Jump to content

Moto Zajednica

TRAZI SE..PARTNER ZA NORDKUPP

Recommended Posts

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Ako koristite gps ubacite POI sa kampovima. U Norveskoj vam kampovi rade 24h sto nije slucaj u Finskoj. Takmo se u Laplandu kampovi zatvaraju 20-21h a posle nema chek-in.

 

Jel i kampovi sisaju?

Kakve su cene?

Ako vreme posluzi moze dosta da se smanji trosak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Life Ain't A Fairytale, 239 postova
  • Lokacija: Iza Devet Brda iza Devet Mora!
  • Motocikl: Cudni

Pa napisah za dvoje kucica bez vode od 25e na severu do 80e na jugu. Za satore ne znam jer je bilo hladnjikavo za lepsu polovinu. Ako planirate kampove izvadite CCI i CCS kartice zbog popusta i pogodnosti koje nosi clanstvo a pogledajte i ACSI sajt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar, 334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: V strom 650 2008-2013,

Pa napisah za dvoje kucica bez vode od 25e na severu do 80e na jugu. Za satore ne znam jer je bilo hladnjikavo za lepsu polovinu. Ako planirate kampove izvadite CCI i CCS kartice zbog popusta i pogodnosti koje nosi clanstvo a pogledajte i ACSI sajt.

 

Hvala na korisnoj informaciji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Za sator varijante... Finska, Svedska, Norveska... divlje kampovanje je svugde potpuno dozvoljeno. Jedino sto se mora ispostovati je minimalna udaljenost od puta 50m i minimalna udaljenost od bilo kog objekta 150m

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

Link do mnogo korisnih informacija:

 

http://www.moto-pajer.com/potovanja/nordkapp/main-nordkapp.html

 

 

što se šatora tiče, po celoj Norveškoj je dozvoljeno kampiranje bilo gde, samo da je udaljenost od najbliže kuće veća od nekih 100 do 200 metara. Povoljno, pogotovo u junu kada je vreme tamo obično toplije nego kod nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

Kao so rekoh ovo poprima vrlo konstruktivan tok. Hvala za tipps tako da i inace planirano opterecenje za sator varijantu vreca sator podloga dusek itd poprima na znacaju. Recimo da svako drugo spavanje bude sator a ostalo neki smestaj zbog higijene i to... Moguce da rastereti budzet.

 

Osim ove varijante ima i sajt www.couchsurfing.org koji nudi da te neko primi na spavanje besplatno. Rezon je da ce i njega neko prihvatiti za spavanje kada bude isao na put. Interesantno, zar ne? Dovoljno je naci dve pozicije na 9000km pa je super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vancouver
  • Motocikl: CB125 K3

Šator i vreća će ti ustedeti gomilu novca a bogami i vremena tako gde god možeš i kada god vreme dozvoljava spavaj u šatoru.

 

I ne mora se spavati u kampu svake noći, velika parkirališta na benzinskim pumpama su sasvim dobra i bezbedna za prespavati. Uz to - besplatna su. Kamiondžije tu spavaju... Kamp svaki drugi-treći dan zbog tuširanja/pranja čarapa, gaća... Soba, hotel i sl. kada te kiša potera (u Nemačkoj i Skandinaviji je verovatno nećeš propustiti) tako da biće prilike i za to. Ponekad jednostavno poželiš malo komfora i opuštencije, pa zašto da ne?

 

Takođe, savetujem ti da ovaj način putovanja forsiraš upravo prvih dana i prvih 1000-2000km, kada putuješ kroz manje interesantna ili više poznata mesta. Na taj način ćeš ušteđenim vremenom, kilometrima i novcem moći priuštiti neki "neplanski" doživljaj, što u suštini i jeste ono najlepše. Ne sumnjam da takvih mesta neće biti u izobilju.

 

Što put više odmiče jasnije nam je da je vreme veći kapital od novca kojim raspolažeš i kreneš da žališ što si straćio dan u npr. u nekom "nebitnom" nemačkom gradu, umesto da si ga "sačuvao" za jedan extra dan pored nekog fjorda, finskog jezera ili izvesne plavojke...

 

Naravno, sve to ima smisla samo ukoliko ovakav način putovanja ne vidiš kao neko nužno zlo i ako ti pomisao na spavanje na npr. parkingu ne izgleda samo kao puka ušteda par desetina evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

Nemam nista protiv spavanja u satoru. Naprotiv, robinzonski stil mi je privlacan. Kampovao po pecanjima i slicno. Na ranijim putovanjima spavao samo u tvrdom smestaju i kupatilom. Ali su bila kraca u svakom smislu. Mislim da nije samo usteda u vremenu i parama, nego u stilu zivota koji takav vid putovanja s obzirom na duzinu puta i broj dana trazi.

 

Do Helsinkija ce sigurno biti hostel varijanta, a severno kamp, suma, i parking. Sve to ako vreme posluzi. Kad je kisa zna se....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Pratim temu od kad se pojavila...

 

I razmišljam,

 

 

10.000,00 km ako motor troši 7 litara x 1.5 eura litra to bi ispalo da motor troši 10.50 evra na svakih sto kilometara ili ukupno oko 1.050,00 evra samo za gorivo.

 

Ako imaš na raspolaganju 2000 evra ostaje ti oko 950,00 evra koje imaš na raspolaganju

a to znaći jedva 50 evra dnevno.

Mislim da je to malo :neznam:

 

Da predpostavim da motor troši 5 litara x 1.5 eura litra to bi ispalo da motor troši 7.50 evra na svakih sto kilometara ili ukupno oko 750 evra samo za gorivo opet :neznam: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

Da zaista dobra matematika. Moj motorcic trosi oko 5 do 5.5 l do 120kmh. Lagana ubrzanja razume se.

To je to. Ne brinem se ja za moje pare. Ko se brine da li ce to biti dobro proracunat troskovnik moze da pripomogne :moto3: da ne bi bilo :bicikl: hehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Da sam par meseci stariji mogao bih s tobom (u septembru punim 40). :D

 

 

 

Samo razmišljam realno da bez 3.000,00 evra se ne sme ići na put, u slučaju nekog sranja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV

I u hotelu tolerisu decu oko 2 godine da prodju besplatno :jee: . Tako da si se kvalifikovao. :moto3: Spremaj peneze imas motor kome nista ne treba...i pakuj pinkle

:oda2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW GS 1200 LC ADV

imam kompletnu kalkulaciju mog puta, samo fajl neće da se linkuje u forum. Ako te interesuje, mogu je slati na e_mail.

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: dl 1000

nisam dugo bio na site-u, i tek videh temu. Igrom slučaja prosle godine u Avgustu sam sa ženom prošao bas tu rutu doslovce, zajedno 9.280km jedino sto sam bio kratak sa vremenom pa je sve stalo u 15 dana.Bilo je i kampovanja ali uglavno smeštaj po hotelima (25-30E sa doručkom). Ako imas bilo kakva pitanja slobodno me kontaktiraj na PM.pozdrav i dobar put u svakom slučaju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja