Jump to content

Moto Zajednica

koliko i koje ulje aprilija leonardo 150

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kako bre kupio,a ne znas nista?

Ja cu da probam ukratko da te uvedem u tematiku,a ti potrazi malo,ovde i uopste na netu vise informacija.

Znaci sto se motora tice,u pitanju je Rotax agregat o kojem su misljenja izuzetno podeljena.Tajna je u stvari u odrzavanju.Skuteri,tacnije motori nekih drugih marki u stanju su da uzdrze razna maltretiranja uz jako malo paznje.Ovde to nije slucaj,pa se ljudi cesto zale i imaju probleme,a na dobar deo sve te problematike moglo je da se deluje preventivno,pa do iste ne bi doslo.

Preporucujem ti da odmah zamenis i ulje i filter.U pitanju je papirni ulozak koji malo kosta a mnogo znaci.Sto se ulja tice OBAVEZNO sipaj ulje 5W40.Motor je tako resen da vrlo cesto upotrebom ulja druge,jace gradacije,nastaje gomila ozbiljnih problema,posebno u glavi i na lezajevima radilice.

Ako se i predjasnji vlasnik pridrzavao uputstava fabrike i to u buduce radis i ti,verujem da cete se dugo i uspesno druziti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

ful sintetik 5w40 iskljucivo za 4T motore! u servisnoj pise AGIP ali moze i neko drugo naravno.

ja litar AGIPa placam 1500din, a i druga su skupa...

najgore je to sto motor prima 1.1 litar!

menjaj redovno!

 

Filter ulja imas u Markosu(NS<BG<KI) i nije skup (oko 400din) a imaju i filter vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zaboravih.U motor staje nesto vise od jednog litra ulja,tako da ces morati da kupis dve bocice

Svecica je NGK CR8E,moze da bude i druge marke,samo da joj se nadje odgovarajuca "dvojnica" po toplotnoj vrednosti.Za to postoje uporedni katalozi.

U getribu (par zupcanika koji se nalazi u zoni zadnjeg tocka) ide ulje 75W90 API GL4,negde oko 100 gr.

Gume pumpaj 1.9 napred,2.0 nazad i gass  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Vidi kod Moto Davora u YU biznis centru u prolazu pored perionice pa jos napred.Ja tamo kupujem Agip 5-40 i mislim da je jeftinije (oko 900 ). Meni pise na deklu 1 L i Davor mi je rekao da je to prava mera jer ne valja da se ide do maximuma jer zna da prska, preliva itd  Ako je do pola onda je OK. Ja filter vazduha perem toplom vodom i Ferijem i posle ga osusenog nauljim i s jedne i s druge strane tankim filmom ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Vidi kod Moto Davora u YU biznis centru u prolazu pored perionice pa jos napred.Ja tamo kupujem Agip 5-40 i mislim da je jeftinije (oko 900 ). Meni pise na deklu 1 L i Davor mi je rekao da je to prava mera jer ne valja da se ide do maximuma jer zna da prska, preliva itd  Ako je do pola onda je OK. Ja filter vazduha perem toplom vodom i Ferijem i posle ga osusenog nauljim i s jedne i s druge strane tankim filmom ulja.

Mora da Davor nesto muva cim meni prodaje za 1500-1600 :)))

odnosi se na ovo ulje-to mu je fabricko...

Racing-4T-5w40.gif

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

pozdrav kupio sam apriliju leonarda 150 zamenio ulje i filter sipao sam motul 10w40 i takop vozio nekih nedelju dana nakon toga sam jedno vece upalio motor i krenuo nakon nekih 2 km dao sam pun gas i pri brzini oko 120kmh mootr mi je pokidao ventile kupio sam  nove i zamenio pa me interesuje da li je rotax agregat dobar za malo veci gas ili ne , da li je neko imao slicnih problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja