Jump to content

Moto Zajednica

Izbor amortizera upravljaca za z750

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Husaberg FS650e Yamaha WR426f Yamaha Raptor 660R

Moja zimska zanimacija je pakovanje novog ogibljenja na z750 - cetovinu, pakuju se prednji, zadnji amorti i kocnice od zx6r. Posto me je cetovina ove sezone iznenadila jednim zestokim tank-slapperom, bez obzira na ogroman korman, resio sam da napakujem amortizer upravljaca.

 

Posle dosta guglanja i citanja odlucio sam se za LSL iz sledecih razloga:

1. cena

2. cena

3. kazu na riderforums da je dobrog kvaliteta i da dobro radi

4. LSL radi samo montazu i brendira, amortizeri su japanske proizvodnje (IMO:japansko=kvalitetno)

5. LSL tvrdi da rade puno istrazivanja, za svaki motor, da amort spakuju na mesto gde se ponasa najbolje

6. LSL nudi opciju reparacije u slucaju da se amortizer "osteti" ili dotraje

 

Ne svidja mi se sto amort za z1000 ide ispod donjeg mosta, kazu da se desava da u "odredjenim situacijama" amort udari u prednji blatobran, ali mislim da ce mi viljuska biti podesena dovoljno tvrdo da se to ne desava.

 

Da li neko ima iskustva sa LSL amortima?

Da li neko ima bolji predlog za kupovinu?

 

Cena novog LSL-a za z1000 je, sa montazom, 259evra...

(pod montazom mislim da parcice metala koji povezuju amort sa ramom i viljuskom)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Z 750 <06 i ZX-6R 05-06 imaju dosta losu fabricku postavku ogibljenja. Kod Z-a je konkretno problem tvrda viljuska i premekan amortizer sto vrlo lako dovodi do simptoma koje si doziveo.

Ne znam koliko si ambiciozan vozac, ali za neku, hm, srednju zestoku vonju ce biti dovoljno da se pretrese fabricka postavka. Za one naprednije bih prvo savetovao zamenu zadnjeg amorta koji je, nemam drugu rec, los. Zatim sortiranje prednje viljuske i ugradnja amortizera upravljaca, mada mislim da to cak nije ni neophodno sa pravilnim opugama napred. Ako se pak odlucis za ugradnju amorta, LSL je neko pocetno resenje, mada od tih budzet varijanti vise cenim Hyperpro jer ima mogucnost podesavanja tvrdoce koja zapravo RADI. :)

Ono sto takodje zahteva unapredjavanje su kocnice, al to je za neku drugu pricu...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Husaberg FS650e Yamaha WR426f Yamaha Raptor 660R

Z 750 <06 i ZX-6R 05-06 imaju dosta losu fabricku postavku ogibljenja. Kod Z-a je konkretno problem tvrda viljuska i premekan amortizer sto vrlo lako dovodi do simptoma koje si doziveo.

Ne znam koliko si ambiciozan vozac, ali za neku, hm, srednju zestoku vonju ce biti dovoljno da se pretrese fabricka postavka. Za one naprednije bih prvo savetovao zamenu zadnjeg amorta koji je, nemam drugu rec, los. Zatim sortiranje prednje viljuske i ugradnja amortizera upravljaca, mada mislim da to cak nije ni neophodno sa pravilnim opugama napred. Ako se pak odlucis za ugradnju amorta, LSL je neko pocetno resenje, mada od tih budzet varijanti vise cenim Hyperpro jer ima mogucnost podesavanja tvrdoce koja zapravo RADI. :)

Ono sto takodje zahteva unapredjavanje su kocnice, al to je za neku drugu pricu...

 

Otprilike da imamo razlicita iskustva... U pravu si za fabricki setup, pozadi je rebound damping tako slab da te katapultira sa sedista u svakoj drugoj krivini. Podesavao sam ogibljenje u 3 navrata ove sezone i probao svasta. Na kraju sam uspeo da podesim zadnji amort, tj. prekopirao sam setup sa cetovine jednog drugara koji je to jako lepo podesio, tako da mi zadnji amort nije pravio toliko problema, jednostavno sam odvrnuo rebound na 18-19-20 klikova i stavio tenziju na 4 (iako pise u uputstvu da rebound ima samo 4 polozaja). Ali sam sa prednjom viljuskom imao dosta problema jer imam 94kg i sa mojom tezinom se na kocenju pakovala na milimetar do donjeg mosta, sto je po meni premekano, a ne pretvrdo. Prvo sam razmisljao o Ohlins kitu za prednju viljusku (opruge + ventili), koji je neko budzetno resenje, za 130-140 evra, ali sam naleteo na potpuno nov zx636 u delovima i upustio se u tu pricu. Ipak je USD viljuska - USD viljuska. Sto se tice kocnica - slazem se, slabe su, narocito kad ih uporedis sa nekom hiljadarkom, ali ako malo zapnes - koce ok.

 

Pazario sam komplet prednju viljusku sa zlatnim Kayaba stapovima koji imaju regulaciju kompresije, ribaunda i tenzije, na riderforums ih mnogo hvale i kazu da daju sjajne rezultate ako se "upuste" jos dodatna 2 cm u mostovima. Pakuju se sraf-na-sraf, tako sto se stave mostovi od z1000. Pozadi je Kawin zadnji amort, opet sa regulacijom kompresije, ribaunda i tenzije i ima piggy-back. Zadnji amort je vec namontiran, prednja viljuska ceka da mostovi stignu sa farbanja. Po pricama nekih 20ak ljudi sa riderforums koji su uradili identicnu stvar i vole da se voze po stazi - dobije se jako fin motocikl, dosta upravljiviji i "ostriji".

Sto se tice kocnica, uzeo sam za prednji kraj u kompletu Tokico 4-cilindra (radijalno montirana) klesta od zx636, diskove od 636 i Nissin cilindre opet od 636. Uzeo sam i Nissin cilindar i Tokico klesta i zlatni disk za pozadi, cisto da mi se slaze boja :)

Da se ne bih cimao sa debljinama osovina, distancerima i lezajevima - uzeo sam i Enkei felne sa 636ice.

Tako da verujem da cu time resiti sve probleme koje ima z750, osim rama, koji je isto malo mekaniji, ali izgled definitivno ima svoju cenu...

E, sad, za amort volana sam gledao i Hyperpro i Matris i Toby, sva tri su nahvalili kao dobre budzetne amorte, ali kao Hyperpro je ipak keva. Da li mozda znas koja je cena i kako moze da se pribavi kod nas nekim regularnim putem (da dobijem racun i garanciju)?

 

Koliko sam ambiciozan ? Pa volim da treniram, zato i radim sve ovo...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Sa 94kg bez opreme svaka japanska viljuska ce ti biti mekana! :D

 

Vidim da si krenuo ozbiljno i voleo bih ako bi na kraju postavio par fotki i podelio utiske. Do tada- srecan rad! :)

 

 

Sto se Hyperpro amortizera tice, znam provereno da ih ima u POLO-u, a ako bas hoces da imas sve crno na belo, MISLIM da je bila jedna prodavnica kod nas sto ih je uvozila. Sad koliko dileja iz Zrenjanina moze da te uputi, ali ako me secanje dobro sluzi bili su na izlazu iz BG prema Obrenovcu, drzali su i Akrapovic sisteme... znam da sam samo pre jedno dve godine prolazio tuda i video reklamu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Husaberg FS650e Yamaha WR426f Yamaha Raptor 660R

Sa 94kg bez opreme svaka japanska viljuska ce ti biti mekana! :D

Jasno, tako nesto sam i ja skapirao :)

 

Vidim da si krenuo ozbiljno i voleo bih ako bi na kraju postavio par fotki i podelio utiske. Do tada- srecan rad! :)

Imam neke fotke vec pripremljene, samo cekam da budem dokon nekoliko sati da natenane sastavim jednu lepu temu

 

Sto se Hyperpro amortizera tice, znam provereno da ih ima u POLO-u, a ako bas hoces da imas sve crno na belo, MISLIM da je bila jedna prodavnica kod nas sto ih je uvozila. Sad koliko dileja iz Zrenjanina moze da te uputi, ali ako me secanje dobro sluzi bili su na izlazu iz BG prema Obrenovcu, drzali su i Akrapovic sisteme... znam da sam samo pre jedno dve godine prolazio tuda i video reklamu.

 

Pokusacu da nadjem tu prodavnicu koja radi Hyperpro, ako saznas u medjuvremenu kako se tacno zove ti baci reply ili PM. A cekiracu i cenu u POLO-u, ali mi se ne dopada bas ta varijanta jer ako vec uzimam novo, mnogo volim garanciju...

 

Hvala ti puno, ovo su najbolji saveti koje sam dobio do sada !

Pusticu ti PM cim budem postavio temu sa preradom.

Super je osecaj kad ti bar neko da podrsku u ovakvim egzibicijama :)

Hvala jos jednom...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja