Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki zzr 600 servis

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

Ovako. Danas sam postao vlasnik doticnog motora koji se spominje u naslovu. Necu nesto puno pisati o motoru nego cu da predjem na pitanja  ;D Prvo moram napomenuti da sam apsolutni pocetnik sto se tice ovakvih motora tako da nemojte biti strogi zbog mozda nekih glupih pitanja ili slicno. Vlasnik od koga sam kupio motor mi je rekao da je porebno promeniti ulje jer nije dugo menjano i ne zna se tacno koliko.Pogled na merac isto tako nije bas lep prizor posto ulja ima taman na granici minimuma a i ne ostavlja lep utisak posto je izrazito crne koliko se vidi kroz merac. Uz to sam hteo promeniti i filter ulja. Dalje sam isto hteo promeniti i filter vazduha jer predpostavljam da je isto tako ko zna kad promenjen. Kad sam prekontrolisao rashladnu tecnost ona boca je bila prazna gde ima neki minimum i maksimum. Tj bilo je par kapi u njoj. E sad kad vec sve sredjujem onda sam mislio ispustiti iz hladnjaka to sto ima i sipati sve novo. Moje pitanje je ustvari koje ulje sipati i gde ga kupiti. Isto me interesuje i za filtere i antifriz koliko sam procitao da se sipa. Hvala unapred na pomoci al stvarno mi je potrebna  ;)

 

p.s zaboravio sam napisati da je motor 1991. godiste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 908 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Ne mogu ti nesto konkretno pomoci (ali javice se neko ko vozi takav valjda). Ono sto ti mogu reci je da potrazis manuel za taj motor, postoji ovde tema sa zilion linkova u njoj. Nadji manual i tamo imas sve tacno, sta i kako. Ja bih sipao ono ulje koje fabrika preporucuje, mada mozes i drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

Skinuo sam manual. Tamo pise SAE 10W40 10W50 20W40 20W50 a  Oil type API grade SE, SF or SG. Za mene su to manje vise spanska sela. Isto tako od kog proizvodjaca uzeti ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

cao druze, lepo si se ponovio vidim  :)  skoci do bazdara tamo u Mileticevoj i vidi sta imaju. drugar je jedan stavljao ako se dobro secam 10w40 u zzrka, i decko se kune u silkolene ulja, kao kawasaki njih preprucuje i godinama ih stavlja.i ja sam u moj jedne godine sunuo silkolene, i bilo je oke valjda  :)..e sad, kad sam ja bio prosli put kod bazdara, imao je samo motul...filter za ulje isto kod njega uzmes, samo kazes koji je model u pitanju...a antifriz bih ti preporucio da uzmes neki bas dobar, posto ta generacija kawudza ima problema sa pregrejavanjem.najbolje bi ti bilo da uzmes wyns preciscivac za hladnjake na pumpi i sunes kako pise u uptstvu, posle izbacis to i stavis antifriz.filter vazduha sam ja narucio od Bere sa foruma.stigao za par dana...kad sve to vec cackas, promeni i svecice  ;)  srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

Hvala na odgovoru i lepim zeljama  :D Videcu hoce li jos ko sta napisati pa cu sutra obici malo radnje da vidim kako se krecu cene.

 

P.s Promenicu i svecice. Da li njih da kupim ovde kod nas ili isto da narucim kao i filter vazduha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 935 postova
  • Lokacija: Beograd - Mirijevo
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600

Ulje sipas ono koje pise da treba da sipas, proizvodjac je manje-vise nebitan. Ja sam sipao prvo Motul 5100, pa silcolene comp4, ide normalno sa oba, nije zaribao ni sa jednim  :D. Motul uvozi Mass company, Silcolene uvozi Markos. Gde kupis ulje, kupices i filter (obicno tako to ide).

Koliko cega sipati, takodje pise u manualu.

Svecice mozes kupiti i ovde, Mass company je uvoznik za ngk, ne znam ko uvozi Denso, ali ima da se kupi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda cbr600f 1998

Hvala na odgovorima ovih dana cu ici da kupim sta mi sve treba pa da malo mastim ruke  ;D Posle samo ostaje da izdrzim nekako do lepog vremena sto ce biti mnogo tezi deo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova

naj jeftinije prodjes kod onog lika sto prodaje balon od 3 litre valjda motula,... imam broj dacu ti.

 

 

svecice u MOTULu na sajmu u NSu.

 

 

filtere u markosu. najjeftinija komb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja