Jump to content

Moto Zajednica

Da li da kupim ?

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

A ja ti od sveg srca čestitam jer nisam čuo za bolji način da se dođe do motora od ovog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да си им'о стару "Штадлерову" фуруну, добио би ђутуре и приколицу за ТС-а...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

@Stampar

 

HHmmm,samo da te podsetim,ti rece nesto za onu spravu koja se negde prodaje.....sta bi sa tim,ide polako zima,vreme za projekte kojekakve,doduse imam ih dovoljno ;D al....ima li sta od toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Eeee,jbg  :-\, steta za ramove bas,al sta da se radi...a ima li papire ta skalamerija xt/mz budz hehehehe,sta trazi za to....da dodjem ovaj put  8)

Ah daaaa,bunarim nesto za jednog televizora,motor je ceo u fabrickom stanju/mislim na izgled/ cim budem bio u mogucnosti,stavicu slike al svakako imam nameru da ga kupim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Ljudi meni treba jedan savet ....

Ima jedna prilika da uzmem masinu od TS-150 cc. Po recima masina je ispravna ali je otisla bombina i regler a sve ostalo je navodno ispravno. Daje komplet masinu i karburator za 3000 din. E sad,cuo sam od nekog lika da ako je otisao regler, da je otisao i neki navoj i da ce me kostati djavo i po popravka, a ovaj drugi sto prodaje kaze samo kupim bombinu i regler sto ce mi on prodati za 1000 din , i neki elektricar da mi sredi regler. Imam jos pitanja,ne znam jel taj motor ima akumulator? Verovatno ima kad ima kontakt kljuc i regler ? Koliko odprilike moze da se nadje polovan akumulator ? Masina bi me ukupno sa bombinom,reglerom i karburatorom izasla 4000 ali nema papire i ne moze da je upali da vidim da li pali uopste.

 

Treba mi vas savet da li pazariti i da li je strasan kvar to sa reglerom ? Da li mi treba akumulator i za koliko ga mogu naci ?

 

Racunam na vas,nemam koga drugog da pitam za savet sto se tice MZ-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Despotovac-Plazane
  • Motocikl: Honda vt750c RC29

ja bih uzeo onog TS-a.... Ajoooj.... ;D Nego imam neku kombinaciju,pa me interesuje,koliko bi mogla da iznese generalna za njega? TS 250 u moze se reci,slicnom stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Vidi ovako :   3000 dinara za komplet masinu od TS 150 nije mnogo, pa cak i da je neispravna. Uvek ce se naci delova na njoj koji mogu da se iskoriste i da isplate taj novac.  Sad postoji pitanje - Sta ces ti sa tom masinom ?

 Moao bi da imas takav motorcikl na koju bi je mogao staviti. Ako nameravas nesto da pravis, kombinujes , stavis ovaj agregat u ram od nekog drugog motorcikla, mislim da ce te sve ostale prepravke i prilagodjavanja ( MZ masina na ram nekog drugog motora ) - izaci daleko skuplje od ove masine.

 Sto se tice reglera, on je kao i na ostalim vozilima " potrosni materijal ", znaci radi - nekad 20 godina, a nekad jednu godinu, pa crkne. Kupi se novi, zameni i teraj dalje.  Znaci nije strasan kvar, samo kad se stavlja novi, treba proveriti i kako dinama radi, da ne bi nov regler izgoreo zbog nekog kvara na dinami.  

 Nov akumulator ima da se kupi po radnjama koje prodaju delove za motorcikle, a cena je kako gde, od 1250 do 2500, to zavisi i od marke akumulatora, kapaciteta, i slicno.  Polovan ces tesko naci, jer niko ne menja akumulator koji valja .

 Eto, to bi ti bilo to otprilike. Javi sta si uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

ja bih uzeo onog TS-a.... Ajoooj.... ;D Nego imam neku kombinaciju,pa me interesuje,koliko bi mogla da iznese generalna za njega? TS 250 u moze se reci,slicnom stanju

 

Sve zavisi od stanja agregata,ima raznih slucajeva,od 50 do 200 evra pa i vise,zavisi sa kojim delovima se radi,sta se radi,koliko se radi....npr,dugo stajao,otisao cilindar i klip,znaci busenje i nov klip sa karikama,radilica zveknula,znaci nova klipnjaca i lezajevi+balansiranje itd,ako je konus dobar,ako je los...druga radilica,pa korpa/koja je sigurno losa/,itd...kad sve saberes ima tu lepih para,uvek je naravno jeftiniji u celom nego u delovima,pa struja,karburator...ima stavki,al opet ponavljam sve zavisi od ,,slucaja,,.Ja trenutno radim jednog TS/a,naisao sam na neke nebuloze koje jos nisam video,neko se gadno igrao sa njim,tako da imam posla mnogo,upravo sam mu izvadio radilicu,koju je neko tako sklopio da se tegovi razmimoilaze,baca,dere deklu..ma cudo..

Nadam se da te nisam uplasio,ako to pali i radi sto planiras da uzmes,uzmi ga jbg,lako je za ostalo... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Despotovac-Plazane
  • Motocikl: Honda vt750c RC29

polio i radio,prvi vlasnik. Nije registrovan vec neko vreme i ne vozi ga vec godinu i neki dan. Malo je 'zvrjao'kad sam ga cuo zadnji put. znaci moralo bi da se ulozi malo.Samo sto se ne izjasnjava oko cene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Sivac
  • Motocikl: fvision 125, yz 125 ranije, gs 500

Nemam ram od MZ-a ni nista. Ja sam mislio bio da uzmem tu masinu,sredim i ugradim na ovaj ram. Al sam bolje pogledao ram,masinu MZ-a i ne verujem da bi ja uspeo to da uradim tako da sam odustao od kupovine. Kad se skupe pare,kupice se kompletan MZ ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja