Jump to content

Moto Zajednica

Savet u vezi Yamahe Virago XV500SE (Special Edition)?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Pozdrav svima i ako modovi nemaju nista protiv imao bih jednu molbu za jednu procenu!?

Naime treba da odradim neku kupoprodaju doticne Yamahe iz naslova,tacno godiste jos ne znam ali kaze sadasnji vlasnik,inace gastarbajter koji ga je dovezao ovde i ostavio pre nekoliko godina,da je sa kraja 80-ih godina,ima oko 50-ak 000 predjenih km,ocuvan je lepo sem par sitnica,ima EXTRA zvuk stvarno,V twin motor od 500cc,morao bi da se odradi ulaz i carina jer je stranac (znaci jos oko 400 eura za to otprilike) pa me zanima koliko bi bila vrednost te i takve masine i po cemu je tacno ovaj model Special Edition,sta je specijalno na njoj u odnosu na XV500 i XV535?

Moram vas da pitam jer se ne razumem u chopere,a nasao sam na oglasima dve slicne ali mladje Yamahe za oko 2700 eura za XV250 '93 godiste odnosno 3500 eura za XV535 '95 godiste a posto nisam siguran da bih dodavao jos 500-tinak eura na cenu koju dogovorimo da bih je carinio i registrovao jer ne volim chopere,mislim da bi bolje bilo da izvucem neku lovu od nekog ko voli te stvari i da uzmem neki Enduro 500-650cc,konkretno za te pare koje bi pukao za sredjivanje njega mogu da biram jednu od dve Honde Transalp oko 90 godiste,za 1500 eura za legalnu ali trenutno neregistrovanu odnosno 1700 eura za legalnu na ime kupca,da li mogu da prodjem sa tom lovom odnosno da izvucem za Yamahu oko 1200 eura ili mozda manje,ili vise!? :)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Budva - Rezevici

"Yamahe za oko 2700 eura za XV250 '93 godiste odnosno 3500 eura za XV535 '95 godiste" :shock: Ja sam moj Virago 535 2002godiste prodao za 3800eur sto je realno za taj motor tog godista!Ove cifre sto ti navodis mi nisu na mestu. "80-ih godina,ima oko 50-ak 000 predjenih km,ocuvan je lepo sem par sitnica" Ovakav motor na strane table ne bi smeo da platis preko 600-700 eura pa cak da je u perfektnom stanju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Njih sam nasao na motoberzi i samo sam ih prepisao,recimo ovu XV535 ces lako prepoznati jer na slici neki celavi tip sedi na njoj!!Znaci ne placati preko 700 eura,sto verovatno znaci da ne moze ni da se proda dalje za vise od toliko umesto da je carinim,jer mi se ne svidjaju choperi pa bih ga menjao za neki Enduro ali ako nema love...!?Pih,da bar moze da ode za 1000 eura i ostalo bih dodao ja,a sa njim koliko se vec dogovorim neku semu,necu verovatno ni platiti sve u kesu pa ne znam ni koliko ce da me kosta tacno!?A jel zna neko zasto je SE model,odnosno sta znaci ono S u odnosu na recimo obican XV500 ili XV535?

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Da ne prepisujem (copy/paste)

 

http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_xv_500_1983.php

http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_xv_500_se_1985.php

http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_xv_535_1991.php

 

Mada koliko sam ja uporedjivao, razlika je jedino u godistima...

Yamaha XV 500 - 1983

Yamaha XV 500 SE - 1984-1988

Yamaha XV 535 - 1991

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Ahaaaaa,znaci to je u pitanju,mada nije jedino godiste i ona"zlatna"Special Edition slova na boku tamo gde obicno pise Virago (sto znaci da slika data za XV500SE uopste NIJE od tog modela) a ni onaj onoliki vizir nije fabricki ni na jednoj drugoj slici sem na ovom linku,kao i sediste koje nije ovako siveno!?Mozda ima veze sa godinom proizvodnje,ali izgleda da ipak ono nije odgovarajuca slika!!

Hvala ti komso,videcu jos malo procene ostalih pa cu odluciti sta da radim,lep je i mocan motor ali nije to za mene,nizak je za mojih 190cm a i ja vise volim prirodu neko krstarenje drumovima!!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Nije samo godiste... to su modeli za pojedine godine, ali ne verujem da ima neke drasticne razlike koja bi se drasticno odrazila na cenu... Sve je to isti ram i isti agregat, sa nekim estetskim razlikama i sitnim modifikacijama agregata.. a ono SE mu takodje ne podize cenu... mislim da si na to mislio kada si pita za to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

I ne bas,prvenstveno me je interesovalo po cemu je to ona specijalna,da li ima nesto sto prethodni,ili trenutni ali"obicni",modeli nisu imali,ili je mozda radjena u nekom ogranicenom broju ili sta vec,hteo bih da znam sta nabavljam a posto je 90% i prodajem uskoro onda da znam bar sta prodajem i ako me neko pita sta je i kako je!? :)

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda TransAlp XL600V

Japanac koji je postao Amer,pa Talijan iz Svajcarske,pa jos jadan zavrsio u Srbiji,koje putovanje oko sveta!! :lol: Odustao sam ipak od njega,nije mi se svideo nekako,isao sam da ga vidim i lepse izgleda na slikama,uzivo je nizak a ja visok,mada je jako udoban za sedenje ali nije to ono sto mi godi,a i ne bih da se smaram daljom prodajom i jos kaze da bi ga njegov cale zadrzao,pa neka im ga onda,vraticu se svojoj staroj ljubavi Cross-u ili Enduro-u,ali svakako hvala na pomoci!

Sad mozete da zakljucate tred modovi,sumnjam da ce nekom trebati vise a i ako treba mislim da je sve vec receno!

Pozdrav 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bulldog 1100

Veceras je moj ortak kupio i dovezao Yamahu Virago 750 '94 iz Smedereva.Motor je uvezen,danas prvi put registrovan u Srbiji i platio ga je 2 750 e ( 3 150 e cena bila u NOVOSTI-OGLASI, ko hoce moze da proveri u zadnja dva-tri broja).

Treba znati da je chopper bio sa dosta kvalitetne dodatne opreme,SPRING-ovom viljuskom, i u malte ne fabrickom stamju!Kada budemoi uradili slike,zakacicu ih obavezno!

Tako da nemoj da se zaleces,nego mirno i polako prati i ubrzo ce se nesto pojaviti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja