Jump to content

Moto Zajednica

Beverly Cruiser 250 - Moj "review"

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova

Hvala na komentarima,

Da dodam samo, posto sam ga vecinom napljuvao u tekstu,  za cca 4700 EUR ostajete garantovano bez njega kao sto sam i ja prosle godine, taman pred prodaju. Meni sutra stize SpiderMax iz Italije sa 4500 km i ne mogu da docekam. Eto to ce biti moj sledeci test kada predjem 10.000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Mačvanska Mitrovica

DObar tekst,steta sto su ti ukrali tormo :-[mislim da gresis u vezi burgmana velicine tockova i rupa..u mom slucaju nije osetio nijednu neravninu ;)..spider max je odlican izbor,.mislim da ga ima neko sa foruma..u svakom slucaju iznesi nam svoje impresije..pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova

DObar tekst,steta sto su ti ukrali tormo :-[mislim da gresis u vezi burgmana velicine tockova i rupa..u mom slucaju nije osetio nijednu neravninu ;)..spider max je odlican izbor,.mislim da ga ima neko sa foruma..u svakom slucaju iznesi nam svoje impresije..pozdrav

 

 

Burgman AN650 Executive '07 je bio moj prvi izbor. I dalje mislim da je strasan, ali cena i za polovni je prava sitnica :).  A sto se tockova tice verovatno si u pravu, ali iskreno volim da su sto veci. Spidermax ima zadnju gumu od motora, a ne od skutera i generalno se vozi kao pravi motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Zdravo c_h_i_e_f !   Kao prvo , ne mogu a da ne podelim uzasan osecaj povodom kradje tvog motora. Ne treba nista da se vise kaze za tako nesto. Malo mi je neugodno sto komentarisem skuter koji vise nije kod tebe, ali ako si vec ti sam to uradio....

Sto se tice ovoga sto si napisao, drago mi je da nema one skoro obavezne sujete kod tebe kada pricas o svojoj masini. Prvo da se osvrnem na udobnost  o kojoj si pricao... Sada me mrzi da proveravam, ali mislim da je  kod moje Aprilije je hod prednje viljuske 10 cm, a zadnjeg vesanja 8. To bi bilo to da ja nisam rasturao zadnje amortizere i da nisam konstatovao da je hod zadnjeg amortizera ustvari 6 cm , ali do onog gumenog prstena.  To je smesno ! Nema tu mesta prici o udobnosti. Vidim kukas na onu deonicu cuvenog autoputa od Gazele prema Zmaju koji je - skandalozan ! Tu imaju problema i automobili , akamoli skuteri. Ne kupuju u ovom nasem velegradu nase kolege bezveze Afrike i Transalpove. Takvi su nam drumovi i to ti je.   Sto se tice , opet , amortizera, prekratak hod je uslovio 2 jake opruge da ne bi dolazilo do udaraca ili stocovanja. Njihova jacina moze da se steluje i primetna je razlika kada se to radi, ali namece se pitanje prijanjanja i pogotovo problema kada se vozi neko tezi ili dvoje na motoru.Kod opustenih je udaranje izvesnije tako da covek nije pametan sta da radi. Ja sam recimo, isekao na pola prsten od gume tako da sam dobio jos 1 cm prostora za manevar amortizera.Takodje sam razmislio o tome da li da postavim jos malo sundjera da bi mi sediste bilo mekse ili ne. Ako bude previse sundjera, moze da se napravi samo jos gore. Kod mene je to uspelo i dosta mi je udobnije sediste, a ne primecuje se promena linije sedista. Dosta je lako  da se uradi samo ti treba klamerica za tapaciranje namestaja. I da, i moja saputnica kaze da joj je dosta udobno i mekano na njenom sedistu.

 

Sto se tice tog zvuka koji imas na 90, ne bih mogao da ti kazem sta je dok ne cujem. Samo znam da motor sigurno nije jer su to najbolji motori ikada napravljeni i jezivo su tihi. Mozda ti se cuje nesto iz auspuha ili usisne grane bas na tim obrtajima. Sada i ja lupam ali ima tu unutra dosta turbulencije.Kada pricas o brzini od 100 na sat i preticanja slepera, mislim da si odabrao veoma los primer. To je skuter koji ide naaaaajvise 130 na sat, i to je max i sa vetrobranom i sa vetrom u ledja. Ali to mu je , kao i svakom motoru ili kolima max brzina i na njoj se ne oseca dobro i prijatno ni Ferari , a kamoli skuter koji treba sa svojih 250 kuba sa savlada jeziv otpor vetra. Mom skutu je optimalna, ili putna brzina mozda 70 na sat , a tebi sa 250 je recimo 80. I to je ono sto se trazi od jednog takvog motora - i dobije se. Dobije se voznja bez ikakvog napora i voznja koja je najekonomicnija. Kada sam kupovao motor to mi je bio cilj. Kao sto vidis , ja sam se naputovao, ali brzina od preko 100 km na sat mi skoro nikada nije trebala. Autoput je potpuno druga prica , ali zato se kupuju drugaciji motori.

Sto se tice retrovizora i tvog negodovanja, samo da ti kazem da sam prosle godine pred Unag , svom kolegi  isekao retrovizore i nastavio ih cevima da bi covek mogao nesto da vidi pored ramena. Rec je o Yamahi TDM 850. Znaci, svi imaju probleme sa retrovizorima. A da su ti veceg raspona ne bi mogao da se provlacic izmedju kola u gradu.  :)

Za merac temperature motora nisam imao pojma dok nisam cuo od tebe. Ne mogu prosto da verujem da ga nema !

 

Ipak, mislim da je Beverly postavio referencu kako jedan skuter treba da izgleda i kako treba da ide. Motor je najbolji i proveren, Piaggio Leader agregat i stavljaju ga u skoro sve bolje skutere ,sve italijanske firme. Kada je moj prijatelj hteo da kupi Burgmana 400, ja sam bio veom aprotiv jer je toliko osiromasen detaljima. Ne znam da le me razumes , ali jedan takav skuter nikada nece imati detalje kao jedan italijan. Zasto je to tako , ne znam , ali sam se jako razocarao u finalnu obradu, uzasno jeftinu izradu i izgled plastike, patosa i instrument table. Kao da je neko naterao dizajnere da zatvore nedovrsen posao jer mora da se ide kuci. Beverly s druge strane obiluje lepim linijama i nema sta - smekerski je motor. 

Ne mogu vise. Oce Aprilia da mi se naljuti  :)  Ajd zdravo.  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja