Jump to content

Moto Zajednica

poliranje......

Recommended Posts

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Evo nakon duzeg vremena i ja se odlucih da pocnem sa spremanjem motora!

Privukao me text o poliranju aluminijuma <naseg forumasa Snoopuze, pa reko da probam da li zaista "radi"! Nakon nekoliko konsultacija sa Snoopuzom odlucih da krenem.

A da, odlucio sam i da napravim nove auspuhe jer su stari produvali takodje uzimajuci njegove savjete u obzir!

Prvo sam krenuo na poliranje deklova . Posto su bili (ne znam iz kog razloga ) prebojeni sivom farbom morao sam najpre da uklanjam sivu boju smirglom 400 sto mi je i oduzelo najvise vremena!

Posto sam vec tu prilicno izgubio zivce ,jer se boja iz usjeka za srafove tesko uklanja, poliranje sam "zbrzio" i zavrsio u narednih sat vremena tako da mozda nije ispalo najbolje. Citajuci da ljudi ovo isto rade po nekoliko dana vrlo sam zadovoljan postignutim rezultatima.

 

Dekle nisam skidao jer bojim se da nisam dovoljno "strucan" za ovaj dio posla a i frka mi je zbog dihtuga jer nemam rezervne pa....znate..!

Kad budem imao vise vremena svakako cu ovo prepolirati pa postaviti slike da se zajedno divimo>..... Redom sam koristio sledece gradacije smirgl papira od 400 pa 800 pa 1200 pa 2000 ali pravi efekat sa dobija tek poslije Purol paste koja uglanca povrsinu i nakon smirgla 800!

Pastu treba naneti na povrsinu u tankom sloju jer je pravo smaranje poslije je uklanjati i polirati do visokog sjaja!

 

Moj zakljucak je da se bolji sjaj postize poliranjem papirnim ubrusima nego pamucnom krpom (u fazai glancanja polir pastom).

U svakom slucaju hvala dobrim ljudima na savjetima ! Zato je ovaj forum vrlo koristan a forumasi su pravi ljudi za saradnju!

Auspuhe sam pravio(odnosno moj komsija limar sa slike) od nasatvaka za BUDZENJE auspuha na kolima koje sam kupio u auto prodavnici i to 4 komada za 20 eura! Medjusobno smo ih navarili( a prethodno razdvojili izbusenim pregradama) i prcvrstili za izduvnu granu! Granu smo prvo zatvorili pa izbusili sa strana jedno 20tak puta (kao na slici). Nismo koristili ni staklenu vunu ni celicnu zicu za sudje radi prigusenja buke.

Na kraju zvuk koji ispusta ova zvjer ne podsjeca na Strasni Sud vec je vrlo tih (skoro kao fabricki)! Jedino kad ga budem terao na TEHNICKI razmisljam da ubacim koji smotuljak zice cisto da me ne cimaju kao prosli put!

E sad posto ocigledno imam manjak inteligencije da bi postavio slike ovdje, ja sam ih smjestio u Licnu galeriju! Ako je neko vec imao dovoljno strpljenja da cita ovaj smarajuci text onda moze da pogleda i slike !

Hvala na paznji i do gledanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Svaka èast za ideju za auspuh a još je i efikasna. Gde se može naæi ova purol pasta i jel mogu da se poliraju površine sa njom bez šmirglanja, i za koje metale je namenjena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ja upravo drzim kutiju Purol paste u ruci i to primjerak za hrvatsko trziste! Nigdje ne pise ko proizvodi ali natpisi su i latinicom i cirilicom pa pretpostavljam da je iz Srbije!

Pasta je inace fenomenalna jer kad probas da s njom ispoliras metal i poslije smirgla 800 izgubices volju da dalje smirglas jer se povrsine vec tad odlicno sjaje!

Pise da ostranjuje rdju i cisti sledece metale:mesing,hrom,bakar,cink,nikl,aluminijum........rok trajanja neogranicen! (paste a ne sjaja) :D !

Auspusi se izasli za dz. jer mi je lik trtazio da mi savije od rostfraja 150 eura po komadu(dobro mozda sam ih ja uradio malo ruznije ali cu se strpiti za tu razliku u kinti)!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Evo da ne otvaram novi topic, imam sledeci problem:Naime ljetos sam kupio novi Vartin akumulator. Posto nije bila jaka zima kontao sam da ne treba da ga skidam. NEKIDAN KADA SAM HTEO DA GA UPALIM MALO SAM SE POMUCIO PA REKOH AJD DA POGLEDAM U KAKVO JE STANJU ETO CISTO "ONAKO".Uslijedio je sok jer je akumulator ostao skoro skroz suv,kako nemam pojma. Jedino ima sa strane crijevo koje valjda sluzi za prelivanje viska tecnosti(pretpostavljam).Uzeo sam uputstvo i nasao da u tom slucaju treba da se dospe samo destilovana voda i kao bice sve O>K>!

Medjutim sada sev teze krese(pali) pa se bojim da ce morati da padne novi.

Ima li spasa za ovaj ili....?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: bijela,montenegro

jaoj, pa ti si se odro trljajuci :lol::lol::lol: ako imas boju na deklu, bez obzira koliko ruka premazanih od koliko proslih vlasnika :x , kupis u prodavnici boja gel za skidanje farbe(npr. absenta) pa ga lijepo natrackas i poslije 5min speres vodom pod pritiskom i ako je potrebno jos jednom ponovis postupak na mjestima dje nije odradilo, a to je obicno na mjestima dje su sarafi i kojekakvi usjeci. kad to zavrsis, ako je odlivak grub smirglas grubom pa finijom, a ako nije onda vodobrusnim najfiniji.onda se caskom trkne do prodavnice alata i kupi se pamucna sajba za poliranje metala i obavezno pasta ako nema ona kreda za poliranje. pa lijepo instaliras na busilicu, pa upalis, pa kredu nanese na sajbu dok se vrti, pa udri, vidjeces rezultate :D:D:D nema tog majcinog sina sto ce da prepozna je li rostfraj ili aluminijum :!: kad zavrsis poliranje, ocisti deklo nitro razredjivacem i po mogucnosti predji sa 3-4 ruke dvokomponentnog bezbojnog laka za metalik. kad je deklo vani, isplati se vjeruj mi. kakva fabrika :!: :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Ja upravo drzim kutiju Purol paste u ruci i to primjerak za hrvatsko trziste! Nigdje ne pise ko proizvodi ali natpisi su i latinicom i cirilicom pa pretpostavljam da je iz Srbije!

 

Evo ti link: http://www.belinka.si/izdelek.asp?id=458

Mogu da kazem' date=' da ovaj pasta bolje nego ono sto mozes da kupis iz Louisa "Magic Alu". Probao sam oba. I jos da ne kazem razlika u ceni.

bHOIS_20070113109bb0.th.jpg

 

I ovako kad je polirano. :D

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Melenci
drmandic Poslao: Mon Feb 12, 2007 12:22 am Naslov:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

jaoj, pa ti si se odro trljajuci ako imas boju na deklu, bez obzira koliko ruka premazanih od koliko proslih vlasnika , kupis u prodavnici boja gel za skidanje farbe(npr. absenta) pa ga lijepo natrackas i poslije 5min speres vodom pod pritiskom i ako je potrebno jos jednom ponovis postupak na mjestima dje nije odradilo, a to je obicno na mjestima dje su sarafi i kojekakvi usjeci. kad to zavrsis, ako je odlivak grub smirglas grubom pa finijom, a ako nije onda vodobrusnim najfiniji.onda se caskom trkne do prodavnice alata i kupi se pamucna sajba za poliranje metala i obavezno pasta ako nema ona kreda za poliranje. pa lijepo instaliras na busilicu, pa upalis, pa kredu nanese na sajbu dok se vrti, pa udri, vidjeces rezultate nema tog majcinog sina sto ce da prepozna je li rostfraj ili aluminijum kad zavrsis poliranje, ocisti deklo nitro razredjivacem i po mogucnosti predji sa 3-4 ruke dvokomponentnog bezbojnog laka za metalik. kad je deklo vani, isplati se vjeruj mi. kakva fabrika

 

Pa što neki kažu nikako ne lakirati, a drugi samo lakiraj?????? :shock:

 

Pa ljudi šta raditi???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Ma pasta je zakon! Nisam vidio ucinkovitije sredstvo po bilo kom pitanju!

Sorry za dezinformaciju Purol je SLOVENACKI sad sam i ja saznao!

Kontao sam gdje imas cirilica .......pa.... :D ....pogrijesio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850

E ovako moje iskustvo je sledece:

 

Smirglanje sa P400,zatim sa P800 nakon toga vosak pasta i filc onaj sa buvljaka, posle toga 1000darka pa fina dijamantska pasta sa odgovarajucim filcom i dobijes ogledalo samo sve to trrraaaaaajeeeee dok ti ruke ne otpadnu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM850
ljudi' date=' zasto rukama sve, na busilicu navrnes ili filc ili pamuk, natrljas vosak i pichish :!: za sat vremena imas sto rucno za cijelo popodne[/quote']

 

Da zaboravio sam da napomenem da sve radim sa fleks masinom ali onom sa potenciometrom jer nevalja vise od 3000 obrtaja pali aluminijum i ostavlja onu plavicastu boju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Razumijem ja vas sve, al nisam majstor a i nemam alat(pogotovo tu flexu sa potencijometrom)! Jos sam uz to mlad(tek razmjenio 4tu banku) i neiskusan ( bar po ovom pitanju ) pa valjda moze da mi se prasta.....

Drugi put cu nabaviti sve te "kataklingere" kad budem polirao neku drugu masinuuuu......

A i ovo je moj skromni doprinosu kocenju Industriske revolucije (koja je dovela do Globalizacije ...al dobro necemo sad o tome .....) :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja