Jump to content

Moto Zajednica

bucan lanac

Recommended Posts

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: Beograd-Srbija
  • Motocikl: ZX10-R

Nisam strucnjak za to.....ali...moze biti los lanac....meni se desilo da je od stajanja izgubio svoje osobine kada sam ga zamenio prestali zvuci,...isto tako moze biti problem i sa zupcanicima pogotovo prednjim ako nije u osi....no to ce vec objasniti nadam se neko mnogo bolje od mene....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

  Buka ( mada vise podseca na neku vrsta zujanja, suma)  moze da nastane ako nisi rastavljivu spojnicu, ukoliko je imas, okrenuo u pravom smeru. Moze da nastane buka  ako si spojnicu (ukoliko je beskonacni lanac) previse pritegao, ili ako nisu lancanisi u osama. Mada proveri i da li je lanac zategnut pravilno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2850 postova

imam spojnicu na nakucavanje regina, ona ima dva osiguraca koja se umetnu oko gumica pa se onda steze tako da od njih nemoze da se pretegne spojnica .kad se sve montira osiguraci se izvade .zvuk je tacno kako si opisao vise kao sum ali je problem sto se na 30 na sat  iza motora cuje na 200metara jer stitnik prednjeg lancanika tera zvuk nazad kao i  auspuh.imam fabricki manual nema podloske ispod prednjeg lancanika a on je stegnut na kilo kljuc,zadnji lancanik je sigirno dobro montiran kako treba i stegnut,a da je on van ose prednjeg ne bi mi usao izmedju plocica, lanac i lancenici su odgovarajucii lepo nalezu jedan na drugi bar vizualno.citava stvar me izludjuje ,bio sam kod par majstora svi kazu to je dobro jer ono sto oni vide je sve ok osim zvuka za koji kazu da ce prestati. ja sam presao 200km i sve je isto.bojim se kad prestane da se cuje da cu da ga bacam.samo da napomenem da mi se lanac dosta vise greje i da se sa stisnutim kvacilom takodje cuje.sum potpuno nestaje kad pustim gas ili kad je motor na stenderu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition
samo da napomenem da mi se lanac dosta vise greje i da se sa stisnutim kvacilom takodje cuje.sum potpuno nestaje kad pustim gas ili kad je motor na stenderu.

 

Pretegnut lanac?

Meni se tako cuo, kao da suskece i zavija, kad predjem 50-60kmh sve jace i jace. Bio pretegnut, otpustio ga i sad sve OK  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Da, i meni to "mirise" na pretegnut lanac... jer kad pustis gas, lanac se momentalno rastereti i nije pod opterecenjem. Ista stvar kad je i na stenderu, rasterecen je nema sta da ga pritiska, ne zateze ga tezina motora...

 

  Probaj da olabavis malo lanac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sensei servis, 347 postova
  • Lokacija: Novi Sad, Beograd
  • Motocikl: "viljuske"...al' na kardan!

Auf...jedino sto mi pada na pamet...da nisu slucajno neusaglaseni profili zuba lancanika i profil karike lanca...pod uslovom da su  lezaj lancanika i lezajevi tocka u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Aj' sad malo da filozofiram,sto mi je inace omiljeni sport. :D

Tesko je ovako kad nije ispred da se vidi.

Bio sam svedok jedared sledeceg problema.

Na lancanik,za koji je predvidjeno da se montira lanac 520,stavljen je lanac 525.Korak je identican,ali je sirina veca,pa se onda lanac kad vozi po lancaniku pomera levo desno.Tako nekad ume da strada i karter koji pokriva prednji zupcanik.

To je eto jedna.

Druga je izuzetno los kvalitet robe.Narocito jeftini kitovi imaju obicaj da "sviraju",jer je sve od materijala koji kosta malo i nema naknadnih tretmena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2850 postova

lanac i lancanike sam licno doneo iz nemacke i znam da su naruceni direktno od regine italia lanac,i hi-flo engleska lancanici,sad se pitate kakve veze imaju filteri sa jt lancanicima , a to je zato sto jt nema svog zastupnika za evropou neg to radi engleski hi flo, a sto je najgore ja donosim i relativno povoljno prodajem -oko 15% manje nego u luisu lance i lancanike i sad zamislite niko ziv mi se nije  zalioda ima bilo kakav problem a ja ga imam -koja paranoja sad mogu sam sebi da se zalim,ali ni to nisam siguran da ce pomoci jer moguce je da su delovi svi 100% ok a da neradi kako treba,pricao sam sa covekom inzinjerom koji proizvodi lancanike za razne masine.kaze da postoji neka nemacka knjiga normi po kojoj svi u svetu rade zupcanike i lance svih namena i da je sve radio ok ali da je imao problema jer kad je preracunavao mere na hiljaditi deo milimetra nije uvak bio dobar lancanik jer su i lanci neujednaceni pa je za svaku masinu merio lanac i racunao mere lancanika na maksimalni broj decimala u digitronu i da je tek onda sve bilo uredu to su mu inace preporucili nemci iz one knjige .za nas obicne dunstere je to spejs satl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

meni se isto tako cuje lanac vec druga godina.dobro je zategnut(kod majstora),nije istegljen(ima jos bar santimetar da se spanuje nazad) i redovno ciscen i podmazivan( famin pa motulov chain lube).

vozim tako,nema problema ,sem zvuka.

bas bih voleo i ja da resim ovaj problem,cak razmisljam da zamenim lanac ali pitanje je da li ce to biti dovoljno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja