Jump to content

Moto Zajednica

Interpretacija zakona na moj način.

Recommended Posts

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Cekaj bre, ako ja godinama duvam 0.00, koliko treba da popijem za 0.08%...!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Po meni je najgore sto vozaci automobila smeju da popiju jedno pivo uz rucak i da voze, a vozaci motora ne mogu.

Kao i u svemu ostalom (registraciji, porezima, osiguranju itd.) motociklisti su diskriominisani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Po meni je najgore sto vozaci automobila smeju da popiju jedno pivo uz rucak i da voze, a vozaci motora ne mogu.

Kao i u svemu ostalom (registraciji, porezima, osiguranju itd.) motociklisti su diskriominisani.

 

Mozes, ako bas nemas 45 kila... Onda smes pola piva... ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Mozda moze da se provuce i malo, Bambi, 0,3?

 

Sve se svodi na telesnu tezinu, i sta i koliko jedes kad pijes, i posle koliko vremena sedas za volan... Ako ovo uspes da uklopis, moci ces tu i tamo nesto malo da popijes, bez bojazni od zakona... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

pa valjda pice i ide uz meze ??? :)))))

 

Da, osim ako si previse mrsav, a pice i meze ti bas idu od ruke... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400
Sloboda svakog pojedinca nije zagantovana ako taj isti pojedinac ugrozava slobodu ostalih pojedinaca.  Ukratko receno, Neko ce zbog tvoje slobode izgubiti svoju.  Kao pojedinac nemas pravo da ugrozavas moju slobodu, tj da pijes i vozis i da time povredis nekog drugog (mene), da time ubijes necije dete, pa makar to platio i svojim zivotom.

 

gde sam napisao pijan , pricam o kacigi i pojasu kao lichnoj slobodi , za ostalo sam se odavno pomirio kao neminovnost i debilizam prepisivacha

 

Zaustavni put nekog automobila nije sam po sebi merodavan - on se meri namenski pod kontrolisanim uslovima, i ne uzima u obzir 'vreme reakcije'. Vreme reakcije je ono od kad vam se nešto pojavi u vidnom polju, pa mozak to nešto prepozna kao opasnost, pa pošalje signal za reakciju. Tek kad signal stigne do mišića mi reagujemo (skrećemo, kočimo, pokrivamo oči, šta god...).

Opšte prihvaćeni podatak je da je prosečno vreme reakcije 1 sekunda. Pri 60 km/h - 16.6 metara, pri 50 km/h 13.9 m, pri 100 km/h 27.8 m. Mislim da ni ova tri metra razlike sa 50 na 60 km/h nisu malo, pogotovo kad je 'meta' pešak.

 

Što se mene tiče, kaciga ne služi da zaštiti motoristu. Služi da zaštiti mene koji mu idem u susret kad mu se pčela zakuca u čelo ili levo oko, ili kad ga u bradu pogodi kamenčić (verovatno od prošlogodišnje rizle) koji je podigao 'onaj ispred mene'.

 

Šta nam ostaje...a, da, pojas...

Nije me briga za one koji ne bi da se vežu, al' me brine što će u urgentnom centru više para da potroše da takve održe u životu, a manje para će da bude npr. za veštačke kukove u Ortopedskoj bolnici na Banjici, jer, zaboga, morali smo 'onome' da spasemo život.

 

da li ste chuli za izraz letargija , vidish ti isti podatci za reakciono vreme su napravljeni u specifichnim tj laboratorijskim uslovima , dok kontradiktorno tome je jedno opseznije ispitivanje od pre 10godina gde kaze da da vozachi koji brze voze odnosi se na odstupanje do 10milja na sat u odnosu na propisano imaju bolje reakciono vreme od onih koji voze po propisu , objashnjenje je jako opshirno ali se svodi na to da kad vozish po propisu viozish toliko smoreno i mehanichki da i kad ti neshto izleti ubedjen si da vozish dovoljno sporo i pravish zakasnelu reakciju , dok u drugom sluchaju vozish defanzivno jer si svestan mogucih rizika , e sad ja im poverovao ipak su oni neki dr mr nauchnici

 

drugo je tako nebulozno da cu samo reci da postoje kacige bez vizira , i to zamislite narode homologovane i to od najpoznatijih svetskih proizvodjacha  ??? zamisli tog chuda

 

trece , moja odluka kad padnem  bez kacige je da bog ugasi svetlo . znachi socijalno osiguranje nece imati mene na teretu ni jednog jedinog dinara , za razliku od onoga koji je nosio kacigu i pao pa mora da mu oprave ruku nogu i sve shto si napisao jer mu je kaciga sachuvala glavu ...

( to je moj  stav koji chvrsto branim iako nosim komplet opremu uvek zato shto mislim da mi treba ali poshtujem sve one koji misle da im ne treba i podrzavam ih u potpunosti)

 

Ni danas nisu svi zakoni jednaki za sve. Primjera radi, policija smije da vozi preko 200 km/h po regionalnim putevima, ako je u potjeri.

Kada se postavi pitanje ugrozavanja drugih, zvanicni odgovor je da su policajci "specijalno trenirani" i da kao takvi ne predstavljaju opasnost ni na 200 km/h.

To je cinjenica i danasnja stvarnost.

 

Razmisljam, posto su i oni (pretpostavljam) ljudi, da bi onda svako mogao da plati i dobije taj "specijalni trening", zar ne?

Pa ako polozi, polozi. Mislim ako danasnji policajci bezbjedno voze 200 km/h medju gomilom neadekvatno obucenih vozaca,

onda bi to bilo jos sigurnije sa adekvatnom obukom svih vozaca.

 

o ovome da nepricham , drago mi je da neko shvata sushtinu , u ovoj zemlji su svi jednaki , al su neki izgleda jednakiji od drugih ...  ;D ima shkola za tu bezbednu voznju al mora mozak da ostavish kod kuce i da potpishesh ugovor na minimum 4 godine ;)

 

Takodje po novom zakonu u Italiji koji je na snazi od Maja 2008 godine policija moze trajno oduzeti vozilo ukoliko je vozac imao vise od 0.15 alkohola u krvi.  Vozilo se onda aukcijski prodaje ili se daje na koriscenje policiji.

 

samo da prevedem na srpski 1,5 promila ili ti na osobu od 90 kila oko 14 velikih piva za 3-4sata  ( duvao sam kao putnik na zadnjem sedishtu auta nepitajte me zashto ) ako se nevaram mislim da je oduzimanje vozila samo za ponovne prekrshioce tako kazu italijani osim ako i oni nisu dezinformisani mada su vidno pocheli da poshtuju propise od 2000 na ovamo ... mada je kod njih gradska voznja idalje normalna i bez sankcionisanja sve u cilju manje guzve u saobracaju

 

rezime nije nama problem novi zakon , po meni je i stari bio prestrog da se poshtovao , problem trenutno nije ni u nesrecama ni u poginulima i vredja moju inteligenciju kad neko zaista pokushava da me ubedi da je novi zakon zbog toga na snazi , a ne vidi da je to samo novi nachin da se napuni budzet i dzepovi politichke "elite" , nije mi jasan stav i osudjivanje , nemogucnost ljudi da se upuste u polemiku razumno i na osnovu chinjenica , vidim da je alkohol najveci problem , i ako smatram da je 0.5 bilo ok , sad je to 0.3 i nishta nece promeniti nashe palamudjenje ovde , to je slovo zakona , a da li je neko sposoban ili nije da vozi to opravda brojem kilometara i kako se izvukao iz kritichnih situacija , a ako nije siguran u svoje sposobnosti posle konzumiranja alkohola , to proveri u kontrolisanim uslovima , npr sedne na motor ali u shumi (preporuka je popiti neshto tek kad stignete u shumu da dushebriznici ne obaspu paljbu) i proverite van saobracaja kako vam ide , ja znam da mi litar piva ne shkodi ali mislim da se dragger ne bi slozio sa mojim struchnim mishljenjem , zato preporuka za sve koji vole da popiju , predjite na kokain to je sa stanovishta novog zobsa OK  ;) tj nije al nemoze da se proveri ;) i da onaj antipolicaj moze da vam spusti test na drageru sa npr 0.7 na 0.2-0.3 posle 20min od uzimanja tablete provereno u praksi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500
da li ste chuli za izraz letargija , vidish ti isti podatci za reakciono vreme su napravljeni u specifichnim tj laboratorijskim uslovima , dok kontradiktorno tome je jedno opseznije ispitivanje od pre 10godina gde kaze da da vozachi koji brze voze odnosi se na odstupanje do 10milja na sat u odnosu na propisano imaju bolje reakciono vreme od onih koji voze po propisu , objashnjenje je jako opshirno ali se svodi na to da kad vozish po propisu viozish toliko smoreno i mehanichki da i kad ti neshto izleti ubedjen si da vozish dovoljno sporo i pravish zakasnelu reakciju , dok u drugom sluchaju vozish defanzivno jer si svestan mogucih rizika , e sad ja im poverovao ipak su oni neki dr mr nauchnici

 

 

To je istina, znam po sebi, i mnogim drugima... A, i citao sam o tom istrazivanju pre vise godina, dokazano je da ljudi koji stalno voze brze, manje izazivaju udese, od onih sto povremeno dobiju napad sportske voznje... ??? ??? ???

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 95 postova

Citat:  "..... i da onaj antipolicaj moze da vam spusti test na drageru sa npr 0.7 na 0.2-0.3 posle 20min od uzimanja tablete provereno u praksi"

 

Ko zna gde ima da se kupe te tablete neka napise, pa da se manemo vise ovog prepucavanja.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Lazicu, prijatelju, nema potrebe da citiras ceeeeo post, ako pises odmah iza njega! Hajde da olaksamo ljudima pracenje foruma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Lazicu, prijatelju, nema potrebe da citiras ceeeeo post, ako pises odmah iza njega! Hajde da olaksamo ljudima pracenje foruma.

 

Jel bolje ovako...? ;) Izvinjavam se, malo sam gripozan, pa smeten... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja