Jump to content

Moto Zajednica

Tomos motori

Recommended Posts

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

REalno trudim se da mi motor potraej duze od jedne sezone eventualno mogu da zamenim karike i klip sve ostalo mi je veliki cim znam da radim ali je veliki cim tako da  ne preterujem nek on meni ide 60 sa dvojcom opusteno i dovoljno mi je za 50ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Jel ima neko da mi udeli stari lanac koji mu ne treba poceo sam da pravim metalni djon za patiku kako bi mogao da stanem na asfalt dok vozim motor i da varnici do sad sam imao lanca za jednu patiku pomagajte ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Jel ima neko da mi udeli stari lanac koji mu ne treba poceo sam da pravim metalni djon za patiku kako bi mogao da stanem na asfalt dok vozim motor i da varnici do sad sam imao lanca za jednu patiku pomagajte ;)

 

Ja se ne bi igrao sa tim,sta mislis da ti lanac otpadne :o,bolje pravi od metalne ploce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Sinoc sam izvario ovaj lanac nikad u zivotu nisam vario toliko ko blesav bas je izvaren danas cu da ga atestiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

na toj masini je cilindar od petnaje a glava od elektronika da bi se bolje hladio motor.Kako bi se elektronik ovako ubudzio bilo bi svasta ..  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Veceras sam isprobao lanac na moto skupu baca varncu samo tako sutra ce biti i snimaka ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova

ova sestica ima nafriziranu masinu od ctx-a,imam neke slike motora,postavicu kada ih pronadjem.Nije to pravljeno da ide dugo,takav motor i nemoze da izdrzi vise od 2-3 trke.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Ja uopste ne kontam ovog coveka sto pravi ovo napravi neku zanimljivu masinu is tavi je na apn umesto na neki bt koji ima i kocnice kakvu takvu aerodinamiku i oblik.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi Sad

apx je malo obnovljen sto planiram odavno.

 

Cilindar izbusen na 40mm i stavljen nov meteor klip od 1600 dinara

ubaceni novi lezaji radilice

ubacena nova radilica

Stavljena struja od 12V konacno!

dekle ofarbane u crno jer mi se mnogo vise svidja nego polirano na njemu

zamenjene sijalice

stavljen drugi auspuh

 

th_DSCN193324.jpg

 

th_DSCN195335.jpg

 

 

 

 

i crni napreduje polako  ;D

 

posto sam imao problema sa slavinicom goriva skinuo sam ceo rezervar i probao sa rezervarom od t14

 

DSCN193935.jpg

 

nisam se jos odlucio dali da ostavim ovaj rezervar ili onaj mali,pored toga imam brdo posla.

Masina je sredjena,sad je kao nova..cilindar nov,presao 70km dosad,i ja sam ga malo razradjivao,jako lepo radi i ide.

Moram ispolirati ostatak masine,nabaviti niklovanu deklicu kvacila

ispolirati dobose i zbice,felne (u planu mi je niklovanje svega toga)

zamenucu auspuh niklovanim standardnim ili rezonom,videcemo jos,

napraviti nove nosace fara

srediti nogaru i fuzastere,jedna je malko kriv..

razmiljam jos sta da radim sa zadnjim krajem,dal hromiran paktreger ili ovaj crni lepo srediti,

planiram i amortizere da sredim,mozda cu staviti iste ovakve sa niklovanim gornjim delom

 

nabavio sam kurblu u dosta dobrom stanju samo fale nove gume za fuzastere i kurblu,menjac,kocnicu

 

th_DSCN196335.jpg

 

ispolirao sam i cep rezervara,jako lepo je ispao..uzivo se nevide ove resice

 

th_DSCN19672.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Evo ljudi da se pohvalim nadas sam polozio za A sad jos samo treba da skupim vremena da odem do ljermontove da podignem vozacku i idemo na voznju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja