Jump to content

Moto Zajednica

slobodno vreme, razlupani satovi i dobra volja

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Moj hand-made poduhvat od pre mesec dana. Ortak pao sa mog motora i sve sto je slomio jeste brzinomer, dok je obrtomer ostao citav, kao da je namerno precizno slomio samo jednu polovinu. Mehanika brzinomera netaknuta, samo ispala, unutrasnja plastika koja ga je drzala - slomljena kao i "caura" koja je bila oko njega. Staklo slomljeno, ma uzas! Za nov kompletan sat ortak nema para i tako vidim da mi nista drugo ne preostaje nego da se malo "poigram"...

 

Ovako je sve to izgledalo pre pada, nije ni bilo u najboljem stanju

th_04072010106.jpg

 

ovako posle pada, s tim sto sam nekako ubudzio brzinomer i staklo napravio od omota za CD (nemam tu fotku, ali sam krug isekao tj. istopio lemilicom jer je plastika kruta)

th_11082010120.jpg

 

Onda sam od zdrave caure za obrtomer napravio kalup od poliester-vlaknaste smole

(prvo sam cauru oblozio alu-folijom da se smola ne bi zalepila za nju, logicno)

th_11082010119.jpg

 

th_11082010118.jpg

 

uz malo muke pri skidanju, dobio sam kalup

th_11082010121.jpg

 

taj kalup zatim iznutra namazem uljem i u njega strpam novu kolicinu smole od koje bi, je li, trebao dobiti ono sto hocu

th_11082010123.jpg

 

I DOBIO SAM!!! opet uz malo muke pri odvajanju, cak je i kalup ostao citav, zlu ne trebao!

th_11082010124.jpg

 

na njega dolazi finiji poliester kit

th_11082010126.jpg

 

i posle mnogo, mnogo, MNOGO smirglanja dobijem neki military dezen

th_11082010127.jpg

 

i bio sam prezadovoljan sto se sve to manje-vise uklapa jedno u drugo (uz jos smirglanja, naravno)

th_11082010128.jpg

 

onda vlaknastom smolom pricvrstim moga ruku delo na drugu polovinu fabricke plastike i cisto zbog estetike dodam kit i na zdravu cauru zbog...khm...aerodinamike :)

th_12082010_001.jpg

 

mnogo fine smirgle, mnogo finije smirgle, jos vise zivaca, pa spric git pa vodena smirgla i tako nekoliko puta u krug dok nije doslo vreme za, a sta drugo, nego crni mat sprej. Na kraju je ispalo bolje nego sto sam ocekivao.

th_010.jpg

 

th_009.jpg

 

To bi bilo to, uslikacu i pogled na satove. Sve sad radi i izgleda solidno, mada mu mnogo fali onaj fabricki chrome-look.

 

Mozda profesionalni plasticari to rade na malo drugaciji nacin, ali je meni jedino ovaj pao na pamet///

 

PS

Pitali su me ovi iz kluba da i njima odradim neku slicnu intervenciju...ma nema tih para!!!

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dakle posle svih infantilnih tema koje se svakodnevno otvaraju na ovom forumu, dodje jedna ovakva koja me ostavi bez teksta - svaka ti cast majstore! Samo to mogu da kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12760 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pazi, uopšte nisu bolji originali. Mislim ko voli sjajne OK ali meni se ovi iz kućne izrade više svuđaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Sve je to lepo,ali ovo ce ti sve brzo popucati,jer si ti koliko vidim koristio samo git(vlaknasti body),trebao si to poliesterom uraditi,jer je mnogo mnogo trajnije i cvrsce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

Hvala svima na podrsci...

 

@ mohikanac

 

Haha, procitaj sta pise na konzervi, treca slika odozgo! Imam iskustva sa ovim vlaknastim body-jem, drzi mi branik na kolima vec evo trecu godinu... A ono "vlaknasti" automatski potire tvoje "ispucati"! Narocito sto je ovde jedino opterecenje udar vetra...

 

poZ

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Svaka cast, bas je extra ispalo. Ma drzace super taj vlaknasti, ja sam jos ranije na skuteru odradio jedan deo plastike koji je falio time, i sad mogu samo da polomim celu plastiku, ali taj git nece da popuca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Hvala svima na podrsci...

 

@ mohikanac

 

Haha, procitaj sta pise na konzervi, treca slika odozgo! Imam iskustva sa ovim vlaknastim body-jem, drzi mi branik na kolima vec evo trecu godinu... A ono "vlaknasti" automatski potire tvoje "ispucati"! Narocito sto je ovde jedino opterecenje udar vetra...

 

poZ

 

 

 

Izvini,ja nemam pojma ;D,jeste da varim plastike,gitujem,radim sa poliesterom,i uradio sam mnogo mnogo iskrsenih plastika,ali izgleda da neznam nista :D.

 

A i ovi sto vare plastike samo uzimaju ljudima pare za dzabe,kad git bolje zavrsava posao.

 

Koliko naplacujes casove zanata,da uzmem koji ne bi li nesto naucio.

 

 

 

Ali evo ti jedno pravilo svakog farbara,najbolje je bez gita,ali ako mora onda sto manje to bolje ;).

 

Ili ovo,svaki git kad tad ce ispucati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=57900.0  pogledaj i reci mi da li sam se zaj....o sto sam ovo sve radio poliesterom a ne gitom,mozda je gitom bolje hhaahah.

 

Mada sam cuo da ovi plasticari sto liju oklope,svi prelaze da rade sa vlaknastim gitom,jer je mnogo bolji od poliestera hahhaha ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Sokobanja - Nis
  • Motocikl: XJ550 brat/cafe

mohikanac, izvini ako je moj rucni rad od jednog popodneva uvredio tvoj dugogodisnji profesionalizam...

ali u pitanju je je*ana caura za brzinomer, a ne krilo za mig-a!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

mohikanac, izvini ako je moj rucni rad od jednog popodneva uvredio tvoj dugogodisnji profesionalizam...

ali u pitanju je je*ana caura za brzinomer, a ne krilo za mig-a!

 

Ma nista,dobronamerno sam ti rekao da git nije resenje(najbolje bi ti sad bilo i najednostavnije kad bi sad skinuo kalup sa celog sata i izlio od poliestera,tad bi bilo dosta cvrsce),a ti odma mi pricas sta da citam po konzervama kao da sam ja neka budala :D.

 

Inace odlicno si odradio samo sa pogresnim materijalom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Ajde bre, Mohikanac.....

 

Čovek je uradio kako je umeo i svaka mu čast za trud, strpljenje i umešnost. Nema svrhe za tvoj takav ton.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Tako je Mohikanac, u pravu si. Treba mladi da nauče zanat od iskusnijih. Dakle pozovi dečka kod sebe, daj mu platu i nauči ga kako se pravilno radi, koje materijale da koristi, kako da rešava probleme. I bićeš srećan što si dobio odličnog kolegu. Vidiš da momak ima dara.

 

Momče, svaka ti čast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Džedaj vitez, 289 postova
  • Lokacija: Ruma / Guangzhou
  • Motocikl: Yamaha Dragstar 650

Au, a ja se mesecima drndam kako da rečim isti problem sa brzinomerom! :):D Hvala za ideju, i odlicno izgleda! :);)

Mohikanac, ja sam radio blatobran od vlaknastog i na ovoj mojoj vibrateriji od motora ne pokazuje znake (ni pocetnog) pucanja... samo kazem, ne pametujem nikom, pozz... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Svarno je lepo ispalo,radio sam i ja slicne stvari,znam kako je to.Treba puno strpljenja,i naravno znanja. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja