Jump to content

Moto Zajednica

pomoc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Ljudi pomagajte...Jedva sam uspeo da upalim motor ,da bi radio normalno tj. da se ne bi gasio na leru morao sam da zavrnem ler gas duplo od normalnog .Cudno se cuje,lupa ,purnji crno iz auspuha,kad dodam gas gusi se i gasi,sam povecava i smanjuje obrtaje.Svecica je crna i masna kao i oko svecice...Prvo sam mislio da je do karburatora ,skinuo sam ga ,ocistio ,izgleda mi kao da je sve ok na njemu...Alli opet ista prica..Jedino sto sam uradio kako ne treba pre toga je to sto zamenio ulje dok je motor bio hladan..Da li to ima veze sa ovim i ako nema u cemu je problem?Ako ne uspem sam to da sredim ide u servis sigurno...  :( ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Lici i meni ali sam rasturao i namestao karb (koji ne moze biti jednostavniji od ovog mog) i stvarno ne viidim problem .  :( A najvise me zbunjuje to masno na svecici i oko nje,motor je 4t i koliko znam ne bi trebalo tu da ima ulja.Sad sam procitao negde da je moguce da sam sipao malo vise ulja i da   negde preliva..Toliko ulja sam sipao i prosli put samo sto je tada bio zagrejan motor kad sam istakao staro..  ??? ??? Ispustio sam malo ulja i probao ali opet isto.. A motor nekako ne radi ujednaceno,kao da preskace i sam podize i spusta obrtaje... >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Ja sam kao proveravao da li vuce negde ,ali nekako mi logicno da ako vuce smesa bi bila bogatija vazduhom ,svecica ne bi bila crna i crni dim ne bi izlazio auspuha.  ??? Menjao sam odnos smese na karburatoru ali se motor i dalje isto ponasa ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

A shta lupa ? Napisao si da purnja crno, menja ler i LUPA ??? Opishi malo to lupanje

Nisam se lepo izrazio ,mislio sam na zvuk koji dolazi iz auspuha,dosta je bucniji nego pre i vise se cuje kao pucanje , motor radi neujednaceno..Kontam da to najvise lici na visak goriva u smesi,ali sta god ja uradio (cistio karb,menjao odnos smese,zavrtao onu slavinicu da bi video da li preliva i svasta nesto) on se ponasa isto.

Nisam napisao da je problem poceo tako sto  kad sam "sredio" motor (skidao maske ,prao ,podmazao sve sto bi trebalo) i odvrnuo onu slavinicu za gorivo krenuo  da preliva,kako pustim benzin tako krene da curi na prelivno crevo.Onda sam ja naravno morao da odglumim majstora ,skinuo karb i otvorio da bi video da li plovak funkcionise.Na prvi pogled sve je bilo ok i kad sam sve vratio na svoje mesto i upalio ga,motor je poceo ovako da se ponasa...Verovatno sam i ja jos nesto pokvario usput... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pa moguce da nisi plovak vratio kako treba pa da ima ili visok ili nizak novi goriva. Seti se shta si sve chachkao, nadji neki manual na netu, pa opet :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Ubi se trazeci manual za moj kiwi ,ali bez uspeha..Opet sam cackao i nista..Ovog puta je nabio obrtaje cim sam ga upalio,taman sam se ponadao da se vratio u normalu jer je ler bio zavrnut dosta vise nego sto bi trebalo.Krenem ja da odvrcem kad ono mosa,celu diznu sam odsrafio a on i dalje po starom... ;D ;D Ne znam da li ovo ima neke veze ali kad sam ocistio karb i sklopio, zatvorio sam sve rupe na njemu prstima sem jedne na koju sam dunuo,i negde solidno pici vazduh. ???

Odustao sam ,ne mogu vise da se nerviram,ide u servis ovih dana .. Deprimira me cinjenica da ne mogu da provalim sta mu je. ;D

Ako se sam ne zapali ,ja cu to uraditi. :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Ubi se trazeci manual za moj kiwi ,ali bez uspeha..Opet sam cackao i nista..Ovog puta je nabio obrtaje cim sam ga upalio,taman sam se ponadao da se vratio u normalu jer je ler bio zavrnut dosta vise nego sto bi trebalo.Krenem ja da odvrcem kad ono mosa,celu diznu sam odsrafio a on i dalje po starom... ;D ;D Ne znam da li ovo ima neke veze ali kad sam ocistio karb i sklopio, zatvorio sam sve rupe na njemu prstima sem jedne na koju sam dunuo,i negde solidno pici vazduh. ???Odustao sam ,ne mogu vise da se nerviram,ide u servis ovih dana .. Deprimira me cinjenica da ne mogu da provalim sta mu je. ;D

Ako se sam ne zapali ,ja cu to uraditi. :P

najverovatnije nema veze jel vazduh moze da prolazi kroz njega kad nema benzina ali neznam sta si zapusio i sta si probao.slikaj drugi put . kad si cistio da nisi rupice na diznama cistio nekim iglama . netreba da je osrafis celu (dizna za vazduh ) jednostavo kad radi motor zavrni je do kraja i polako odvijaj neznam koliko je dosta za tvoj motor . proveri  i plovak dali preliva , upali zavrni gorivo i vidi dali ce se vratiti u normalu . mozda i sajlu gasa nisii vratio kako treba probaj malo da je otpustis .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750S

Ja tek sad video da sam zaboravio da napisem sta se desilo sa motorom.  ;D Prilikom sredjivanja motora malo sam vise zategao sajlu gasa i izgleda da je zbog tog dolivanja probila svecica ,nisam znao da svecica moze da probije (mislio sam da moze ili da radi ili da ne radi a ne i da moze da radi kako ne treba  8) ) pa nisam ni racunao da mi je ona otkazala. I zbog toga je radio onako neujednaceno. :) Inace,ja sam se nesto istripovao kad sam namestao ,obrnuo sam pozicije sauha (kad je bio ukljucen mislio sam da nije) pa je stalno bio pod sauhom sto je verovatno doprinelo problemu. :)

Toliko zezanja oko gluposti, sad makar znam za sledeci put. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja