Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ER-6N/F topik

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Boro nisu ti valjda skinuli i auspuh ??? :D

 

Juče sam ostavio motorče kod majstora, čeka me sredjen kad se vratim s'mora. :moto3:

 

Ovog puta sam ja skinuo :)

 

Jel ovo palo alexandrovo busenje auspuha???

Ili neka zamena...?

 

Ma neka zamena stare lampe za nove :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: kawasaki er-6n piaggio bev500

Boro jel ides za Paraliu ?

Ja u nedelju rano, oko 4 krecem pa sam tamo u paraliji 80% vremena. Imas moj broj pa se javi ako ti treba nesto da se ponese kolima, ili da sednemo na pivo

 

Inache juche mi tazbina ponudi prikolicu za motor, posto su uzeli da mogu skuter da odvezu na more, a meni motor na farbanju :ljut:, ionako sam se pomirio sa tim da ne vozim naredne dve nedelje.... Ove godine sam preracunao da bi mi bilo dosta skupo da idem motorom na more, dosta je opreme jos trebalo da se kupi odjednom da bi mi pojelo sav budzet :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ako treba nekom bocne torbe ja naso neke nove preko sajtova na netu za 30ak usd... torba za sediste pozadi 20ak usd, tank torba 20-25usd , kofere i nosace nisam gledao ali bukvalno za male pare komplet putna oprema :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Zamenio sam lanac i lancanike, neverovatno koja promena... Sa gumama jos kuburim bukalno nigde nemaju da se nadju novi modeli sport turing guma, angel ili pilot road 3, sve fali zadnja fali prednja, il kao dolazi za par dana pa se tih par dana vec oteglo na 15-20 a guma nema na vidiku....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Kawasaki er6n 06'

Zamenio sam lanac i lancanike, neverovatno koja promena... Sa gumama jos kuburim bukalno nigde nemaju da se nadju novi modeli sport turing guma, angel ili pilot road 3, sve fali zadnja fali prednja, il kao dolazi za par dana pa se tih par dana vec oteglo na 15-20 a guma nema na vidiku....

 

I meni treba prednja,ako nadjes nesto s normalnom cenom ti javi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: ex: BMW G650GS, Suzuki SV650

Beograd - Sava Centar lok. 17

Nis - Vojvode Gojka 62 (super ljudi sto rade, kupio tamo Shark S900c i LS2 neku dobio popust, preporuke za njih)

 

mislim da ti je blizi Nis :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Zamenio sam lanac i lancanike, neverovatno koja promena... Sa gumama jos kuburim bukalno nigde nemaju da se nadju novi modeli sport turing guma, angel ili pilot road 3, sve fali zadnja fali prednja, il kao dolazi za par dana pa se tih par dana vec oteglo na 15-20 a guma nema na vidiku....

 

Zasto ne uzmes Metzeler M3?

Kad budes uzimao gledaj da dot bude 2013 ili kraj 2012....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Metzeler m3 je odlicna guma, ali je sport. Sa obzirom da si tek poceo da vozish bolje uzmi neku turing gumu, vise ce ti trajati, a I zadovoljice sve tvoje potrebe. Angel je vrhunska sport turing guma I bas me cudi da ne mozes da je nadjesh. Jesi zvao Guevaru, oni uvoze pirell! Pozovi I motoghost( radnja se nalazi u Cara Nikolaja), I raspitaj se sta tamo ima, mozda nadjes nesto povoljno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Izvini josh da dodam da za dot nemoj da se tripujesh preterano, naravno da je najbolje da bude shto mladja, kao sto je napisao I Aleksandar, ali mozesh slobodno I da uzmes naku povoljniju gumu dot iz 2010 ili 2011, nista to ne smeta ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Mojne brate 2010, 3 ipo god stara guma, menja se struktura gume iako je ona nova, gledaj nesto sto svezije :)

S obzirom da je tek poceo da vozi bolje neka sport guma koja dobro drzi, cisto da ima bolji grip u startu dok ne udje u fazon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Pa dobro to nek gleda kako ko hoce. Mada to sa menjanjem strukture nema veze sa mozgom, ali ajde. :D. Toliko ljudi znam koji voze ozbiljno motore I na stazi I van nje I niko od njih ne gleda dot. Gume koje par kostaju 700e stare 3 god kupish za 300, I vozish se najnormalnije. Sve je to rekla kazala kao I ono, nove su nemoj prvih 100km da ih peglash. Jeste gledali nekad trke, stave gume na motor sa sve nalepnicom na njima I odma izadju na stazu I peglaju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

To mi je i bila dilema da li sport ili touring i ovi sto prodaju su mi svi rekli kao bolje touring buduci da sam pocetnik, ne vozim agresivno itd... Probao sam i u guevari nema ocekuju dostavu odlaze se vec 2 nedelje, okrenuo sam skoro sve sa oglasa i niko nema te bolje touring varijante...

 

Na jednom sajtu sam nasao ali je dostava u roku od 30-40 dana!?

 

Sacu da vidim na KP dal mogu da nadjem,pretpostavljam da je isto dal kupio u radnji il od privatnog lica, da nema nekih podvala itd..

 

 

pogledaj na kp, ima jedan dobre gume, a koliko te kostali lanac i lancanici ja bi isto trebao da zamenim uskoro?

 

Kupio sam DID lanac sa lancanicima platio u guevari 18.000din.

 

 

Posto mi je prednja bas kriticna, da li je po vasem misljenju ok da stavim sad recimo pilot road 3 prednju, a da zadnju stavim kad je nadjem tj. kad stigne za recimo 20tak dana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2507 postova
  • Lokacija: Zemun

Slobodno uzmi M3, sport oznaka je vise lozenje. nema to veze sa gumom za stazu koju treba grejati da bi drzala, a bolje drzi od turing guma.

sem toga ne trosi se neumereno na nasim rndalicama, nije to masina koja kida zadnju gumu.

ja mislim da imam preko 15 000 na paru koji je sad na motoru, slikacu saru kasnije da vidis.

 

Pilot Power 2CT je takodje odlicna guma, ali meksa od M3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

:O , kako je moguce da je toliko izdrzala? Kakav ti je stil voznje. Meni fabricki dunlop izdrzao 0k, michelin 2 ct 12k( pritom su gume bile bukvalno celave) I sad rosso II cenim da ce negde oko 8-9k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Pa dobro to nek gleda kako ko hoce. Mada to sa menjanjem strukture nema veze sa mozgom, ali ajde. :D. Toliko ljudi znam koji voze ozbiljno motore I na stazi I van nje I niko od njih ne gleda dot. Gume koje par kostaju 700e stare 3 god kupish za 300, I vozish se najnormalnije. Sve je to rekla kazala kao I ono, nove su nemoj prvih 100km da ih peglash. Jeste gledali nekad trke, stave gume na motor sa sve nalepnicom na njima I odma izadju na stazu I peglaju :D

 

 

Ma nije bas tako ima neka logika, ako mu je to prvi motor dok udje u fazon sta mu je bitnije grip ili trajnost gume?

 

Znaci ove od 300e stare 3 god, i nove 700e, su apsulutno iste i nema razlike, sem sto su 400e jeftinije? A zasto su 400e jeftinije ako nema razlike? :)

"The rubber compounds in a tire deteriorate with time, regardless of the condition of the tread. An old tire poses a safety hazard."

 

Poredis trkacke gume sa ovima sto "mi" koristimo, i opet gresis.

https://www.google.r...iw=1366&bih=653

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

stefane znam sve kacige napamet one u barel se prodaju, tamo uzeo dainese od 20k na 5k din, i odlicna kaciga samo sto udarim komarca na 100km/h i ostane ogrebotina mora na prefarbanje :D. Inace ls2 sto oni prodaju su extra a imas i mnogo bolje tipa shark, scorpion itd..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ....

Pa dobro opet kupiah gumu za 400e jeftiniju I traje ti max 3k, kako se to ne bi isplatilo :D. A ne verujem da je strashno za gumu 2 god starosti, ionako mi ne traju duze od 1.5 sezone :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

stefane znam sve kacige napamet one u barel se prodaju, tamo uzeo dainese od 20k na 5k din, i odlicna kaciga samo sto udarim komarca na 100km/h i ostane ogrebotina mora na prefarbanje :D. Inace ls2 sto oni prodaju su extra a imas i mnogo bolje tipa shark, scorpion itd..

 

Izbaci uljeza! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Kakav crni uljez :D . Takva farba matirana bezveze, nzm da li je ogrebotina ili fleka :D . A kaciga vredi svaki dinar tiha, ne magli, nije teska :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2507 postova
  • Lokacija: Zemun

:O , kako je moguce da je toliko izdrzala? Kakav ti je stil voznje. Meni fabricki dunlop izdrzao 0k, michelin 2 ct 12k( pritom su gume bile bukvalno celave) I sad rosso II cenim da ce negde oko 8-9k.

 

 

 

nemam pojma, srednje penzionerski 1lol.gif ne jurcam po ravnom, volim kroz krivine da motor drzim u obrtajima. isao na huju milion puta, vozio navak... M3 je vrh guma. oko 13K je presla, sada sam preračunao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja