Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć oko paljenja, struje..!

Recommended Posts

  • Neka Ekstra Titula, 402 postova
  • Lokacija: BG

dakle, danas htedoh da upalim motor. na tome se i završilo. u pitanju je sledeće:

ne mogu da ga upalim jer ne može da zavergla kao da je akumulator prazan. ne može ni da okrene jedan krug.

akumulator nije prazan. regler radi, dobro puni.

motor ima kurblu ali ne mogu da ga upalim na kurblu, mislim da je previše kratka, uglavnom kao da ne postoji.

 

sledeća stvar:

motor nije palio na anlaser, ponašao se kao sada i uvek sam ga palio na kurblu bez problema. nešto sam drugo sređivao kod majstora bugarskog (nikad nikad nikad ne idite kod tog čoveka) i nešto on tu meni sjeba struju. farovi i kontrolna tabla nisu radili itd. bez obzira na to, motor krene da pali na elektro bez problema. kao da mu je zubac na anlaseru bio zaglavljen i dok sam ga malo vozikao gore dole se negde namestio i počeo da radi. pošto mi je radila samo jedna lampica na farovima od mogućih 3, juče izmem lampice i namontiram. uzeo sam iste kao one stare koje su bile. od tada motor ne pali na elektro, kao da negde izvlači struju.

 

kako da upalim motor, molim pomoć jer sam popi####! šta može da bude? nema ničeg goreg nego kad ne možeš ni da ga upališ..pozdrav svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

prvo napuni akumulator, nadji nekog sa mernjakom pa se pozabavi iskljucivo sijalicama i instalacijom, da sredis i dokazes da ne prazni akumulator.

kada si sa instalacijom nacisto da je ok, onda tek resavas pitanje anlasera. ides redom da ti jedan problem ne bi maskirao drugi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Probaj da ga upalis na gurku ;) nikad se ne zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja