Jump to content

Moto Zajednica

Igoritza - nekad bio motorista :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 92 postova

pozdrav :) da budem odma iskren - registrovo sam se zbog postavljanja oglasa, jer rasprodajem opremu.

 

elem - do pre 3 godine, bio sam strastveni motorista, vozio prvo Peugeot Vivacity, koji je zakon skuter - ne racunajuci plastiku koju kao da je pravio zoki iz resnika, sa sve dizajnom plastichnih shajbni koje mogu da drze maks jednu sezonu, a onda nakon toga, Kumovu RS125, koju on ima "radi reda" a ja se nisam skidao sa nje.  ;D

 

zasto sam odustao -

 

2007 - vozim skuter. idem pravo - ispred mene auto koci, kao da je sam djavo stao ispred njegove haube. iskreno - gledajuci u suknju, kasno sam ga registrovao, mada sam poprilicno ubedjen da bi pravovremenom reakcijom samo ublazio sudar, jer obilazenje nije bila opcija sobzirom na autobus u drugoj traci. srcha od njegove zadnje shoferke mi se zavukla u usta - praveci mi 7 kopci, te sad na jakom svetlu licim na dzokera iz betmena.

 

opravdanjje je bilo, sobzirom da je stao na stanici, gde su zabranjeno parkiranje i zaustavljanje - da oce da kupi pljuge, pa se setio u sekundi. sudija za prekrsaje je dao i meni i njemu po 4000 din da platimo, bez uzajamne nadoknade stete, jer smo oboje napravili prekrsaj - on zaustavljanje, a ja "odstojanje".

 

2009 - vozim motor, i sasvim normalno, sa ~45 na sat prolazim raskrsnicom sa mojom prednoscu. dijabola sa novom pezo 308, iz suprotnog smera ulece u krivinu, gde ja vidim bukvalno Reaper-a na haubi, kako zamashe kosom, da mi odrobi glavu. dzaba prednost, dzaba jak far na mom motoru - on chovek negde zuri. skachem sa motora, pritom imam impuls brzine od 45 u trenutku i letim, bukvalno. motor pada pod branik, on ga tera josh nekih 30 metara. ja se dochekam, u parkour stilu, sam sebe odushevim u tom nekom "bullet time-u", kako sam se docekao i napravio kolut, ali avaj - nije ljudsko telo izdrzljivo toliko - ode fibula, i cevanica tugedr. gips 2 meseca.

 

najgrdja stvar - kazem ja njemu - nemoj pandure, video sam da je coveku krivo. resicemo. prodje mesec dana, on dolazi, ja u gipsu - daje mi covek 200 evra!!! i ide kuci, ja mu vicem, da cu mu je*ati mater kad tad. jok - okrene se covek i ode. sva sreca pa ga nisam vise video, zvali smo ga vise puta ja i brat, iskljucio je mobilni. za pishljivih 200 evra, on je promenio broj, pritom je tada vozio nov salonski 208.

 

i tako - odustao sam. zbog beogradskih rupa koje neko izgleda ide i sadi po asfaltu, i bahatih vozaca, ja od sad sedam na motor samo kad je situacija zivota i smrti.

 

te mi je is svega toga ostalo - Kaciga, koju sam platio 150 evra, i prsluk.

 

u slucaju da ja ne mogu da se oglasim - izvinjavam se. u pravilima nisam video uslove za oglasavanje, ukoliko ih neispunjavam - izvinjavam se ponovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

2009 - vozim motor, i sasvim normalno, sa ~45 na sat prolazim raskrsnicom sa mojom prednoscu

 

Trebalo je pre da dođeš na ovaj forum, a onda bi saznao da motociklista koristi prednost tako što uspori ili skroz stane ne bi li propustio indijanca koji nema prednost ;D

 

Dobrodošao na forum i razmisli još jednom :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Futog-Ns
  • Motocikl: Yamaha fz6n 2005

Dobrodosao!!! . Posto sam  procitao ovaj tvoj tekst uvideo sam da nisi imao srece na motoru ,sto ne znaci da treba da prestanes da vozis . :(. Kako kaze kolega iz prethodnog posta razmisli jos malo. :). Pa nece valjda toliko da te tera maler......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova

2009 - vozim motor, i sasvim normalno, sa ~45 na sat prolazim raskrsnicom sa mojom prednoscu

 

Trebalo je pre da dođeš na ovaj forum, a onda bi saznao da motociklista koristi prednost tako što uspori ili skroz stane ne bi li propustio indijanca koji nema prednost ;D

 

Dobrodošao na forum i razmisli još jednom :D

 

hocu,sad sam procitao dosta tema, razmishljam se da uzmem i enduro, pa da ga teram po njivama, gge nema indijanaca, osim mozda nekog sa traktorom  ;D

 

kacigu cu u svakom slucaju da prodam, jer mi full face ne odgovara, gusim se, i imam trip da mi je vidno polje smanjeno, a vala i prsluk, jer ne planiram vise da jurim motorom preko 120

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 201 postova
  • Lokacija: Pančevo

Dešava se izbegavaj grad malo pogotovu Beograd. Tamo nam jednostavno statistika nije naklonjena. Jedino kad baš mora. Možeš lepo da se navozaš po Srbiji i doživiš 10 puta manje neprilika nego za jedan put na posao u Beogradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja