka.

Agregat je u odlicnom stanju, bukvalno prede. Rekao bih da je stvarno presao 46 hiljada koliko pise na satu, samo mu nije posveceno ljubavi pri odrzavanju...

Vozim identican motor, prvo sam mislio da ovaj rasturim u delove, ali sada kad sam malo bolje zagledao nesto mi zao... Moze poprilicno lepo da se sredi...

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

To godiste je prava retkost kod nas da se nadje, a delovi nisu skupi, imas kod Dekija u Tresnjevcu..

Taj bi trebalo da ima istu masinu kao Free..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Zavidim na iskopini :D. Ja se ozbiljno lozim da, ako uspem nekad nekako, zamenim winda za DR-a iz te genracije. XF je sjajan motor, ali bih mozda malo off-astiji motor.

Das se posetiti kad me put nanese u Sabac? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Jeste ovaj model DR-a prava retkost kod nas, al zato ja imam dva u garazi :D

 

@VeljkoM: Tesko da ce moci da se vrati posle ovoliko prepravki na ramu :)

 

@kosooki: Naravno da si dobrodosao kad budes prolazio ovim krajem, evo ti moj br pa se javi: 064/2435943

Naravno, i ostali su dobrodosli :)

 

Nego, nisam imao puno slobodnog vremena ovih dana, pa sam samo malo radio oko DR-a. Sredio sam paljenje  na dugme, pali sada kao mina. Skinuta i izduvna grana i spremna za reparaciju (bila je polomljena na samom ulazu, kod cilindra, pa je duvalo tu). Nastavljam dalje kad uhvatim vremena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Jeste ovaj model DR-a prava retkost kod nas, al zato ja imam dva u garazi :D

 

 

Rekao bih ti sad nesto na ovo, ali nije u redu, ne poznajemo se dovoljno :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Veljko, moram priznati da si me zaintrigirao sa 21" konverzijom :). Nikako ne bih se zezao oko rama i nekih krupnih prepravki, ali prepakivanje prednje viljuske od DR-a vec mozda dolazi u obzir :D. Dakle, samo bolt-on neka konverzija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

@Kosooki ,

dok kupis viljusku tocak.. mozda pametnije neki jeftin dr pa imas jedan za off , to ja planiram, nikakve registracije samo atar!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Jeftin DR obicno bude stari DR, obicno neispravan DR, a to onda, slozices se, ne vodi nigde kao zamisao :)

Obicno jako jeftin i bude, a vidim po oglasima sa nisu skupi, pa mozda naleti i zglavan, jel..

Drug sto je vozio Gs- a , ga je prodao, otarasio se bede, kupio novu Hondu nc750x, i sad hoce jednog DR-a jos,

verovatno cemo u Ljig ovih dana da pogledamo jednog, taj bi mogao povoljno da se pazari ako vredi cemu,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Ne znam koliko je resenje za lokalno sumarstvo imati veliki tezak neregistrovani enduro. Poenta 650 klase je da mozes legalan, civilnim putem, solo ili sa suvozacem se odvezes negde, pa onda nesto endurises. Ali za takve poduhvate se podrazumeva potpuno ispravan motor, sto DR ili bilo koji klasic i cenovnom rangu ispod 1000e tesko da moze da bude, vec ce sigurno iziskivati par stojki ulaganja. A onda ulozis u stari DR i opet imas stari DR, a ne ovaj noviji sa 644 agregatom, sto ne smatram bas mudrim potezom.

 

Stoga, moj stav je da ako se vozis u lokalu ili tovaris na prikolicu, onda ili neki krosic ili neki 125-250 enduro (ovo drugo lako dolazi i u paketu sa tablicom i saobracajnom). Jeftini za kupiti u ispravnom stanju, relativno jeftini za odrzavanje, ultra lagani, ali pritom sa zadovoljavajuce sposobnim agregatima za svoju tezinu.

Opet, ako uzimas kramponasa za duze pruge, onda ili noviji DR ili nesto slicno, ali iz druge fabrike.

 

Ili eventualno ako natrci neki divljak, pa onda da mu progledas kroz prste sto ima 170 kila :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Yup, bas toliko pise svuda gde sam i ja gledao. Freewind sa 162 spada u bas lagane za 650 klasu, ali DR objasnio. Ispod njega praktcno samo TTR, koji je bas ogoljeni hard. E sad, mene zanima gde je ta razlika izmedju winda i DR-a.

 

BTW, ja sam stao windom na vagu (20kg su podeoci, na zalost :) ) i sa uljem, nesto goriva, i koferom je bio izmedju 160 i 180 na vagi, tako da je izgleda podatak sa neta prilicno tacan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

E da, i nije im bas isto srce :). XF ima drugacije karbove i valjda glavu i jaci je 6 konja, ali ima nesto losiji obrtni moment.

 

Ni menjaci nisu isti, nepase od DR-a na winda, ja proverio! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

96+ dr menjac ili sa starijeg?

Jer sa novijeg bih rekao da pase jer bi trebalo da su isti agregati u osnovi. A ako je sa starijeg, bas se pitam sto ne pasuje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Mislim da je 93 god. bilo u pitanju, a razlika je , malo duza osovina i prednji lancanik se srafi drugacije, to onako na prvi pogled, moguce da ima jos razika da se duze razgledalo..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

Nego naleteh na ove modove za DR-a, milsim da bi moglo da se iskoristi nesto i za Winda,

probao neko vecu diznu, modifikaciju iglica karburatora?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

E pa u tome je bio problem, stari DR (stariji od 1996.) se potpuno razlikuje od novijeg DR-a i XF-a. Mislim da su menjaci identicni na novijem i na windu.

 

Nego, sto se tice modifikacija, na mom (prvom) DR-u je odradjeno dosta od ovih modifikacija. Otvoren je air box, stavljen otvoren izduv (leo vince) i prestelovan karburator. Igla nije modifikovana, samo je pomerena njena visina pomocu osiguraca. Sada sam uzeo novi karburator, Mikuni TM40, po utiscima sa neta on bi trebao da napravi ooogromnu razliku u odnosu na fabricki. Kad montiram pa javljam utiske :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Ako lepo ušteluješ TM40, mislićeš da voziš totalno drugi motor... Flat-slide bilo kakav, u odnosu na BST40 - nebo i zemlja... To je karb koji će te terati na divljanje - on/off - nema ništa između... :) Daj utiske obavezno... ja sam probao jedan KTM sa TM40 (fabrički je na motoru bio BST40 kao i na DR-u) - ludilo i osmeh na licu... Ja sam imao ideju da kod mene na Cagivu stavim TM40 (i kod mene je fabrički BST40), ali još nisam realizovao nameru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Motocikl: Suzuki Freewind

E pa u tome je bio problem, stari DR (stariji od 1996.) se potpuno razlikuje od novijeg DR-a i XF-a. Mislim da su menjaci identicni na novijem i na windu.

 

Nego, sto se tice modifikacija, na mom (prvom) DR-u je odradjeno dosta od ovih modifikacija. Otvoren je air box, stavljen otvoren izduv (leo vince) i prestelovan karburator. Igla nije modifikovana, samo je pomerena njena visina pomocu osiguraca. Sada sam uzeo novi karburator, Mikuni TM40, po utiscima sa neta on bi trebao da napravi ooogromnu razliku u odnosu na fabricki. Kad montiram pa javljam utiske :)

OBAVEZNO javi utiske, bas me zanima !! :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja