Jump to content

Moto Zajednica

Pitanjce koje se do sada postavilo milion puta

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Bijeljina

Nekada davno (prije 12 god.)kao i vecina bajkera vozio sam MZ 251,s obzirom na tadasnju situaciju morao sam da ga dam budzasto da bi neke egzistencijalne stvari rijesio.

To me je normaln mnogo pogodilo i zakleo sam se da necu vise sjesti na motor.necete mi vjerovat ali i nisam.

Elem posle nekih 10 god.moj badzan je dosao kod mene sa skutercicem nekim i poceo iz dana u dan da mi vadi mast.Na kraju sam sjeo provozao nekoliko krugova i opet je pocelo.nakon mjesec dana kupujem veci skuter Yamahu majesty 250 (odabran zbog lakoce voznje i sto sebe smatram pocetnikom jer sam dosta izgubio u vremenu).Motor je solidan,ima finu krstarecu brzinu da se ne umoris i moto skupovi su poceli.medjutim krece ona stara,postaje preslab,zelis nesto vise. provozao sam suzuki GSX-r 750 i odmah mi je moj motor izgledao slab i nedovoljan(pogotovo sto mi je sportac lezao).Mogu reci da sam se naprosto zaljubio.

E sada sta reci

za novaca koliko imam nude mi se dva motora

suzuki 600f 89 god. i honda cbr 600 89 god.

Znam da je honda neuporedivo bolja ali bojim se da necu imati para pa me zanima suzuki kao motor.

Ima li ko kakva iskustva.

Prava pitanja koja imam su

1.recite mi koji motor mogu da uzmem do jedno 1500e da je za pocetnike ok

2.sta mislite da li mi je suvise rano da posle 12 god.koje nisam vozio odmah predjem na jaci motor ili da vozim skutera jos koju sezonu (vozim ga oko 4 mjeseca)

3.ukratko par savjeta na sta treba obratiti paznju(razlika izmedju voznje skuterske i zujalica i sl.)

 

 

Hvala svim bajkerima na iskrenom odgovoru

veliki pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Po mom skromnom misljenju nije bitna kubikaza vec "glava". Za "napaljene" i 50 ccm je divoljno da ih posalje u vecna lovista.

Ja sam sa 50 presao na 750 kubika a moja gospodja kaze da se mnogo lepse i sigurnije vozi na vecem motoru.

 

p.s. honda rules

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja