Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Traktor

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 577 postova

evo me sa kratkim izvestajem.

posle nazujane cvaje, red je doso na - TRAKTOR. da vidim malo kako (kuda) to ide.

masina je vise manje bila u gomili delova. odvojio sam i rastavio i ono malo sto je bilo spojeno - cisto da vidim kako to radi i sta ima unutra.

prvo sam ofarbao ram:

bKV6i_000le8.th.jpg

onda sam poceo da sklapam agregat:

fkngW_001pb1.th.jpg

interesantna stvar sa kontra-tegom, ali neophodna jer bi se bez njega - raspala:

c3CDL_002uk3.th.jpg

wTthd_003go0.th.jpg

posle sam poceo da kacim na ram svasta nesto:

mPGha_004fy2.th.jpg

opa, okice! koja li je ovo zvercica?

LCnUy_005uz7.th.jpg

klipan, cilindar, i gomila creva, zica, sajli,... kao i uvek, ostalo je i viska delova:

EqcwE_006mr5.th.jpg

maska iliti fejs. aaa... ti li si to!

FEUqK_007zg4.th.jpg

za ostatak limarije, pokupio sam nesto lima i zanitovao ga:

MqyC8_0075gh7.th.jpg

Ttp3G_008pd7.th.jpg

y9t3G_009vl9.th.jpg

imam jos nekih sitnica da postavim, lance, katance, koferce, i da se tera...

 

toliko za sad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bulldog 1100

Koliko je lepo voziti se motorciklom,toliko je po mom misljenju,lepo i zezati se oko njega na ovakav nacin kao sto je to OKARD slikovito prikazao!

p.s. - samo pod uslovom da se poznaje posao ili u suprotnom 'ode mast u propast'!

=D>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
p.s. - samo pod uslovom da se poznaje posao ili u suprotnom 'ode mast u propast'!

=D>

 

Majstor nije majstor ako nema viska delova i manjka alata!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bulldog 1100
p.s. - samo pod uslovom da se poznaje posao ili u suprotnom 'ode mast u propast'!

=D>

 

Majstor nije majstor ako nema viska delova i manjka alata!!!

:D:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Airbrush je EXTRA odradjen, em sto je lepo uradjen a i lego je na motor ko celavom samar... Zanima me ko je radio i koliko dukata je kostalo????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

traktor - ma to joj tepam, slicno se cuje, a oce i po njivi.

airbrush sam ja radio, bilo mi trulo da mi naplatim :wink: . sema je provaljena, znam, ali mi se cini da se lepo uklapa u liniju i konture tenerice.

e sad, kad vec piskaram, par mojih zapazanja. slicnu masinu imao je drug, pa sam se malo vozao, i sto se tice polozaja, udobnosti, ubrzanja, upravljivosti, lezanja, zvuka,... nemam nikakvih zamerki.

ono sto mi je zasmetalo tokom rasturanja/sklapanja su neki detalji koji mi bas ne idu u glavu. moj je trip da su te masine radjene za neko cepanje po bestragijama, radi putovanja, il sta vec. po meni mora da bude pouzdana, iznad svega prakticna i jednostavna.

- zasto maska sa dva fara? ne poricem, preterano mi se svidja, ali totalno nepotrebno, slozeno, i osetljivo. zasto maska uopste?

- rezervoar hvata 23 litre, izgleda da u njega staje bar 60, stranice prelivaju do zemlje. ajde, nize je teziste, ALI zbog toga ima PUMPU ZA GORIVO (prvi put kad sam je video, nisam verovao!), nepotrebno, neprakticno, osetljivo (jeste prosta vakuumska, al opet deo vise)

- agregat je zbudzen, prenatrpan anlaserima, karburatorima, isprepletan sveznjevima zica, sajli, creva (samo za onu pumpu 4 komada, a tri neka creva su mi ostala, pola dana mi je trebalo da provalim sta povezuju). da pridjes bilo cemu, samo za "dobar dan" moraju da lete rezervoar, sediste i filter za vazduh minimum.

- svecica, AKA Alija Sirotanovic, je negde duboko ispod, nepristupacna, daleka

- umesto viljuskastih 10, 13, 17, klesta, cekica i dva srafcigera, koji su bogom propisani i dovoljni za 95% svih opravki bilo gde na planeti Zemlji, ovde iskace pun qrac nekih heksagonalnih zakrivljenih glava,slicni al nisu inbusi, neke uske cevaste 12-ice, 14-ice, ...

uglavnom, nekako mi nije prosta, jednostavna, i prakticna za pizdince i odrzavanje pomocu stapa i kanapa, al dobro...

kazem, san je za vozikati se, pa bi trebalo da to bude dovoljno :lol:

evo za kraj jedne lepe slicice

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova

masina uspesno startovala, iz prve i radi ko sat, tika-taka.

dva pitanjca:

- guma od leve slavine je izgleda odsvirala svoje, pa pusta i na OFF. u sustini nije problem, karboni drze, al opet, bolje da mogu da zakovrnem slavinu. gde mogu da nadjem neku radnju koja prodaje razne gume, raznih debljina, i kako ce se ponasati sa benzinom, pa da je iskrojim?

- uzeo sam lanac iz jednog dela, a mrzi me sad da skidam zadnju viljusku da ga ubudzim. imam spojnicu od starih bukagija, ali je sira, svratih danas do KDM po ulje i filter, al nemaju. de da uzmem spojnicu za 520?

pozz i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 577 postova
Eto' date=' ja pitam coveka kad mu vec trulo da naplati airbrus da odradi i meni, probam da se ogrebem za [b']body-art[/b]; a on me ignorise :lol::lol:

 

body-art dobijes od mene za dz ako si sisata plavusa :D

 

usput, nadjoh spojnicu danas u Guevari (lepa O-ring spojnica).

Prethodno prodjoh pored Extrema, ljubazna dama rece: 'Alija Sevdalija???... Nema.' 8)

 

I tako sam se malopre provozao, masina dismr do bola, sve zivo ogoreva, narocito izduvne grane i auspuh :D:D

 

PBa4C_a023afy9.jpg

 

a, da, leglo i koferce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

body-art dobijes od mene za dz ako si sisata plavusa :D

 

Pod Body sam mislio na Body motora a ne na sebe :D:D:D a pod art sam mislio na airbrush... e sad sto nisam i rekao to sto sam mislio... to je druga stvar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja