Jump to content

Moto Zajednica

koji enduro 125cc

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: kragujevac

Pa zar niko da me posavetuje! vozim ktm mx 125 full cros tj vozio sam :) .ali je previse ljut zam mene ,izludeo sam jednu dobru sezonu i prodao sam ga imam u planu da kupim neki enduro koji bi me ispunjavao tako za off road a i da mi po nekad zameni auto !ovaj je imao 75 kilograma a 38 konja, kad sam kupio nisam ni znao da to tako ide ali sam se kako tako navikao !posle pola sata  voznje ruke su mi teske i kad hodam :) e zato hocu nesto laganije ali isto za off malo .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Probas odprilike Kawasaki KDX 250 (znam da nie 125ica ali za ovakvu masinu mislim da je 250 optimalno), ili Suzuki TS 125. Od malo slalbijih varijanti Honda MTX 125.

Osim KDXa ova dva ti upadaju i u budzet i jos ti ostaje dosta novca da ulozis u sredjivanje ili opremu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: kragujevac

Bas ovih dana sam trazio po netu,i gledao suzuki ts uglavnom ali nisam ga nikad vozio.mozda bi ipak pre ktm ili yamahu u svakom slucaju samo japanac dolazi u obzir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

Bas ovih dana sam trazio po netu,i gledao suzuki ts uglavnom ali nisam ga nikad vozio.mozda bi ipak pre ktm ili yamahu u svakom slucaju samo japanac dolazi u obzir.

Samo japanac? pa kako onda moze KTM?  ;D

U svakom slucaju, te 125 imaju 15-22ks, pa ako ti dovoljno izaberi:

Honda CRM125

Kawasaki KDX125/KMX125 (razlika je u ramu, KDX je jaci...)

Suzuki TS125

Yamaha DT125

Svi oni fabricki imaju 15 ks, ali kad se odcepe imaju 22-24, ali im je i vek trajanja kraci...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: kragujevac
:) da u pravu si za ktm, mislio sam osim njega samo japanci nikako kinez ili sta ti ja znam! u sustini nista  osim ktm-a nisam ni vozio i zanima me kako to ide sa 15ks da li je to dovoljno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

:) da u pravu si za ktm, mislio sam osim njega samo japanci nikako kinez ili sta ti ja znam! u sustini nista  osim ktm-a nisam ni vozio i zanima me kako to ide sa 15ks da li je to dovoljno

Zavisi za sta... Da se kotrljas po ravnom dovoljno je i 3ks od tomos-a A3 :)

moj savet ti je ovo

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=24514&catid=11&Itemid=62

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: kragujevac

hvala za savet, nisam ovo video.vec danima trazim po netu naleteo sam na par kdx 125 ali su 91,92 god i oko 1000 e su ,ipak je to staro ali ostaje mi 500 e u dzepu. maximalno bih dao 1500 ovo sto si mi predlozio + prevoz plus nesto od opreme jer sam uz ktm dao i kacigu i rukavice izaci ce mi oko 1800 e :) videcu da kontaktiram pa mozda i skinem koji euro :) mada ne zurim ali planiram da do januara nesto kupim ipak preko zime i padne malo cena ili je to samo pogresna informacija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

hvala za savet, nisam ovo video.vec danima trazim po netu naleteo sam na par kdx 125 ali su 91,92 god i oko 1000 e su ,ipak je to staro ali ostaje mi 500 e u dzepu. maximalno bih dao 1500 ovo sto si mi predlozio + prevoz plus nesto od opreme jer sam uz ktm dao i kacigu i rukavice izaci ce mi oko 1800 e :) videcu da kontaktiram pa mozda i skinem koji euro :) mada ne zurim ali planiram da do januara nesto kupim ipak preko zime i padne malo cena ili je to samo pogresna informacija

Padne ulicnim motorima, a cross i offroad motorima skace :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

Druze, ako juris islkjucivo 2t, onda su po meni predlozeni motori ok. Sto ne razmislis o 4t? Ja imao DR 125 se, bio sam prezadovoljan motom. Jedino sto ce verovatno zasmetati je snaga od samo 12ks, pa ako planiras ozbiljniju voznju van puta to je malo. Za laganu je sasvim dovoljno. Ima prilicno lep zvuk, jako malo trosi (nije prelazio 3lit.), a ima rezervoar 13 lit, tako da dosta mozes da vozis bez sipanja. Jako lep motorcic. Ako te zanima nesto u vezi njega slobodno pitaj.

 

Poz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: kragujevac

pozdrav druze.vec sam napomenuo da sam imao ktm 38 ks ,on je isao kao lud .znaci cak mozda i bolje od nekih 250 cc ,ali je mnogo bio ostar na gasu i trazio je samo to znaci samo full voznja! odlucio sam da uzmem nesto laganije tipa o 20 do 25 ks a,a da mogu takodje da se popnem na neko brdo bez problema i neku solidnu turu po off terenu ! nisam preterano extreman vozac bas za skokove itd ali volim off road voznju. ima li jaca verzija tog motora ,jer ipak mislim da ce mi biti malo 12 ks a sve ovo sto si naveo je extra i tako nesto bi i mi i trebalo! nisam bas striktno opredeljen za 2t

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

i ja sam u slicnim slatkim mukama sta kupiti bas za to isto za sta tebi treba...i odlucio sam da to bude kdx 125,

vozio sam i par full kros 125tica na kojima je cilj samo odrzati se pri onom silnom ubrzanju...jbg to treba znati voziti ,imati dosta volje za neprekidnim adrenalinom,uvek biti spreman da ako zakuca masina(a to nije tako retko kod tih vrtilica od 16-20000 obrtaja) izdvojis 300-500e za generalnu i ipak to je sprava namenjena za mx stazu a ne za duzu turu po planini...

 

kdx 125 kosta oko 1000e znaci ostajeti trecina spremljenog novca za opremu i bilo kakva ulagnja tipa gume kranponke,lancanici,lanac,servis karburatora i zamenu svih tecnosti u masin...i ima po prilicno snage, jos sa vecim zadnjim lancanikom dobijes sjajnu off mahinu,

kdx ima jaku konstrukciju daleko ispred konkurencije mnogo bolje vuce u niskim obrtajima od konkurencije a trosi oko 5-6l goriva po pricama vlasnika mada ja jos nemam priliku da to proverim,jako bitna stvar je da fabricki ima jedva nesto preko 100kg a sa demontiranjem :retrovizora,stop svetla,migavca...dobije se odlican rezultat

 

a da i dosta bitna stvar je da mozes kasnije i da prodas motor a 125tice se otprilike naj lakse prodaju,pogotovu kad bude stupio ovaj novi zakon da sveze peceni vlasnici A kategorije nece smeti da voze nista jace od 125ccm-a.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: kragujevac

hvala na postu, sakupljam informacije polako.a od prilke koje godiste su ti za oko 1000e ? kao sto kazes full cros su napravljeni za to i napravljeni su da se trose na od prilike 50 radnih sati izdvojis 300, 400 evra zavisi kako vozis !ili promenis samo karike par puta pa onde generalka, a to mi bas nije ok i to je veliki izdatak.kakav je kdx za odrzavanje da li je preterano skup i da li je kvarljiv ?ako imas te informacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Retki su DR 125 u dobrom stanju

A i ko je uzeo 4t ispod 350 ccm vise je vremena  proveo kod majstora nego za volanom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: kragujevac

ja se stvarno ne razumem preterano,zato sam i ovde da mi vi objasnite i preporucite! jeli ona off road bas ili je vise za asfalt koliko ima ks?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati jednom-dvaput nedeljno, 78 postova
  • Lokacija: Srbija, Subotica
  • Motocikl: Suzuki DR800s BIG (SR42)

pozdrav druze.vec sam napomenuo da sam imao ktm 38 ks ,on je isao kao lud .znaci cak mozda i bolje od nekih 250 cc ,ali je mnogo bio ostar na gasu i trazio je samo to znaci samo full voznja! odlucio sam da uzmem nesto laganije tipa o 20 do 25 ks a,a da mogu takodje da se popnem na neko brdo bez problema i neku solidnu turu po off terenu ! nisam preterano extreman vozac bas za skokove itd ali volim off road voznju. ima li jaca verzija tog motora ,jer ipak mislim da ce mi biti malo 12 ks a sve ovo sto si naveo je extra i tako nesto bi i mi i trebalo! nisam bas striktno opredeljen za 2t

 

 

Naravno da ima, DR 350, posto kazes da trazis jacu masinu (postoji i DR 200 ali je samo malo jaci od 125). Inace je bas off orijentisan, nije pretezak, ima 30ks, jedino sto ti trazis 125, pa ovaj ne spada u tu kategoriju. A kao sto je neko rekao, teze je naci u dobrom stanju ali kao i sve off road motore od 15nak godina.

 

Poz :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja