Jump to content

Moto Zajednica

Savage 650 preprvka el. instalacije

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Imam Savage 650 2003, uvezen iz amerike, registrovan pre dve nedelje.

 

Nisam ga jos ni provozao posteno, nije bilo neko vreme za voznju, ali ima jedna stvar koja me muci i koju bi rado da resim pre pocetka sledece sezone.

 

Cim stavim kontakt kljuc u bravu, upali se kratko svetlo, poziciono, i sva cetiri zmigavc, ne trepcu nego samo sijaju.

 

To je po mom racunu, oko 65-70W, znaci solidnih 5-6 ampera potrosnje.

 

Savage ima jedan cil. od 650 ccm koji nije bas lako pokrenuti i upaliti, a pri tome je acc. opterecen (nepotrebno) sa dodatnih 6 amp. potrosnje. Glupo do bola.

 

Kako da prepravim el. instalaciju da svetla ne gore dok verglam i palim motor? Ima li neko ideju, tj. da li je neko radio nesto slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12229 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Skoro svi noviji motori se slično ponašaju kad daš kontakt, odmah se upali kratko svetlo i pozicija. Kod tebe još i žmigavci? Da li je jačina svetla žmigavaca slabija na kontaktu a jača kad uključiš žmigavac?

Ako je tako, onda imaši tzv. "gabaritna svetla", sijalicu sa 2 vlakna, 5 / 21W.

 

Trebalo bi malo razbucati instalaciju i videti gde je šta spojeno pa razvezati kratko svetlo na kontaktu ako imaš prekidač za uključenje - isključenje svetala a ako imaš samo preklopnik dugo - kratko svetlo mora da se ugradi poseban prekidač. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ili ubaciti automat koji bi upalio svetla nakon sto se motor upali,tako ne treba poseban prekidac.Ali nije ni toliko jednostavno kao sa prekidacem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Znam da je to kod vecine novijih motora tako, ali se bojim da ce da otezava paljenje, iscrpljuje akumulator. Plus, desi mi se da ugasim motor, a zaboravim da iskljucim kontakt, pa ostanu svetla da gore. Blesavo.

 

Kada dam kontakt, zmigavci su upaljeni, ali rade slabije. Mislim da je to americki propis. Verovatno je BILUX sijalica u njima, kao sto kazes. Ako je tako, to mogu lako da resim.

 

Smislicu nesto preko zime, pa cu vas obavestiti, verovatno ima ljudi koji bi isto razmisljaju kao ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Hvala za shemu. Pogledao sam malo bolje, ni kod mene zadnji zmigavci nisu dupli, samo prednji.

 

Mislim da je najjednostavnije da iskoristim P parking polozaj bravice. Ne verujem da ce mi nekad ustrebati da izvucem kljuc iz motora i ostavim upaljena svetla. Stavicu u P polozaj da ima struju na paljenju ali ne i na svetlima, upalim ga u P pa ga vratim na ON, tj. upalim svetla. To mi se cini jednostavno i funkcionalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Sjenica
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit

Hitno potrebna pomoc. Treba mi neko ko ima Savage LS650. pokidane mi zice koje  idu da nozice. Drugi kraj ne mogu da nadjem. Treba mi slika gde ide ta instalacija da znam gde da trazim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja