Jump to content

Moto Zajednica

folk i rock bajkeri - poštovanje različitosti (time is now)

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Tuzno je sto nekome smeta rakija za dobrodoslicu na ulazu u kamp, tuzno je sto isti ti lazu da je u lokalnim kaficima jeftinije nego u kampu moto skupa, tuzno je sto ne znaju zasto uopste idu na moto skup...

Skupovi su takvi kakvi su i kome ne odgovaraju uopste ne mora da ih posecuje, ima kafana sa narodnjacima koliko hoces... a da pustamo narodnjake da bi udovoljili nekima sa pogresnim vidjenjem moto price... e to je tek tuzno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

citat gavrolini.

alo pametnjakovicu gde si ti video da je iko ista slicno tebi ovde napisao....ovde lepo pise da covek zna neke ljude iz mog kluba koji otkidaju na narodnjake i nista se ne foliraju...kakvi prikriveni narodnjaci o cemu ti pises? Ne izmisljaj nesto sto ne znas...ako volis narodnjake,izvoli,imas kafanchuga koliko hoces,ja mislim da takva muzika nema sta da trazi na moto skupovima i KRAJ!!!

hvala za ovo " pametnjakovicu " kada je stiglo od tebe s ponosom prihvacam. procitaj malo postove od pocetka pa ceš naici na to da se ljudi ipak slažu samnom i nekim drugima. za ljude iz tvog kluba koji "otkidaju na narodnjake i odlaze u kafane slušati ih mogu samo reci svaka im cast jer to rade javno i ne stide se sebe i onoga što im paše ali sebe ce prepoznati i oni rockeri kojima je na mobitelu cecai i sl. a veliki su protivnici narodnjaka i folka. na kraju u ovoj temi je ukljuceno 20 - 30  clanova i neki misle ovako, neki onako a neki su za obje opcije ali ti si se jedini našao da u ime svih pa i onih koji samo citaju a ne sudjeluju u temi objaviš KRAJ. pa i ja sam kontra folka i ne mogu ga smisliti  ali razmišljam onako demokratski da svi iimaju pravo na mišljenje i nešto više od razišljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

A sta ce biti s nama koji neslusaju nikakvu muziku ? I kafice i kafane polako pocinjem da izbegavam, bas zbog toga sto muzika u njima opterecuje i ne dozvoljava normalnu komunikaciju medju ljudima.

 

Oce li biti i neki skup za nas ? :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

vi jednostavno ne razumete...kao sto se na ravnoj gori slusaju cetnicke pesme,kao sto se u guci slusaju trube,kao sto na sabackom vasaru ubijaju narodnjaci ispod shatri,kao sto se na beer festu slusa rock.....neke su stvari jednostavno takve. Sta sad treba nas par da trazi da dodje Cypress hill u gucu? Pa ne moze bato,jednostavno im tamo nije mesto.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

uuuuu al ste se primili, hahahaha

zaboravili ste najdu i galeta, far koji ne znam sta glume ali ocajno zvuce,......

Mislim, ponavljam ako vec ima 5 skupova za vikend, onda da ne bude na svima ista muzika, standardna! Moze neko vece na nekom skupu posle ponoci da se ubaci neki DJ jer vozaci Rrrrr uglavnom vole to npr. kao sto coperasi po defoultu preferiraju rok, grubo gledano, ne mora da znaci.

Eto od 5 skupova ne znam gde da idem i moguce da ce ovo biti drugi vikend ove sezone da ne idem ni na jedan skup, mozda odem u kostolac kao pesak, ali jos ne znam ko svira, ali najblize je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

A sta ce biti s nama koji neslusaju nikakvu muziku ? I kafice i kafane polako pocinjem da izbegavam, bas zbog toga sto muzika u njima opterecuje i ne dozvoljava normalnu komunikaciju medju ljudima.

 

Oce li biti i neki skup za nas ? :) :) :)

 

 

 

To bi bio skup gluvih..slepaca uglavnom svuda ima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: somewere from nowere
  • Motocikl: atv 100cc,dvotakni zloca

vidim,tema se zahuktala :D kao i obichno,mada zaista imam osecaj da ovaj lik koji je otvorio,nije imao ni u kori malog mozga neku loshu ideju,al zashto bi sve bilo jednostavno :D e,idem ja tu i tamo na te moto zurke,uglavnom kad mi se skupi drushtvo i kad znam da dolaze neki meni dragi ljudi,pa mi je u tom smislu sve jedno sta bi imala na repertoaru od muzike,jer sam pristigla u dobrom raspolozenju i sa namerom da se provedem,tako da nisam ogranichena ni sto se tiche toga.i privatno,muziku pushtam i biram vrstu a i izvodjache skladno trenutku i emocijama kao i raspolozenju.mada interesantno,upoznala sam dosta likova na tim moto zurkama koji su jedva i srpski prichali,neki su pijani,neki polu pismeni,neki su se chak izdavali kao rokeri a chisto sumnjam da poznaju engleski jer im ni ovaj maternji nije bila bolja strana :D ima nas raznih.ja sam za toleranciju.ne shvatam temu kao provokaciju.mislim da svako ima pravo na razlichitost.svi smo mi posebni,neponovljivi i originalni i sto bi oko toga pravili frku.treba imati mogucnost izbora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

JA sam poceo na skupove da nosim kratke pantalone, papuce, uglavnom biram skupove gde moze da se kupa preko dana. Cim stignemo dizemo satore, skidamo kozu i oblacimo najlon, pijemo ladno pivo i pravac kupanje ako ima, a ako nema u ladovinu i samo ladno do rucka...

Treba da glumim bajkera na +40 u koznim pantalonama i jakni? A video sam takvog jednog u beloj crkvi, do popodne nije ni jaknu odkopcao, hahaha a mi vec u shortcevima, papucama i bez majica.....

Tek kad sam poceo da vucem stvari sa sobom bilo mi je opusteno 24h na skupu.

U pancevu smo npr zbog prevelike guzve oko sanka u subotu uvece, lepo otisli u neki kafic na pice gde je bila muzika koja nam je odgovarala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

vi jednostavno ne razumete...kao sto se na ravnoj gori slusaju cetnicke pesme,kao sto se u guci slusaju trube,kao sto na sabackom vasaru ubijaju narodnjaci ispod shatri,kao sto se na beer festu slusa rock.....neke su stvari jednostavno takve. Sta sad treba nas par da trazi da dodje Cypress hill u gucu? Pa ne moze bato,jednostavno im tamo nije mesto.  

neupucen si, upravo na guci su sudjelovali glazbenici jazz sastava iz SAD.a na poziv organizatora pa niko nije riknuo. nisi vidio ni to da na koncerima klasicne glazbe svako malo sudjeluje i neka rock grupa i obratno, da rockeri rade na istim glazbenim projektima sa zabavnjacima ili klasicarima, zar je moguce da neznaš da je Freddie Mercury snimio legendarnu stvar " Barcelona" sa opernom divom Montserat Cabalier. zar bi ti smetalo da se na bini pojave Bueno Vista social club ili reggae pjevac Cas Haley ili pjevac poput Leigha Stehena Kennyja - reggae-soul pjevaca. mislim da nebi ali bi ti Boban Markovic smetao. raširi poglede i poradi na demokraciji. ovo je vrjeme promjena i ako imaš barem dvadeset godina nešto si i doživio i prihvatio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Temu sam postavio jer sam redovan posetilac moto skupova od 1998. godine, kad motorom kad kolima kad peške, nebitno

a u međuvremenu su se moto skupovi pretvorili u vašare i utrku ko će više da navuče "civila" i kako da se umili svima

pa se počelo sa koncertima Van Gogha (koji će qrac Van Gogh na moto skupu???????????????)

a sećam se vremena kada je Pera Džo bravirao solo po 15 minuta

i kada je svirka bila od Doorsa do Bily Idola, preko Steve Ray Vaughana i ZZ Topa

 

i kažem lepo

OHRABRIMO ONE KOJI VOLE HEVI i TREŠ METAL I NARODNJAKE DA POČNU DA PRAVE SVOJE MOTO SKUPOVE

i ovde biće više mesta za nas

:)

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

JA sam poceo na skupove da nosim kratke pantalone, papuce, uglavnom biram skupove gde moze da se kupa preko dana. Cim stignemo dizemo satore, skidamo kozu i oblacimo najlon, pijemo ladno pivo i pravac kupanje ako ima, a ako nema u ladovinu i samo ladno do rucka...

Treba da glumim bajkera na +40 u koznim pantalonama i jakni? A video sam takvog jednog u beloj crkvi, do popodne nije ni jaknu odkopcao, hahaha a mi vec u shortcevima, papucama i bez majica.....

Tek kad sam poceo da vucem stvari sa sobom bilo mi je opusteno 24h na skupu.

U pancevu smo npr zbog prevelike guzve oko sanka u subotu uvece, lepo otisli u neki kafic na pice gde je bila muzika koja nam je odgovarala...

 

PA TO prijatelju!

NE TREBA da glumiš, to je poenta!

Zato i treba napraviti izbor!

 

ZA MOTO SKUPOVE BEZ FOLIRANJA!

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Koji uzasni stereotip, motori+rock'n'roll. A Bora kawasaki,a ;D sta cete sutra kad prodate motore i kupite meredes i okaciter vestacko grozdje na retrovizor. Zna se, Kemal malovcic i KRAJ. Cemu tolika zadrtost. Odrastao sam na Thrash metalu, Punku, Hardcore muzici pa opet nije R'N'R i KRAJ. Svirao sam u dva Thras metal benda pa nikad nije bilo KRAJ. I uvek mi se nekako gadilo to KRAJ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

Koji uzasni stereotip, motori+rock'n'roll. A Bora kawasaki,a ;D sta cete sutra kad prodate motore i kupite meredes i okaciter vestacko grozdje na retrovizor. Zna se, Kemal malovcic i KRAJ. Cemu tolika zadrtost. Odrastao sam na Thrash metalu, Punku, Hardcore muzici pa opet nije R'N'R i KRAJ. Svirao sam u dva Thras metal benda pa nikad nije bilo KRAJ. I uvek mi se nekako gadilo to KRAJ.

 

vi metalci ste uvek "vukli" na narodnjake  :D

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

Koji uzasni stereotip, motori+rock'n'roll. A Bora kawasaki,a ;D sta cete sutra kad prodate motore i kupite meredes i okaciter vestacko grozdje na retrovizor. Zna se, Kemal malovcic i KRAJ. Cemu tolika zadrtost. Odrastao sam na Thrash metalu, Punku, Hardcore muzici pa opet nije R'N'R i KRAJ. Svirao sam u dva Thras metal benda pa nikad nije bilo KRAJ. I uvek mi se nekako gadilo to KRAJ.

 

vi metalci ste uvek "vukli" na narodnjake  :D

;D

daj ne pali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Citam i ne verujem ??? jel vama ne rade motori ili nemate para za corbu? Leto je ljudi vozite se, slusajte Pavarotija ili Semsu ali ako misliti da maznete neku ekstra ribicu uvece obavezno na narodnjake! Svaka muzika i okruzenje ima svoje fanove od kada su hipici poceli da se kupaju ja ljude delim na pametne i budale sve ostalo je demagogija!

@blackcat  i nepismeni imaju sluha a oni sto citaju knjige i novine drzeci ih naopako ipak cine vecinu ;D

@svima bih skrenuo paznju da u Guci trubaci cesto izvede dela pisana za orkestre klasicne muzike i bas ta dela bude masu i podizu atmosveru :D ko je bio zna o cemu pricam ili ne zna, svejedno je skakao uz legende klasicne muzike ;D ;D ;D

Mislim da ljudima treba dati sansu da izaberu gde i na kakav skup ce ici ali ako uvek svima damo sansu bojim se da budale ne zavladaju jer kako kaze ona narodna "pametniji popustaju pa glupi vladaju" ili oni nisu bas toliko glupi! Nisam mislio da su ovi sto slusaju narodnjake gluplji od rokera da ne bude zabune, niko nema monopol nad gluposcu!!! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

ja volim dobru folk muziku zato što udara u dušu..da li zbog masovne nemaštine, lošeg instutucionalnog ili kućnog obrazovanja, nisam siguran, ali ljudi ovde ništa ne kapiraju. toma zdravković je folk isto koliko je i bob dylan folk. pravi folk se stavlja pored led zeppelina..zato što je iz duše. ja nisam ni znao da je rock kao rezervisan za moto skupove..svi rokeri, metalci, pankeri koje ja znam, a znam ih prilično, vole dobru narodnu muziku i uvek se istoo dobro provode uz nju. nemojte da brkate trash grand i narodnu muziku i budite srećni kada vas ubode baš ta pesma!  ;)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Zoltane hvala što si nas obavestio da se u Guči ne sviraju samo tralala pesmice jer smo mislili da tamo dolaze trećerazredni bendovi sa svadbi a ne  malo veći virtuozi:):)

Što se tiče ''dobrih riba'' grešiš jako jer veruj mi ima mnogo dobrih riba a i tipova koji NE SLUŠAJU narodnjake (mislim ne na one prave stare kvalitetne narodnjake, ko zna šta je kvalitet, nije potrebno da dajem primere, mislim na ogavni TURBO FOLK). Ne mogu da verujem da ti i možda mnogi drugi ljudi misle da dobre ribe mogu naći samo tamo gde se slušaju takvi narodnjaci...ali dobro to je tvoje mišljenje...

Što se tiče moto skupova, poenta je u tome da je većini ljudi već dosadilo da slušaji iste gitarske rifove ''pomorac sam majko na bjelome brodu'',

''avionu slomiću ti krila'', dolazim za pet minuta...itd...

Ima dobre muzike a da nije čisti rok....ne treba gledati sve crno ili belo, ja navijam za Zvezdu, ti za Partizan, dobro mogla bih nekad na utakmicu Partizana da odem...

Na moto skupovima su se ljudi možda uželeli nečega drugog, malo punka, funkija, dobrog soula, malo etno muzike (BITNO JE DA NIJE KIČ).

O ukusima naravno ne treba rasparavljati, jer i u tkv. rock muzici ima kiča i te kako...

 

 

Oj Srbijo volim te tako netolerantnu, jednoobraznu, i sa amovima na glavi....

Zoltane ova poslednja rečenica se ne odnosi na tebe to ja uopšteno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova

naravno da volim da slušam narodnu muziku

i srpsku trubu i tamburaše a i kafansku muziku sedamdesetih

kad Kvaka zapeva "na rastanku", naježim se

 

a motocikl je individualna stvar, pa zato neka svako dobije mogućnost da bira hoće li na druženje uz okej bend, Hal'da ili Lensa Lopeza...

 

ja znam di ću

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 265 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: VN 750 custom

eeeee dobre ribe idu uz narodno posto zivimo tu gde zivimo, pa narodno ide uz pare,jer pare ljude kvare, a takodje i lepota i pamet ne idu zajedno!

Ima izuzetnih izuzetaka ali i ako nisu retki na nekim skupovima svi su zauzeti bre. U beloj crkvi je bilo bas dosta zenske populacije, ali su mnoge bile sa jacom polovinom ili imaju 16 godina a izgledaju extra za devojke od 20 godina.....

Voleo bih da upoznam sto vise takvih izuzetnih devojaka.... a da umalo da zaboravim jer sam primetio i neke ok devojke ali dzabe kad ne vole momke. Ja joj pridjem a ona muva drugaricu pored mene, hahaha. naravoucenije prilazi devojci sa zenskim drustvom jer ne znas sta voli....

 

U petrovcu je posle svirke DJ pustio dubioza kolektiv i svi su skakali posle cudjenja od 5 sekundi! cim sam dosao kuci skinuo sam njihov album. cuo sam nekada jednu pesmu ali nisam do tad znao ko peva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Bogatstvo naseg jezika jeste bas i nas najveci problem, cesto a pogotovo u pisanoj reci se ne razumemo. "dobre ribe" i "ekstra ribice'  bi trbale biti dve bas razlicite grupe devojaka pa cak i u izgledu! ;D :D;) Izuzeci postoje i zbog malobrojnosti se  i nazivaju izuzecima. Olja ocito nismo pisali istim jezikom.

Ja sam pisao o seksu a ti o ljubavi, bar sam ja to tako video.

Mozemo da pisemo sta nam padne na pamet ali istina je jedna! Olja odemo ti i ja  ;) u SKC na Peru Dzoa snimimo po 10 fotki oba pola pa onda na Akapulko ili neki Blej-Bao-Coco ili kako vec... Na moju zalost istina je porazavajuca kao i vecina stvari u ovom drustvu!

Da ne bi neko ovo protumacio naopako neki od mojih najboljih prijatelja, bajkera i velikih ljudi slusaju samo narodnjake a vrlo cesto bas folk ili kako vec.

Kada sam pisao o Guci nisam mislio na tra-la-la, nego na Srpsku izvornu ili narodnu muziku i skrenuo paznju da se i tamo vrlo cesto svira nesto sto nije sa te liste i da to traje ipak poslednjih 10-ak godina. Nisu svirali nista ni slicno dok nisu odlucili da komercijalizuju Sabor i od njega naprave paradu pijanstva i kica. Bio im je potreban ritam i masovnost i bez obzira na privid kvaliteta dobijenim izvodjenjem klasicnih kompozicija, izgubili su mnogo na kvalitetu.

I sad odoh da se vozim ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Bogatstvo našeg narodnog jezika je neprocenjivo, Vuk Karadžić je to dobro znao ;D

Ja sam mislila ne samo na ljubav, i ne samo na s*x nego na sve zajedno jer najlepše ide kad je u paketu.

Ne znam razliku izmedju dobrih riba i extra ribice jer ne gledam baš žene :D, a moji prijatelji imaju jedan drugi izraz za te koje su turbo i preferiraju turbo muziku, al ne bih sad te epitete...ali ovo je otišlo malo u off.

Ali slažem se, pisana reč pa još i tastatura je stvarno za.ebana stvar, hiljadu puta sam se opekla jer svi mi tu kuckamo pa sad nekada se razumemo, a često i ne...

Uglavnom, ja sam protiv stereotipa, i nisam za to da se uvek ista muzika sluša na moto skupovima, ništa se ne mora, niti svi motoristi iliti bajkeri ne moraju po jusu, da slušaju samo i isključivo rock, jer ako nisu ''masni prljavi, duge kose, sa sve kožom na sebi, i ne slušaju samo rock'', Bože pa to nisu pravi motoristi :o.

Po otvaranju ove teme prvi post je bio takav da su neki mislili bukvalno da bi sad čovek napravio grand paradu od moto skupa, mislim da to nije hteo reći, ili jeste :o :o :o :o :o :o :o :o

 

Ajde ja tebi pošaljem malo slike moje i mojih drugarica (jeste da smo prešle 30. :D), sa svirke recimo Atheist repa, ili DLM, Hladnog piva... da ne nabrajam,,,pa sad možda će zvučati neskromno ali niko ne može reći da na fotkama nisu ''dobre ribe''...

Ima poražavajućih slika znam na šta si mislio ali...meni je smehotresna Olimpijada kada vidim te dobre i extra ribice i tipove sa kajlama na takvim mestima gde se sluša tkv. turbo folk...pa ja da sam muško tu dobru ribu sa pola kg šminke na sebi, skockanu koja možda ima malo grama u mozgu i ima u torbu Vujaklijin rečnik (pride ne izgleda ni loše ali posle sat vremena montaže svaka bi bila dobra), dakle ja da sam muško bi se baš slatko nasmejala...

Ovo nije klasična ženska ljubomora na te ''dobre ribe'' da se ne protumači pogrešno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 748 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R nine T Rural GS

Bilo bi zanimljivo da se oglase svi ovi zagovornici narodnjaka na skupovima i kazu kom klubu pripadaju i da li se ikada u klubu pricalo o nekom tamo folk skupu... ?

Meni nece biti cudno ako se niko ne javi i ako u stvari vidimo da su to neke individue koje ustvari nigde nisu clan tj. da su to likovi koji se niti sta pitaju niti ce ikada biti u prilici da naprave nesto tako nakazno...

 

P.S. cudne kriterijume za dobre ribe imate... ccc... to sto joj viri sisa iz uske majice govori samo koliko ste vi u stvari plitki i ko ce vam roditi decu... male narodnjake... jeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!!!!!!!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja