Jump to content

Moto Zajednica

Da li se isplati da kupim...

Recommended Posts

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

@drumskalisica

Nisam slik'o ceo tormo

 

@wice

Valjalo bi i o tome razmišljati...

 

Budžet za kupovimu je 4,5 glave... toliko sam nesto mislio i da ponudim za ovaj, pa kad ga "doradim" i registrujem, da to izađe na, recimo, 550 jura. Čekam vaša mišljenja.

 

Vlasnik pre ovog je, navodno, bio neki čikačika, profesor mašinskog fakuteta, sa Bežanijske kose, koji ga je , po priči, Bog zna kako cickao, a ovaj što ga prodaje, kaže da se ne razume ništa u motore i sl.

 

Malo mi liči kao da je motor spremljen za prodaju. Najviše me brine da nije nešto pogano skriveno u mašini. Sve okolo me ne brine toliko, ali neko s..nje u agregatu ili pokrivljen ram, e to ne bih "emotivno" podneo.

 

Šta kažete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

dok ne sednes i probas ga kako vuce,dali nesto lupa u voznji ,kako ide menjac,dali proklizava lamela,dali ispada iz brzine.....nemoj nista odlucivati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Potrebne su fotografije celog motora, ja bar nemogu ovako...

 

A dok razmišljamo o ovom motoru možeš da otvoriš oglas, lepo kažeš da kupuješ MZ pa i tako prikupljaš ponude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  To dal je ram mozda pokrivljen isprobas sa dve letve duzine oko dva metra - stavis ih uz zadnji tocak sa obe strane i prednji tocak ( posto je uzi ) treba da bude u sredini izmedju letvi. Takodje ne bi bilo lose skinuti rezervoar pa videti kako izgleda ram.  Doduse i moj motor je bio slupan, pa sam ga sredio i vozim se .  Bitno je da i ako je bilo nekih radova -0 da su odradjeni kako treba  ( ko za sebe, a ne ofrlje ) !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

@wice

Razume se, kad budem otišao tamo sa kintom, nameravam svakako da povedem nekog ko je tata za ovo, ono i to. Nema z'zanja!

 

@Vuja

Jbg, nemam slikan ceo motor. Videću da dam oglas. Možda je to najpametnije. Da ostane sve u familiji...

 

@drumskalisica

Jes' brate.

 

Bitno mi je samo da je u agregatu sve solidno. Karb i sve okolo će sredim i sam. Mislim da imam "materiju u rukama". Čini mi se da je možda dobro da ima da se radi na njemu, jer na to mogu da mu spustim cenu, mada sam ovde čitao da su neki išli na to, pa ispala teža dara nego mera.

 

Nisam pametan. Vi ste pametniji od mene. Pričajte... Uvek sam slušao pametnije od sebe, učio od njih i širio znanje dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

to oko ayspuha masti zbog nije dobro postavljen (ili privijen), sajlu od ortomera moraces da menas... oko 10e je nemacka, karburator je od etz 250, to sto curi odozdo moguce da je diktung na levoj polutki popustio ili preliva karburator, po ovim slikama nije los za 450... ako pristane ali imao bi nekih sitnih ulaganja + registracija.... ali nista dok ne postavis sliku celog.... obavezno probaj kako ide, i obrati paznju na tecu brzinu dali ispada iz nje,,, Nadam se da sam bar malo pomogao.... (imam puno iskustva oko mog mz-a (ETZ 250)  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

@Sumi Zmaj

Hvala na mišljenju. Pomoglo je!

I meni se čini da je ispod izduvne grane masno jel nije leglo kako treba - ili je nategnuto pri montaži ili nije zašrafljeno kako treba. A primetio sam da su usta auspuha malko ispred zadnjeg kraja zadnje gume. Verovatnije je da je ceo sklop malo nategnut ka napred, pa nije izduvna grana legla kako treba...

Sajla za obrtaljku mu ne gine svakako.

A karb je od 250, a ne od 251?

Za cenu ćemo još da vidimo. Borba tek predstoji. A žešći trip mi je da dovedem jedno magare od spolja u porodicu.

Obavezno ću da vodim nekog ko se razume, da ga provoza.

 

@MZ

Jes', dabome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Imas ovde u oglasima forumasa, Gile prodaje njegov MZ za samo 300 evra jer mu je hitno. Motor je radjen, ima i slika od motora, pogledaj, preracunaj se, pozovi Gileta, popricaj sa njim pa vidi, mozda napravite posao.

  Da napomenem, Giletov motor nisam video uzivo vec samo na slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ma u svaki motor  mora bar nesto da se naredi, ako ne odmah ono kasnije. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ma u svaki motor  mora bar nesto da se naredi, ako ne odmah ono kasnije. ;)

ja moj kupio u kutijama (350e van sezone (odrali me))....  rekli samo fali treca brzina  ;D ;D (a ulozio sam u njega preko 300e + registracija ) i vidi sad kakav je... ide ko zmajce... jos mi ostalo neke delove da promenim i da bude u fabrickom stanju(+da ga prefarbam)  ;D ;D

@Cika Dule ovaj ti je po ovim slikama ekstra... (tesko da nadjes nesto bez ulaganja za male pare)

a da karburator jeste od 250 ja imam takav... ovo je od 251 samo fali casica za gorivo bfi1201892363w.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Jao Dule,izvadi 450 evrica i daj coveku za tu masinu,probaj ga uz brdo sve brzine,naravno neverujem da ce te voziti ko ja bez izduvne grane, :D :D :D :D,al sta god da uzmes,ulaganja su neizbezna,ovde sam procitao gomilu gluposti o sajlama i sijalicama i tako te nebuloze,otvaran je sigurno verovatno zbog trece brzine,oslusni lupa li radilica,ako je to ok,kupuj pa sta ti bog da.Ja sam kupovao motore za mnogo vece pare,negde sam super prosao a negde,jebg,zajeb.Znam za par MZ u Beogradu po ceni od 450 evra,meni su ih nudili,video sam ih sve,sve do jednog su kante nazalost sa ulaginjima od minimum 300 evra,estetski su ocaj.Pricali smo o klipovima i sta ljudi stavljaju,pa i to uzmi u obzir,a to sto curka na karteru,to je kod vecine ,,normalno,,.

U svakom slucaju,ja pocinjem da sredjujem onu masinu kao sto sam i rekao,mozda postavim temu o njemu,mislim da ce biti zanimljivo da cujem komentare,cak cu da napisem i onu muku kad smo ga palili :D :D,al kad ga se docepam da radim,brzo ce biti gotov,samo sam u dilemi dali ga raditi u enduro ili u ono sa oklopima,e zato cu verovatno otvoriti temu,jos danas.Inace voleo bih da okupim malu ekipu ljudi,entuzijasta,koji bi u ovakvim slucajevima ljudima bili od koristi,kad nadju masinu da je zajedno pogledamo,ko konzilijum ;D,dve tri glave su uvek pametnije od jedne. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 634 postova
  • Lokacija: Beograd/Vozdovac
  • Motocikl: Suzuki GSX 600F-SF,Honda CM 125 Custom,Benelli Adiva 150,MZ 250 ETZ,MZ 250 TS,Kinroad 200gy,Tomos 14 tls,

Deki,jesi ti to nekog vozio na MZ-u bez izduvne grane????Jel vas vukao???

 

POSLE MNOGO MUKE OKO PALJENJA JER IMA TOMOSOVO PALJENJE DEKLA JE BILA SKINUTA MOTOR RASTUREN,PA SE NAKUPILO KOJECEGA KOD MAGNETA I TAKO DALJE,PA ME ZEZA NAVOJ NA CILINDRU,AL AJD,UPALIM JA TO NEKAKO,I NAS DVOJICA BEZ IZDUVNE GRANE NA MOTOR I PALJBA,NARAVNO DA JE VUKAO,4tom UZ BRDO NAS DVOJICU :o :o :o

ZNAS TAJ MOTOR,EVO SADA GA PAKUJEM,OVO VREME ME UBIJA.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Deki,jesi ti to nekog vozio na MZ-u bez izduvne grane????Jel vas vukao???

 

POSLE MNOGO MUKE OKO PALJENJA JER IMA TOMOSOVO PALJENJE DEKLA JE BILA SKINUTA MOTOR RASTUREN,PA SE NAKUPILO KOJECEGA KOD MAGNETA I TAKO DALJE,PA ME ZEZA NAVOJ NA CILINDRU,AL AJD,UPALIM JA TO NEKAKO,I NAS DVOJICA BEZ IZDUVNE GRANE NA MOTOR I PALJBA,NARAVNO DA JE VUKAO,4tom UZ BRDO NAS DVOJICU :o :o :o

ZNAS TAJ MOTOR,EVO SADA GA PAKUJEM,OVO VREME ME UBIJA.....

 

Vuk'o nas je obojicu uz brdo u 4. i to bez grane, i ja kažem!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

kako napredujes....  ;D ;D

 

Očigledno je da nisam samo ja uzbuđen oko ove kupovine.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Otključano!

 

Čim Čika Dule obavi svoje radne obaveze prema surovom poslodavcu postaviće objašnjenje i fotografije.

 

Dakle, imamo jednu mašinu više pa u to ime... ;D

post-1570-12879062871202_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Dragi moji,

 

evo me na kratko.

Malo trenuo između dve noćne smene i trenutno mislim na moje magare, koje je upravo na putu ka meni. Čekam ga, k'o ozeb'o sunce.

Slike stižu sutra-prekosutra sa sve storijom o traženju i nalaženju. Za tu svrhu ću da otvorim novu temu, a ovde ću da postavim link ka tamo.

Još samo malo se strpite... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja