Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Na prodaju Suzuki Burgman 250 1999 godište, prešao oko 30.000 km

Urađen servis, zamenjene pločice pre oko 1000 km.

Bez mane, cena 1300 evra.

 

tel. 063/77-54-207

post-1241-0-34479300-1298282133_thumb.jpg

post-1241-0-32393900-1298282142_thumb.jpg

post-1241-0-33603100-1298282252_thumb.jpg

post-1241-0-72586000-1298282264_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

ne mozes da primis PP!

pa cu ovde,pitati!

kako se ponasa motor sa natovarenim koferom? deluje mi istureno,pa imam osecaj da malo "zanosi"! nadam se da gresim. uzeo sam burgmana 400 i planiram da ima kofer makar za put jer ne mislim da mogu dve kacige pod sediste?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Nisam video da mi je sanduce puno poruka pa mi nisi mogao poslati PP...

Sada je rešeno...

 

Pa vidi meni nije zanosilo motor, doduše meni Burgman služi za vožnjice po gradu...

A i kofer nisam pretovarao, ono, samo kaciga, rukavice pojas i sl. potrepštine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Нудили су ми у замену неког Пеугеота, насвираног, иде преко 100...

Регистрован на 50 кубика, урађен предњи и задњи кит, бла, бла...

Да ми доплати цирка 200 евра...

 

Хвала лепо, нека вози он свој супер набуџени скутер, боље да ми остамне овај мој који иде и не мора преко 100...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 951 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

200 eura su velike pare, sa njima si mogao patike da kupis i da ti ostane za jednu veceru, razmisli :jee::jee::jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Ma ne treba meni na potvrdu...

Ja to zbog žene, ne mogu da je ubedim da polaže za A i vozi pravi motor...

A meni samo stoji, jer pored V-stroma mi se ne voza Burgman... :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1215 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa ET4 150 (16. dvotočkaš)

Darkman, ni ove nove "potvrde" ili ti vozacke nece biti lako dobiti...

 

Evo sta zakon kaze:

 

Odredbama člana 195. novog Zakona propisano je izdavanje vozačkih dozvola za vozače motornih vozila kategorija AM i M i primenom ovih odredaba prestala je mogućnost izdavanja potvrde o poznavanju saobraćajnih propisa.

 

Odredbom člana 107. stav 3. Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima ("Službeni glasnik SR Srbije" broj 53/82, u daljem tekstu stari Zakon) koji se primenjuje do donošenja novih podzakonskih akata kojima se bliže propisuje osposobljavanje kandidata za vozače propisano je da se na proveri znanja za vozače motokultivatora i bicikala sa motorom utvrđuje da li kandidat poznaje saobraćajne znakove i osnovna pravila saobraćaja. Članom 37. Pravilnika o načinu polaganja vozačkog ispita propisano je da se na proveri znanja za vozače motokultivatora i bicikala sa motorom utvrđuje da li je kandidat savladao gradivo predviđeno programom i to saobraćajne znakove i osnovna pravila saobraćaja. Članom 39. navedenog Pravilnika propisano je da se provera znanja iz poznavanja saobraćajnih propisa obavlja pismeno putem testa.

 

U skladu sa navedenim, od 15.01.2011. godine, osposobljavanje kandidata za vozače motokultivatora i mopeda vršiće se na način na koji je do sada vršeno osposobljavanje kandidata za vozače motokultivatora i bicikala sa motorom. Tim kandidatima će se, nakon položenog vozačkog ispita, izdati uverenje o položenom vozačkom ispitu za upravljanje motornim vozilima kategorije AM i M.

Na navedene kandidate primenjuje se starosni uslov iz člana 180. stav 1. tačke 1. i 3. novog Zakona. Za izdavanje vozačke dozvole za upravljanje motornim vozilima kategorije M propisano je da lice mora imati navršenih 15 godina života, a za upravljanje motornim vozilima kategorije AM navršenih 16 godina života.

 

Kategorija AM

AM -moped sa dva ili tri točka, u skladu sa članom 10.tačka 30. ovog zakona, ili laki četvorocikl čija masa vozila ne prelazi 350kg, čija projektovana max brzina ne prelazi 45km/h, čija zapremina ne prelazi 50 cm3 i čija max snaga ne prelazi 4 kw

Izvini za off, ali ovo je inace tema koju verovatno mnoge zanima..

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Да ли то значи да ако ми жена има положено за Б катзегорију неће моћим са истом да тера скутер од 49 ццм???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ako je položila po starom, znači pre Nove godine, može da vozi jer B podrazumeva i PSP, a ako je položila po novom onda neće moći da vozi. Kada bude menjala staru vozačku dozvolu, u novoj će dobiti B, B1, BE, F, AM i M.

 

Član 196

Licima koja su do dana stupanja na snagu ovog zakona stekla pravo na upravljanje motornim

vozilima, odnosno skupovima vozila određene kategorije, traktorima, radnim mašinama,

motokultivatorima, biciklima sa motorom i tramvajima, na njihov zahtev izdaće se vozačka

dozvola za upravljanje motornim vozilom, odnosno skupom vozila sledećih kategorija:

1) A kategorije - vozačka dozvola za upravljanje motornim vozilima kategorija A, A1, A2, F,

AM i M,

2) B kategorije - vozačka dozvola za upravljanje motornim vozilima kategorija B, B1, BE, F, AM i M,

3) C kategorije - vozačka dozvola za upravljanje motornim vozilima kategorija C, C1, B, B1, BE, F, AM i M,

4) D kategorije - vozačka dozvola za upravljanje motornim vozilima kategorija D, D1 C, C1, B, B1, BE, F, AM i M,

5) potvrda o poznavanju saobraćajnih propisa - F, M i AM,

6) C, D i E kategorije - vozačka dozvola za upravljanje motornim vozilima kategorija BE, CE, C1E, DE i D1E,

7) C i E kategorije - vozačka dozvola za upravljanje motornim vozilima kategorija BE, CE i C1E,

8) B i E kategorije - vozačka dozvola za upravljanje motornim vozilima kategorija BE,

9) dozvola za vozače traktora - vozačka dozvola za upravljanje motornim vozilima kategorija F, M i AM.

 

Član 195

Vozačka dozvola izdaje se za upravljanje motornim vozilima, odnosno skupovima vozila sledećih kategorija:

1) AM - Mopedi, laki tricikli ili laki četvorocikli,

2) A1 - Motocikli čija radna zapremina motora nije veća 125 cm3 i snage motora do 11 kW čiji odnos snage motora i mase vozila nije veći od 0,1 kW/kg i teški tricikli čija snaga motora ne prelazi 15 kW,

3) A2 - Motocikli čija snaga motora nije veća od 35 kW i čiji odnos snage motora i mase vozila nije veći od 0,2 kW/kg,

4) A - Motocikli i teški tricikli čija snaga motora prelazi 15 kW,

5) B1 - Teški četvorocikli,

6) B - Motorna vozila, osim vozila kategorije A, A1, A2, AM, F i M, čija najveća dozvoljena

masa nije veća od 3.500 kg i koja nemaju više od osam mesta za sedenje ne računajući sedište za

vozača,

7) BE - Skup vozila čije vučno vozilo pripada kategoriji V, najveća dozvoljena masa priključnog

vozila je veća od 750 kg, a nije veća od 3.500 kg,

8) C1 - Motorna vozila, osim vozila kategorije A, A1, A2, AM, F, M, B, D i D1, čija je najveća

dozvoljena masa veća od 3.500 kg, a nije veća od 7.500 kg,

9) C1E - Skup vozila čije vučno vozilo spada u kategoriju C1, a najveća dozvoljena masa

priključnog vozila prelazi 750 kg i najveća dozvoljena masa skupa ne prelazi 12.000 kg, kao i

skup vozila čije vučno vozilo spada u kategoriju B, a najveća dozvoljena masa priključnog vozila

prelazi 3.500 kg i najveća dozvoljena masa skupa vozila ne prelazi 12.000 kg,

10) C - Motorna vozila, osim kategorije A, A1, A2, AM, F, M, B, D i D1, čija je najveća

dozvoljena masa veća od 3.500 kg,

11) CE - Skup vozila čije vučno vozilo pripada kategoriji C, a najveća dozvoljena masa

priključnog vozila je veća od 750 kg,

12) D1 - Motorna vozila za prevoz lica, koja osim sedišta za vozača imaju više od osam, a

najviše 16 sedišta i čija maksimalna dužina ne prelazi osam metara,

13) D1E - Skup vozila čije vučno vozilo pripada kategoriji D1, a najveća dozvoljena masa

priključnog vozila je veća od 750 kg,

14) D - Motorna vozila za prevoz lica, koja osim sedišta za vozača imaju više od osam sedišta,

15) DE - Skup vozila čije vučno vozilo pripada kategoriji D, a najveća dozvoljena masa

priključnog vozila je veća od 750 kg,

16) F - Traktori sa ili bez priključnih vozila i radne mašine,

17) M - Motokultivator.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

ЈБТ, па шта ће мени сада у дозволи да пише, јер већ имам А, Б, Ц, Е...

Значим има дозволу да ми штампају на А-3 формату... :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Pisaće ti skoro sve osim D1, D1E, D i DE :takoje:

 

Nego, da ne offujemo više čoveku prodaju, postoje druge teme koje se bave ovim kategorijama i blajznicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Naravno, sniženje se ne odnosi na trgovinu tipa zamene sa doplatom, gde je ta vrsta trgovine puno specifičnija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

I dalje neces Apriliu Pegaso? 0zbunjen.gif

Нисам могао жену да натереам да Бургмана вози а не Пегаза... Хвала, али не игра ми улогу...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

I dalje neces Apriliu Pegaso? 0zbunjen.gif

Нисам могао жену да натереам да Бургмана вози а не Пегаза... Хвала, али не игра ми улогу...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Centralna Srbija
  • Motocikl: bicikl SCOTT, 1ks, manual, air cool, naked :))

Ja ti vise od 900e ne bih imao a i to bi moglo tek u Maju...pa ako si za da se dogovaramo?

PozZ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Javio se čovek, sutra donosi kaparu... Obećao sam da ga čekam, prekosutra javqam da li je oglas još aktuelan. Hvala svima! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Oglas Aktuelan, ja sam čoveka ispoštovao, ali on mene nije.

Ko zove preko BJB-a neka mi obavezno kaže! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja