Jump to content

Moto Zajednica

poginuo u budvi , iz aleksinca

Recommended Posts

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

Evo juce : Aleksandar Markovic 25god iz aleksinca, vozio od Kotora ka Budvi pozajmljenu yamahu R1 ( KO- 10-248) i na prvoj krivini iznad jaza krenuo u preticanje, usao u spoljnu traku, naletio na pijesak, udario zid tj bankinu , preletio i poginuo na licu mjesta u provaliji medju stijenama. VAZNO : momak je na pozajmljenom motoru ZURIO da stigne na sastanak iz KO do BD sa sve KACIGOM NA LAKTU !!! a pola sata kasnije na istoj dionici budvanin Zeljko Markovic se vespom prevrnuo slomio ruku i imao potres mozga . eto sezona pocinje veselo na sve strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Žao mi je, naravno, ali ne mogu da se otmem utisku da, ma koliko to u ovom trenutku glupo zvuèalo, onaj ko žuri bez kacige, na tako opasnoj deonici, ne može da oèekuje mnogo od svoje vožnje. Uz sve to, pozajmljen motor... Ako vrtiš film unazad, veæa je verovatnoæa da æe pod tim uslovima da se desi neka tragedija, nego da æe jadni deèko da stigne na vreme. Ja ne mislim da bi mu kaciga pomogla da preživi pad na stene, ali se svim srcem nadam da bi mu pomogla da ne padne uopšte, i iz tog razloga apelujem.. papagajski... nosite kacigu, ako ne zbog sebe, a onda zbog svojih roditelja, prijatelja...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Zao mi je decka, zao mi je svakog zivota ali treba izvuci pouku iz toga: bez kacige, preticanje u krivini = fatalan kraj...

 

Pocivaj u miru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

Da li stvarno mislite da kaciga moze da spase od pada u provaliju, ili samo onako izbacujete recitaciju ? Uzrok ove nesrece je prebrza voznja na prejakom motoru.

Pocivaj u miru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Provalija je u ovom slučaju novinarski izraz jer se nesreća dogodila na samom početku uspona (prva krivina)

No nije važno.

Stavljanjem kacige na glavu postajete svjesni da ste i te kako ranjivi, a to, mislim, može i ,,ohladiti'' glavu.

Tu ima i dosta prosutog pjeska pu putu i diže se prašina od vozila koja prolaze. Opet bi kaciga učinila da se ima čistiji pogled na situaciju.

U ovom konkretnom slučaju možda bi i pomogla.

 

Tačno, bilo je u Budvi smrtnih slučaja gdje je motociklista imao punu opremu. Tada je krivac bila brzini i isključivo brzina.

 

Nikada do sada nisam postovao ovdje jer mi je suviše mučno. Polemisali mi ili ne ova jabuka u crnoj hronici će se nažalost zeleniti. I pored svih natpisa, neko ima odgovornosti prema sebi i prema svom (i tudjem) životu, a nekome je opt djabe ispričati čitav esej kada u startu nema poštovanja (odgovornosti)

 

Momak koji je poginuo, prethodni dan u Kotoru je platio kaznu zbog vožnje motocikla bez kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty
Da li stvarno mislite da kaciga moze da spase od pada u provaliju' date=' ili samo onako izbacujete recitaciju ? Uzrok ove nesrece je prebrza voznja na prejakom motoru.

Pocivaj u miru.[/quote']

Jeste Marko , ali veruj mi da nije recitacija.Ne mislim bukvalno na spasavanje od provalije, ali ima gomila sitinica od koje kaciga cuva.Naprimer udarac kamena u glavu, ujed nekog insekta , prasina u ocima i gomila ostalih stvari kod kojih kaciga indirektno spasava makar da se ne izgubi koncentracija ili nedaj boze skrene sa puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: underlittleforest
  • Motocikl: nekakvo motokros sokocalo

upravo sam sjedio sa covjekom, koji vozi ferrari btw, kaze da ga je dan ranije isti momak, stajali su posle, na silu pratio da se trkaju, morao je covjek na slijepo 4 auta da pretice da ne bi kocio i momak se slupao, tako da svakakao pouzdano se zna neodgovornost istog i shtagod drugo, opet kazem svakakao mi nije milo da iko pogine, i to shto drugima htio dabogda mi se duplo vratilo, al opet shto je previshe previshe, nemat postovanja prema svom zivotu, ne mozete ocekivat ni drugi da ga imaju onda , nit se moze iskreno zaliti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Yamaha XV535 Virago

ja se slazem sto se tice opreme da je treba nositi,ali isto tako sam misljenja da netreba davati motor nikome.na ovaj nacin bi motoristi mogli u nekoj meri da uticu na broj stradalih-da se smanji.

ne ulazim u to da li je u konkretnom slucaju momak imao iskustva ili ne,ali se uglavnom u dosta slucajeva desi da neko sa pozajmljenim motorom strada,rezultat-ni prijatelja,ni motora!

apel-ne davajte motor nikome!

da sto manje bude postova ovde!

pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Bas sam skoro burazeru komentarisao, kako bi bilo **beno naleteti motorom na taj sljunak uz ivicu spoljne trake (uspon kod Jaza; sljunak pokriva oko 0.5m sirine trake).

 

Jezzzivo...

 

Sljunak je tu vec godinama. Neverovatno kako ga do sada niko nije ocistio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Objašnjenje za šljunak (ili kada nema reda u državi)

 

taj uspon je malo veći od propisa (preko 7% ako se veram), tuda često iz pravca Tivta ka Budvi idu kamioni - betonske mješalice (Tivat: betonska baza - Budva: puno gradilišta)

Te mješalice su vrlo često napunjene ,,do vrha'' i na tom velikom usponu dosta toga iscuri.

Beton se razbija, brzo suši i pretvara u pjeska, dok je na pojedinim mjestima desna traka ostala zabetonirana.

kako idu desnom trakom, tako je desna traka puna tog betona, odnosno šljunka i pjeska

Kada se očisti put je već sjutra natrpan pjeskom iz gore opisanog razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Nisam poznavao decka, a juce sam od Goceta cuo da je to neko od mladjih generacija koji nije vozio motore ranije ili ih vozi od skora... Tragicno je da se jedan mlad zivot ugasi na tako tragican nacin a posebno ako do toga nije moralo doci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Nije mi jasno zašto neki ljudi prosto žele da poginu... :(:(:(

Dobro je samo, da nije pokupio nekog nedužnog uèesnika u saobraæaju, dok se trkao sa životom...

Muka mi je više od likova na R1 sa kacigom na laktu.

Poèeo sam da mrzim tako lep motor...

 

Nek mu je laka zemlja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Vojvodina-Novi Becej-Germany svuda po malo.
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 1050xt 2022
Da li stvarno mislite da kaciga moze da spase od pada u provaliju' date=' ili samo onako izbacujete recitaciju ? Uzrok ove nesrece je prebrza voznja na prejakom motoru.

Pocivaj u miru.[/quote']

Jeste Marko , ali veruj mi da nije recitacija.Ne mislim bukvalno na spasavanje od provalije, ali ima gomila sitinica od koje kaciga cuva.Naprimer udarac kamena u glavu, ujed nekog insekta , prasina u ocima i gomila ostalih stvari kod kojih kaciga indirektno spasava makar da se ne izgubi koncentracija ili nedaj boze skrene sa puta.

 

Apsolutno si u pravu toliko od mene.Kaciga nije izmisljena dž...

 

RIP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Stronser
Nije mi jasno zašto neki ljudi prosto žele da poginu... :(:(:(

Dobro je samo' date=' da nije pokupio nekog nedužnog uèesnika u saobraæaju, dok se trkao sa životom...

Muka mi je više od likova na R1 sa kacigom na laktu.

Poèeo sam da mrzim tako lep motor...

 

Nek mu je laka zemlja...[/quote'] dali stvarno mislis da je ovaj komentar ok kada je ovakav dogadjaj u pitanju ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova

Neka mu je laka zemlja...

 

Ufff taj pesak i shljunak na putu - to je takva smrt za motoriste da to nije normalno! Pogotovo za SS SB RR mashine. Trenutn! gubitak bilo kakve kontrole. Ko ostavi pesak ili sljunak na putu, uz cistog nemara - treba ga zaliti betonom. Teshko da se recimo na Nemackim (bio pa video) putevima mozhe naci takvo nesto, a o rupama da ne govorim. A ni snega skoro da nikad nema na njihovim autobanovima ni po najvecim mecavama. Drugar i ja plakali kad smo posle najvece mecave koja je trajala skoro celu noc izasli na shvaspki autoput, a nema ni pahuljice snezne - put kao iz snova. Kako oni to ciste ili greju sta mu rade, nama su suze posle kad smo shvatili da smo 50 godina (i to daj Bozhe da je samo toliko) iza njih eeeee, livada a ne drzava. Ccc a nasta lici nash autoput - na minsko polje. Uf uf uf...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Nije mi jasno zašto neki ljudi prosto žele da poginu... :(:(:(

Dobro je samo' date=' da nije pokupio nekog nedužnog uèesnika u saobraæaju, dok se trkao sa životom...

Muka mi je više od likova na R1 sa kacigom na laktu.

Poèeo sam da mrzim tako lep motor...

 

Nek mu je laka zemlja...[/quote'] dali stvarno mislis da je ovaj komentar ok kada je ovakav dogadjaj u pitanju ?!

 

Ja mislim da je na mestu, decko je poginuo i tu nema vise dalje... a ako ce bar jedan koji procita kako je poginuo i procita komentar zasto je poginuo i koliko je pogresno na takav nacin eksploatisati motor staviti malo u glavu i kacigu na to da ne izvetri pre nego sedne na motor... onda ima smisla...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc
Nije mi jasno zašto neki ljudi prosto žele da poginu... :(:(:(

Dobro je samo' date=' da nije pokupio nekog nedužnog uèesnika u saobraæaju, dok se trkao sa životom...

Muka mi je više od likova na R1 sa kacigom na laktu.

Poèeo sam da mrzim tako lep motor...

 

Nek mu je laka zemlja...[/quote'] dali stvarno mislis da je ovaj komentar ok kada je ovakav dogadjaj u pitanju ?!

 

O pokojnima sve najbolje, i uz svo poštovanje mislim da mi je komentar na mestu...

 

Mislim na generalni stereotip i sliku koji vlada u saobraæaju, koji nažalost na kraju uglavnom ima slièan ishod.

R1+ kaciga na laktu + preticanje na opasnim deonicama = nesreæa

 

-Da skrenem sa teme, da li si razmišljao o tome da je na tom putu u tom trenutku mogao da bude neèiji èlan porodice, neèije dete, žena... na svom godišnjem odmoru...itd...

 

Ja sam se u svome poslu nagledao i naslikao mnogo nesreæa, nevinih žrtava, i nagledao mnogo krvavih izraza lica u agoniji smrti koje niste imali priliku da vidite u novinama, a meni su i tekako ostala usadjena u svest, a nastalim baš u ovakvim i sliènim situacijama.

Kad èujem ovakve stvari, jednaostavno u revoltu pokušavam i drugima da stvorim sliku u glavi, a ne da dodam R.I.P. na temu i da me baš briga. Naravno da mi je žao svakoga ko ovako završi bio kriv ili ne bio, koliko god to nekome zvuèalo arogantno.

Uvek æe biti ljudi za volanom koji nemaju gram zdrave pameti, i koji u korist svog adrenalinskog užitka bahato voze kao da su jedini na ulici, zanemarujuæi svoju bezbednost, kao i bezbednost ostalih uèesnika u saobraæaju.

Ne mogu da tražim da neko poštuje moj život, a da to sam svesno ne èinim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

Komentar je bas bio na mestu.

 

Momak je poginuo, laka mu zemlja kako kazu.

 

Ali to ne menja cinjenicu kako je i zbog cega poginuo.

 

Verujem da je bio i dobar prijatelj, covek, mozda i roditelj, ali to ne menja cinjenicu da nije dovoljno postovao svoj zivot da bi nosio kacigu i vozio pazljivo.

 

:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja