Jump to content

Moto Zajednica

Prepravka fabrickog auspuha na Ninja 250 R 2009 god.

Recommended Posts

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Pozdrav,na you tube sam video filmic o preradi auspuha na maloj Ninji pa sam hteo tako nesto da uradim na svom motoru. Evo linka za film:

E sad interesuje me Vase misljenje da li pametno raditi ovako nesto i ukoliko se odlucim za to zna li neko gde bih mogao naci ovu perforiranu cev i cime se ona oblaze. Takodje me interesuje da li je auspuh na mom ninji prazan ili ima tu izolaciju oko cevi da bih mogao nju ponovo da iskoristim. Nadam se da sam uspeo da objasnim sta zelim i hvala unapred na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Posto niko nema nikakvo misljenje i savet za mene ja sam odlucio da navedenu prepravku auspuha prepustim majstor Darku iz Novog Sada. Kad sve bude gotovo javljam kako je ispalo, mozda nekom bude od koristi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Centralna Srbija
  • Motocikl: bicikl SCOTT, 1ks, manual, air cool, naked :))

Mislim da je šteta orginalan auspuh uništavati kad u Adi ima vrhunski majstor koji ti napravi top kakav hoćeš za 80-100 €

A sta je to "top"?

p.s. nov sam u svemu ovome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Centralna Srbija
  • Motocikl: bicikl SCOTT, 1ks, manual, air cool, naked :))

prvo sam i ja mislio da je isto ali vidim da lik u jednoj recenici koristi i auspuh i top...

ok hvala ugac :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

Posto niko nema nikakvo misljenje i savet za mene ja sam odlucio da navedenu prepravku auspuha prepustim majstor Darku iz Novog Sada. Kad sve bude gotovo javljam kako je ispalo, mozda nekom bude od koristi.

 

A ko je taj majstor Darko? Nikad čuo...:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Darko iz Maglica, pronasao sam njegov broj ovde na forumu. Culi smo se par puta telefonom i poslao mi je slike nekih svojih radova, mogu vam reci da odlicno izgleda a i lik izgleda sasvim ok. Sutra mu brzom postom saljem svoj auspuh da ga prepravi i oblozi karbon folijom, pa kad sve bude gotovo javljam rezultate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Darko iz Maglica, pronasao sam njegov broj ovde na forumu. Culi smo se par puta telefonom i poslao mi je slike nekih svojih radova, mogu vam reci da odlicno izgleda a i lik izgleda sasvim ok. Sutra mu brzom postom saljem svoj auspuh da ga prepravi i oblozi karbon folijom, pa kad sve bude gotovo javljam rezultate.

 

I nije ti zao da upropastis originalni auspuh? :zbunjen: Raspitaj se prvo posto je nov, ako ti bude zatrebao jednog dana kada budes prodavao motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Ma ovaj fabricki mi je na par mesta izgreban i nekako mi izgubio sjaj pa hocu da ga sredim a mislim da ce karbon ekstra da mi legne posto je ceo motor crn. Cena ovih topova na e-bay je oko 100 e a vremenom ce ih biti vise pa ce i cena padati, uglavnom isto bi me kostalo da kupim neki auspuh sa ade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Uz konsultacije sa majstor Darkom odluceno je da se ne dira originalni auspuh vec da se napravi novi ovalni karbon auspuh. Nestrpljivo cekam zavrsetak radova pa kad sve bude gotovo javljam kako je ispalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: Ni na nebu ni na zemlji
  • Motocikl: Kawasaki ZX6R 636

Gotov je auspuh ali nismo bas pogodili ugao cevi koja povezuje izduvnu granu i top pa kad to prepravim kacim slike. Prvi su utisci da dobro izgleda i da se lepo cuje (ne preglasno vec taman kako treba).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja