Jump to content

Moto Zajednica

HJC CS-R1

Recommended Posts

  • Drug član, 534 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: Suzuki GSF 650 S Bandit

Sad na sajmu kupih ovu kacigu pa me interesuje sta strucnjaci imaju da kazu. Mislim, da li sam dobro izabrao ili sam ispao magarac? A da... da napomenem... budzet mi je bio 12000 din. :) Hvala svima unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Imam Samurai verziju celu proshlu sezonu. Zadovoljan sam, ne shushti na auto putu, luftiranje korektno, nije teshka za glavu, vadi se postava, meni lichno se veoma svidja izgled, ima lako kopchanje. Zamerka je magljenje vizira koje je prisutno od kada sam je kupio. :S Iako pishe da ima neki antifog kod mene to bash ne radi kako treba. Chim je malo hladnije i stojim u mestu zna dobro da zamagli, pa onda dignem vizir i chim krenem odmagli se.

Dodushe, ima da se kupi ona njushka shto se montira i zahvata usta i nos pa onda disanje ide kroz mrezicu i valjda onda ne bi bilo problema, ali ga na zalost nemam :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6887 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam vlasnik pomenute kacige. Isto mi magli, bas sam se razocarao. Pogotovo sada u hladnijem periodu gde mi se nikako ne otvarata vizir. Ja sam to resio podkapom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

EVO DA NE ZAPOCINJEM NOVU TEMU, JA ISTO PLANIRAM DA KUPIM OVU KACIGU, I TAKODJE IMAM BUDZET OD 11-12000

PA ME ZANIMA DA LI JE ISTINA DA ONI OTVORI ZA VENTILACIJU FIJUCU PRI VOZNJI...TO SAM PROCITAO NA SAJTU http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/hjc/cs-r1/

CINI MI SE DA JE NISU BAS NAHVALILI, I DA LI JE TACNO DA VIZIR IMA SAMO DVA POLOZAJA JEDAN NA POLA OTVOREN I DRUGI KADA JE OTVOREN DO KRAJA?? TAKODJE SAM PROCITAO NA SAJTU. DA LI BI MOZDA NEKO PREPORUCIO NEKU DRUGU KACIGU U OVOM CENOVNOM RANGU?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Pa shta znam, nisam neshto primetio da fijuche...bar ne toliko da mi zapadne za uvo...mada ja ne vozim mnogo brzo, najcheshce oko 100-120 auto put, i ovako 60-70 po magistrali. Za vizir je tachno da ima samo dva polozaja, tj tri: zatvoren, sredina, otvoren. Pritom, taj polozaj na sredini je tako GLUP i beskorisan da je to strashno. Taman stoji tako da ti seche pogled ispred ochiju i vidish izvitopereno, a vazduh zavija ispod njega i bije u ochi :P

Ali sve u svemu nije to nishta strashno. Jedino to magljenje, ali eto, i to moze da se eskivira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: suzuki gsxf 750

to za taj drugi polozaj tacno tako i pise na onom sajtu...da stoji tacno ispred ociju :) tako i ja vozim otprilike...a da li bi eventualno problem sa tim polozajem vizira mozao da se resi promenom vizira, tj da li su zupci za polozaj na viziru ili na kacigi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Moje licno misljenje je da je ta kaciga odlicna za tu cenu.

Naravno da postoje i bolje, ali samim tim i skuplje. Ako bas hoces extra kvalitet za pristojnu cenu, onda je moja preporuka FG-14. Jedina mana je sto nemamo sve brojeve  :-\

 

@ ALL

Sad taj problem sa magljenjem... ::) moj drugar je ima cele prosle sezone i nije mi se zalio.  ::) Nego da probam da pomognem....

 

Jel neko probao da skine vizir i da ga opere?

Znam da meni to resava problem na IS-16, jer se vremenom zaprlja iznutra. Samo da napomenem NEMOJTE BRISATI NISACIM VIZIR IZNUTRA, jer cete skinuti taj antifog sloj. Nego lepo pod vodu, blago protrljajte prstima i ostavite da se osusi ili da bi ubrzali proces, mlatarajte malo rukicama  ;D Ako se pojave fleke, proces pranja ponoviti  ;) A moze i kao gratis usluga, svratite do radnje i Joca ili ja cemo Vam pokazati kako  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: BMW R1200GS

Svakako po mom iskustvu dosta pomaze kada je chist vizir. E sad, ja sam se s*ebo jer sam oprao iznutra bash zato shto je maglilo a sad nazad nema :(

Ali moram da napomenem da sam ja igrom sluchaja za neke male pare uzeo ovu kacigu tako da sam u svakom sluchaju ekstra zadaovoljan i presrecan. Za cenu koju sam platio nema teoretske shanse da se nadje bolji proizvod bilo gde. E sad, da moram da dam 12000, nema pojma shta bih radio, ali pretpostavljam da je za tu cenu ok proizvod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6887 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Guevarci, hvala na ponudi, cenim to kao musterija. Ne mogu da dodjem ali cu sigurno doci da ponovo nesto kupim od vas.

 

Inace, da, za te pare je skroz do testisa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Da ne otvaram novu temu,imam HJC ZF 9 na kojoj mi vizir prilicno magli pa bih pitao momke iz Guevere postoji li breath guard za ovaj model i koja je cena! Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: XL 1000V

Postoji breathguard, ali race model. Kao sto je neko vec postovao. Mada bi uz kacigu trebalo da si dobio onaj maleni?

Mislim da imamo na stanju taj race, ali ne znam cenu jos :/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja