Jump to content

Moto Zajednica

Kaciga sa integrisanim retrovizorima

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Zvuci interesantno, zar ne? :)

 

4855_20110573836.jpg

 

Evo i originalnog clanka i nesto vise o kacigi

 

Samo me interesuje sta se desava sa tim staklom ako se slupas negde i lupis glavom o asfalt.... :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Pablo je definitivno poludeo :shock: . Jedino još da naðeš R bajk sa krevetom na sprat.

Šalu na stranu, sviða mi se ideja i nije mlogo skupa zaèudo :? , ne bi se brinuo za staklo kad veæ DŽVEKNEM glavom o asfalt :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Pablo postajes ikona bezbednosti i tehnoloskog napretka :D

 

Kaciga je totalno super, a pravo da ti kazem kad spicis o beton mislim da su ogledalca vrlo malog prioriteta na skali onoga sto prvo pregledam kad (valjda) ustanem s tvrde podloge :shock: :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Ova kaciga je korisna samo danju... Nocu je dovoljno da neko iza vas upali duga svetla i momentalno vas zaslepi :?

I ti si mi neki bajker :baeh: !!!Sramota je da neko sa takvim potpisom takvu izjavu baci. Pa koliko dugo može neko držati farove nasviranom CBR-u u glavu :misli: ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd
I ti si mi neki bajker !!!Sramota je da neko sa takvim potpisom takvu izjavu baci. Pa koliko dugo može neko držati farove nasviranom CBR-u u glavu ???

 

:lol:

 

Pa Never lepo rece "vas zaslepi" :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina

A ne! Vozio sam 160-180 po mrklom mraku na autoputu i vec pri toj brzini jedva da se vidi kuda savija autoput. Jos bi mi samo falili farovi kola koje sam pretekao :roll:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zagreb
Ova kaciga je korisna samo danju... Nocu je dovoljno da neko iza vas upali duga svetla i momentalno vas zaslepi :?

Never moram ti reæi da nisi u pravu ali to je samo zato što nemaš dovoljno informacija o ovome...kaciga je inaèe izraðena od TRI-composit materijala (karbon,kevlar,fiber) a u samom "spojleru"je ugraðen sistem leæa za pogled unazad,isto tako je ugraðen sistem ventilacije leæa(tako de se nemogu zamagliti) a same leæe su napravljene od anti-reflektirajuæeg materijala tako da nema veze da li ti je auto iza sa dugim ili kratkim svjetlima..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

A sta se desava sa fokusiranjem pogleda? Pazi, tebi to ogledalo koje ti treba da pogledas ipak stoji na samo par santimetara od ociju... Ti recimo gledas napred (i to obicno ne tik ispred motora, vec sto dalje u krivinu) i onda hoces da pogledas sta se desava iza tebe...

 

Moras u delicu sekunde da promenis fokus sa daljine na extra blizinu... :?

 

Bas me interesuje ta kaciga, deluje mi ok, samo sto ima par stvari koje su mi malo nejasne...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Ako glava ne boli od drugih parametara u toku vožnje, najmanje me brine zoom u glavi :shock: :shock: :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zagreb
A sta se desava sa fokusiranjem pogleda? Pazi' date=' tebi to ogledalo koje ti treba da pogledas ipak stoji na samo par santimetara od ociju... Ti recimo gledas napred (i to obicno ne tik ispred motora, vec sto dalje u krivinu) i onda hoces da pogledas sta se desava iza tebe...

 

Moras u delicu sekunde da promenis fokus sa daljine na extra blizinu... :?

 

Bas me interesuje ta kaciga, deluje mi ok, samo sto ima par stvari koje su mi malo nejasne...[/quote']

Sistem gledanja unazad kod ove kacige ti je isti kao i kod retrovizora u autu(mislim na retrovizor na šajbi)..dovoljno je da samo malo podigneš obrvu i pogled i vidiš sto ti se dešava iza tebe...pokriva ti sve mrtve kuteve..lijevi,desni i "leðni"..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Atina
oce li meni ko rec na koju foru mozes gledat u stakla koja su na 1-2 CM od ociju?

 

Ako se ne varam, oci se ne fokusiraju na samo ogledalo koje je odmah kod ociju vec na ono sto se nalazi u ogledalu, tj. ono sto je reflektovano izdaleka pa prema tome nema velike razlike u fokusu.

 

Mislim da je pravilnija upotreba ovog ogledalceta uz pomoc "perifernog" vida, tako da samo krajickom oka pratite sta se desava iza a i dalje ste skoncentrisani na put ispred sebe.

 

Ja bih ipak pre takvo nesto licno isprobao nego iskesirao vise od 500e zbog reklame :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Ideja kao takva je dobra, medjutim smatram da tokom voznje motocikla previse paznje usmereno na ono sto se desava iza vas moze da rezultuje vrlo nezeljenim posledicama, jer za razliku od voznje automobila motocikl trazi visi stepen kocentracije, brzu reakciju i brze donosenje odluka. Kada na to dodamo "visak" informacija koje na konstantno stizu preko retrovizora koje su ugradjeni, pitam se u kojoj meri to koristi, a u kojoj moze da steti... lepo je da stalno mozes da primetis perifernim vidom svetla iza tebe, ali je ujedno i opasno da ti u kriticnom trenutku npr preticanja paznju na milisekund odvuce nesto sto se recimo pojavi iza tebe u ugradjenim retrovizorima tj ogledalcima...

 

:misli:

 

Nisam bas siguran koliko je to (bez)opasno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zagreb
Ideja kao takva je dobra' date=' medjutim smatram da tokom voznje motocikla previse paznje usmereno na ono sto se desava iza vas moze da rezultuje vrlo nezeljenim posledicama, jer za razliku od voznje automobila motocikl trazi visi stepen kocentracije, brzu reakciju i brze donosenje odluka. Kada na to dodamo "visak" informacija koje na konstantno stizu preko retrovizora koje su ugradjeni, pitam se u kojoj meri to koristi, a u kojoj moze da steti... lepo je da stalno mozes da primetis perifernim vidom svetla iza tebe, ali je ujedno i opasno da ti u kriticnom trenutku npr preticanja paznju na milisekund odvuce nesto sto se recimo pojavi iza tebe u ugradjenim retrovizorima tj ogledalcima...

 

:misli:

 

Nisam bas siguran koliko je to (bez)opasno[/quote']

-vjeruj mi,lakše je i sigurnije podiæi obrvu i pogled,nego nagnuti glavu lijevo ili desno što moraš uèiniti da bi se pogledalo u klasièni retrovizor,pogotovo pri veæim brzinama

-opæenito je zadaæa retrovizora da nam pruža informacije o tome što se dešava iza nas,iskljuèivo zbog sigurnosti jer ako raspolažemo sa sto više informacija,možemo bolje i reagirati zar ne?

 

jedna anegdota:

-na jednom snimanju TV emisije a vezane za sigurnost motociklista, voditeljica mi je postavila pitanje.."imate li vi motoristi upoæe mozga?"

Odgovor mi je bio.."nemamo,ali mi ga i netrebamo..umjesto njega imamo ugraðenu kristalnu kuglu jer mi moramo predvidjeti što nam je naprijed,kako æe reagirati auto s boène strane,tko æe na semaforu otvoriti na autu vrata itd...to možemo samo uz pomoæ kristalne kugle..."

 

Sory...raspisao sam se... 8)8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

vjerovatno je stvar navike. mozda bi se brzo privikao covjek da je proba par puta...

treba si toj voditeljki rec da si predvidio kako ces je opalit poslije emisije, da se uvjeri kako ti radi kristalna kugla :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Zagreb
vjerovatno je stvar navike. mozda bi se brzo privikao covjek da je proba par puta...

treba si toj voditeljki rec da si predvidio kako ces je opalit poslije emisije' date=' da se uvjeri kako ti radi kristalna kugla :lol:[/quote']

8)8)8) :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
treba si toj voditeljki rec da si predvidio kako ces je opalit poslije emisije' date=' da se uvjeri kako ti radi kristalna kugla :lol:[/quote']

Vidim još se gledaju 'Muæke' :twisted:

Ili je neko po default-u nevaljao :twisted:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR
treba si toj voditeljki rec da si predvidio kako ces je opalit poslije emisije' date=' da se uvjeri kako ti radi kristalna kugla :lol:[/quote']

Vidim još se gledaju 'Muæke' :twisted:

Ili je neko po default-u nevaljao :twisted:

 

sto se ovoga tice ovo drugo je u pitanju, a Mucke su neprevazidjene, da mi je nac nedje sve njihove serije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

sto se ovoga tice ovo drugo je u pitanju' date=' a Mucke su neprevazidjene, da mi je nac nedje sve njihove serije...[/quote']

 

Mislim da se to da srediti, ima jedan moj drugar sve ;) Al da ne odlazimo od teme previse...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja