Jump to content

Moto Zajednica

Jakna sa airbagom.

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 s ,Yamaha r6

Interesuje me dal je neko imao iskustva sa ovim? Dal ralno moze da smanji povrede nastale pri padu sa motora.Meni stvar deluje fenomenalna i za tako nesto nije mnogo cak ni 800e,al voleo bih kada bi neko napisao nesto iz iskustva?

Pozdrav!

 

 

p.s. Ako je neko pisao na forumu nesto o ovome,izvinjavam se,nisam uspao nista da pronadjem.

 

 

http://www.motooprema.net/jak.htm

 

 

model jakne,skroz je na dnu- X-Airbag Jakna STUNT Model br: Z7390

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio MP3 300

izgleda dobro i sigurno smanjuje obim povreda, samo mislim da je cena dosta jaca. Aprilia isto pravi air-bag jakne i mislim da ce cena biti dosta niza od ovih 735eu....

 

ps. ovde nepise na sajtu ali mislim da postoji i klasifikacija protektora koliku snagu udara apsorbuju i neprenose na vozaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2417 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Interesuje me dal je neko imao iskustva sa ovim? Dal ralno moze da smanji povrede nastale pri padu sa motora.Meni stvar deluje fenomenalna i za tako nesto nije mnogo cak ni 800e,al voleo bih kada bi neko napisao nesto iz iskustva?

Pozdrav!

 

 

p.s. Ako je neko pisao na forumu nesto o ovome,izvinjavam se,nisam uspao nista da pronadjem.

 

 

http://www.motooprema.net/jak.htm

 

 

model jakne,skroz je na dnu- X-Airbag Jakna STUNT Model br: Z7390

 

Fiva D.O.O. iz Beograda je radila uvoz HIT-AIR prsluka i jakni . I mi smo uzeli par komada na prodaju za probu. Na žalost, nije bilo pozitivne reakcije kupaca. Inače prsluci (nose se preko jakne) su bili od 250 EUR ako se ne varam, a cele jakne od 350 EUR pa naviše.

 

Da je bilo kupaca imali bi ih standardno u ponudi. Ovako, možda možemo da ih radimo po porudžbini.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Ja nosim Hit Air turing jaknu i zadovoljan sam ali air bag nisam a nadam se i da necu ispaljivati:) moje misljenje je da generalno moze da znatno smanji povrede (zato sam je i uzeo) ali ne moze da ih anulira. Mozda je najbolje da kontaktiras Srdjana iz Five, imao je neki probni air bag prsluk koji moze da naduva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd

150 € su prodate kratke, ostala jedna enduro 200€.

Srdjan

 

Neko se smeje, neko je hvali. Ti proceni da li vredi i da li je skupa. Za ove pare ne mozes ni od Japanaca da je kupis. Verovatno je i tebi namenjena ( ako imas veze za fiziaterapeutom- zaboravih momku ime )

 

Poz

 

http://www.youtube.com/watch?v=9Xpwz2pE6Pw&feature=related

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 146 postova
  • Lokacija: Beograd

I Srđan se konačno javio.

Kao nešto radi, pa nema vremana da se javi :nanana:

 

:zdravo: :zdravo: kao radim. Pocinjem na prolece ponovo :nanana: . A vidis da ljudi mogu da se snadju i bez mene. Evo kolega je cak i postavio sliku sa jaknom koja je dobijena na sajmu 2009. Momku je velika. Mislim da je 2xl. A mogu pojedinacno da se naruce.? Sto da smetam ljudima :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sombor - Novi Sad
  • Motocikl: TDM 850 4TX

A kako se aktivira to cudo?

 

Koliko sam uspeo da saznam odavde:

 

http://impactjackets.com/operations.html

 

jakna se poveze nekim kabelom, koji na sebi ima kopcu, sa motorom. U slucaju prekida kopce, aktiviraju se vazdusni jastuci. Sila potrebna da prekine kopcu (aktivira jastuke) je od 25-35 lbs, sto vam dodje otprilike od 11,34-15.88 kg.

 

E sad, oni tvrde da je to sila dovoljno mala da moze da se aktivira prilikom pada, a opet dovoljno velika da ne moze da se desi slucajno aktiviranje prilikom silaska sa motora (zaboravis da otkacis kopcu).

 

Moje pitanje je da li je to dovoljno?

 

Misljenja sam da bi se (bar meni :) ) sigurno desilo da greskom aktiviram vazdusne jastuke. Primera radi, sila potreba za pritiskanje kvacila na prosecnom savremenom automobilu je od 15kg do 25kg. (ne pitajte gde sam to procitao, jer ne mogu ponovo da nadjem isti link)

 

Opet ako bi sila prekida kopce bila prevelika postoji rizik da se ne aktivira onda kada je najpotrebnije.

 

Dakle da izvedem zakljucak, misljenja sam da mehanizam aktiviranja sa kopcom i nije bas najbolje resenje. Mozda bolje resenje bi bio G senzor u jakni, koji je u mogucnosti da detektuje nagle promene ubrzanja/usporenja, i kada izmerena G sila predje neku granicu, aktivira vazdusne jastuke. Naravno takvo resenje zahteva neku vrstu napajanja strujom, i verovatno bi bilo znacajno skuplje u odnosu na trenutno predlozeno.

 

 

P.S. Ovo je naravno moje skromno, laicko misljnje, i mozda ima smisla, a mozda uopste nema veze sa realnoscu.

 

Pozdrav,

Bogi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Vezivanje sa motorom je na sistem sajle i brze kopce, a sajla se fiksira za neki cvrsci deo motora i ostaje sve vreme tu dok na jakni viri samo brza kopca.

 

Ne aktivira se bas toliko lako, kada zaboravis da se raskopcas osecas da te nesto drzi i ne aktivira se, jedino ako bi bas zapinjao da povuces motor onda bi se mozda i aktiviralo...

 

Mislim da ne moze da se bas jednostavno resi sa jednim G senzorom, moralo bi ih biti vise, sto na jakni sto na motoru i neka mala racunaljka da razdvaja kretanje po osama izmedju motora i vozaca te da po nekoj razlici brzina aktivira air bag. Zatim bi morao imati barutno punjenje jastuka kao i na kolima sto zahteva kapislu i struju koja ce da ispaljuje sto bi dodatno otezalo jaknu. Nije bas zgodno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sombor - Novi Sad
  • Motocikl: TDM 850 4TX

Sajla - kopca, ili G-senzor su samo aktivatori jastuka. Jastuci se pune iz CO2 ketridza (kako ga oni zovu na sajtu koji sam postova), tako da sem nacina aktivacije nema razlike. Takodje postoje G senzori koji mere ubrzanje po sve tri ose (skupi doduse, i ne znam koliko prakticni), i nema potrebe meriti razliku ubrzanja izmedju motora i coveka. Jer nijedan motor ne moze da te ubrza/uspori silom vecom od recimo 7-8G, a sila udarca prilikom udesa ne pada ispod 15G. (pogledaj drugi klip sto je postavio Katarina* u ovoj temi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS, CRF 1000L

Jeste pune se patronom iz bocice slicne onoj za pumpanjue guma al sajla fizicki inicira probijanje patrona koji puni jastuk a kod ostalih senzora moras da imas nesto sto ce probosti kapsulu sto za pokretanje zahteva neku energiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Sombor - Novi Sad
  • Motocikl: TDM 850 4TX

Hm, taj detalj sam propustio. 1zvizduk.gif

 

U svakom slucaju uz malo surfa dodjoh do zakljucka da do sad niko nije tako nesto pokusao (mislim na G-senzor).

 

Elem, da ne off-ujem vise.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja