Jump to content

Moto Zajednica

Knedla

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Imam jedno pitanje. Juce sam se vozikao ceo dan, sa mojom kawom i nije bilo nikakvih problema. Medjutim kad sam se vracao sa Avale, negde na pola puta, ja da kreteknem, dam mu gas, a on samo zabruji, kazaljka od obrtomera sa 4k na 6-7k i nikom nista, kao da je u leru. Ja brzinu nize, opet vuce ok do 4k i preko kao da je u leru do nekih 6k i onda vuce. Ja dosao kuci, vec poceo da se nerviram. Uzmem kawu i izadjem na auto put. Opet isto, i onda odjednom mi je tako jako cimnuo da zamalo da padnem. Posle toga sam ga vozio jos jedno 10-tak minuta i radi najnormalnije, vuce ko lood. E sad, moje pitanje je, sta je to moglo biti? Trunka neka? Inace nista mi nije prijavljivao, tj nije palio ni jednu lampicu, ni onu FI. U pitanju je moja kawa ER-6n 2006 god, 13k presla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Jeste da vozim prrrrilicno star motor ali i ja sam imao slican problem... problem je nestao kad sam sipao sveze gorivo...

moguce da je bila neka trunka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Sto je najgore, nastavlja se. Jedva sam se dovukao do kuce. Skroz se cudno ponasa, nece preko 4, tj nece da vuce, samo kazaljka ode do nekih 6 i onda naglo cimne. Jel ima neko ideju sta bi moglo biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

E pazite sad ovo. Ne znam koliko ima veze, ali bolje da kazem. Pre par dana, zalio sam se majstoru da mi visoko hvata. On meni, ma nije to nista, dza bu, i cacne mi onaj sraf za podesavanje sajle kvacila kod rucice. Stvarno je od tad hvatao blize. E, danas padne meni to na pamet, i vratim taj sraf. Sad mi normalno ide, testirao sam ga danas malte ne citav dan. Skroz normalno vuce, ALI (naravno uvek glupo ali) hvata opet visoko. Da li je moguce da je lamela otisla sa 13k km, i kako to da proverim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: nbgd

Moguce je da si je poderao....odnosno mozda imas i jos 30 40 posto iako je visoko i slabije hvata. Svakako da ce ti pri jacem gasu proklizavati ali ako pocne i pri slabijim ubrzanjima onda moras da menjas pod hitno.

Kawasaki i nema neke izdrzljive lamele odnosno lamele su slicnog tipa i kvaliteta za sve motore ali kawa oce da potrosi malo vise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Onda mogu slobodno da se samoubijem jel ce me to kostati oko 150 eura, minimum :S

Mada, kad bolje razmislim minimum 200 eura :S

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ma nema tu nikakvih tajni, a dihtung mura biti na dekli....samo pazljivo...a manual ti nije potreban za taj zahvat....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam imao slicna problem, mislio sma da su lamele, mad ameni je klizao na 9000 RPM

 

ispostavilo se da je ulje bilo krivac, lamele ko nove unutra

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 582 postova
  • Lokacija: Beograd/Avala

ja sam imao slicna problem, mislio sma da su lamele, mad ameni je klizao na 9000 RPM

 

ispostavilo se da je ulje bilo krivac, lamele ko nove unutra

 

 

 

Upravo to, uze mi rec iz tastature... ;D ;D ;D

 

Kad si menjao ulje, koliko je staro i koje je? Jel si menjao marku ulja pri poslednjem menjanju...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800FI

Brate, sredio mi majstor Supatje :D

 

@SSZGO pogodio si....sajla je bila pretegnuta pa je glavila, odnosno nije do kraja spajala. Supatje nastelovao i sad radi ko singerica. Verovatno sam malo spalio lamelu, al sta da joj radim. Inace unutra je motul 5100 10w-40, sipana pre 3.5k, jos 1.5k pa menjam.

 

Hvala svima na pomoci :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja