Jump to content

Moto Zajednica

Terra Balkanika - put od 2500km skuterom

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: bec

 

Evo i mene posle godinu dana sa jednim putopisom...

 

Krenuo sam standardno vozom iz Beca do Rijeke, a dalje...dalje niz more...

 

 

FC133F8A-B045-A54F-A335-3AD38F9D6FB6_thumb.jpg

Bec-juzna zeleznicka stanica na kojoj je i ove godine bio red za ukrcavanje motora

 

E2D16EA0-C682-EF4C-87F1-C4A7BF176227_thumb.jpg

spreman za polazak

 

Ujutru stizemo u Rijeku i docekuje nas pljusak...kuliranje u pekari i odmor, nestrpljenje i polazak...voznja standardna oko Bakarskog zaliva, odron na putu mali zastoj i prolazak pored Kraljevice u kojoj se nalazi Marsalov Galeb. Kako sam prosao skretanje za Krk kisa prestaje i vec u Crikvenici skidam opremu za kisu i nastavljam dalje

 

 

E2FAFB34-7338-D14B-BF34-5C4647E44CAA_thumb.jpg  01571111-D330-B240-8ADB-577EEBD153A7_thumb.jpg

Jadranska magistrala jedna od najzanimljivijh ruta za voznju pored mora

 

0D5EEC35-7AC5-2841-9B24-BC82104B9802_thumb.jpg

Goli otok i Sveti Grgur

 

Ovog puta sam vozio dalje od Senja i to sve do Prizne gde sam se ukrcao na trajekt kojim sam se prebacio na Pag

 

 

D8F67EFE-76F2-EB41-8763-1DA44DDDB57E_thumb.jpg  CCE00E76-A5FC-8A43-8598-43A9DA88EF5F_thumb.jpg

 

Pauza za kupovinu paskog sira i blejanje na Zrcu, pa nastavak puta...

 

 

CB553133-8B78-ED4C-BE41-5D268F7D81F6_thumb.jpg

pogled na mocni Velebit

 

 

1B3514E2-30C3-FD40-881B-A7606FF422F6_thumb.jpg

Pag je poznat kao mesto koje lici na mesecevu povrsinu, oskudna vegetacija i kamenje

 

 

FF2F7CD9-6110-134A-BD85-55C29A4E5DDD_thumb.jpg

paski most

 

 

Letovanje u okolini Zadra, obilazak Vranskog jezera, Kornata i blejacina i posle 10-ak dana nastavak puta. Voznja do Splitai odlazak u Cetinsku Krajinu, selo Vostane

 

 

5D0E1F32-FD3D-DA4C-972B-BE1703719342_thumb.jpg

ispred Splita

 

0D498C03-CA99-9D4D-8BD8-D29C04B44329_thumb.jpg

Kastele - aerodrom

 

E6E51C79-4F9D-BF47-B68A-1C6CAFF9FCFA_thumb.jpg

Vostane ispod planine Kamesnice

 

 

Mali odmor i prelazak u Bosnu i Hercegovinu, tacnije Livanjsko polje koje krasi jedna od najvecih akomulacija - Busko jezero

 

 

E0083185-6A1F-784B-BF6D-AD3ADC79A85C_thumb.jpgDBBDA45F-2A3E-FB42-9613-3CCB170F7FC5_thumb.jpg

 

 

Nastavak puta i prelazak iz Livanjskog u Kupresko polje koje je mnogo pitomije i prekrasno, prolazak kroz kupreska vrata i sliazak u Bugojno. Pauza u Donjem Vakufu i preko Travnika nastavak puta prema Sarajevu gde sam pravio pauzu od jednog dana.

 

 

B2896CFD-9D32-CA40-A503-A6C5FBE1FCF5_thumb.jpg

jedna sarajevska fasada

 

B304F0CA-4325-5348-B1D1-CF44562FD3BC_thumb.jpg

pogled na Kupresko polje

 

D4B5B7D2-5938-9645-8792-B9CA5BAA6F4D_thumb.jpg

prevoj Komar izmedju D.Vakufa i Travnika

 

 

Dolazak u Uzice preko Romanije i Visegrada i odmor u Srbiji od dve nedelje. Polazak nazad za Bec i to preko Novog Sada, Sombora i Backog brega, ulazak u Madjarsku i voznja lokalnim putevima do Balatona

 

 

2DA4B556-21DC-004F-B8B7-222504C55711_thumb.jpg

 

 

Dan pauza i prilika da se poseti banja Heviz u kojoj se nalazi najvece termalno jezero u Evropi. Topla voda i rehabilitacijaje ucinila svoje - potpuni oporavak

 

 

D10B57A0-7087-E445-9B43-48657D5247BD_thumb.jpg

 

9498F31F-761B-6A42-9BE7-D7FF02DCFCA2_thumb.jpg 6B3445BA-E1D2-E84B-A89B-9AF1C4316566_thumb.jpg

 

E2995D94-44A7-6D4F-BB49-58C2107B86D3_thumb.jpg B9F9DDA9-E2B4-AF4F-B70D-5C581F6550AC_thumb.jpg

 

 

Poslednji dan putovanja, prolazak pored tvrdjave Sümeg na putu prema Sopronu, pauza u Sopronu i dolazak u Bec.

Sve u svemu 2500km i novi planovi za sledecu godinu

 

 

8A33CC76-7C5B-1C43-BC17-3F4C16E2B923_thumb.jpg

Sümeg

 

 

Pozdrav svima

 

DuleBec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: bec

Kao i prosli put, odlicno... :) Samo mi nije jasno sto ne nabavis neko komfornije sokocalo, bilo skuter, bilo motor? ??? ;)

 

Zasto? Evo jednostavno: u Austriji za motor od 125 kubika ne moras da imas A kategoriju vec samo kod 111 koji ti se upisuje uz B kategoriju, a njega dobijas posle 6 sati prakticne voznje na poligonu. Razlog je dakle administrativan, ali postoje i razlozi prakticne prirode, ja prakticno zbog problema parkinga u Becu moj skuter koristim kao prevozno sredstvo tokom cele godine, svuda po gradu i putovanja za godisnji odmor su samo deo godisnje kilometraze. Svaki veci motor ili skuter prvo zahteva veci prostor, A kategoriju, vece osiguranje i porez...125 kubika je idealno resenje imati i voziti pravi gradski skuter ali istovremeno i otici van grada par stotina kilometara sto nije niakav problem sa Majesty-jem jer ima perfektno hladjenje. Cini mi se da cu jos dugo voziti 125 kubika. Putovanje je pravo uzivanje i nimalo me ne zamara zbog polozaja tela pri voznji, zbog osecaja slobodea i cilj je putovati a ne stici na odrediste  ;)

 

 

pozdrav

 

 

duleBec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Dobro Ti ovo "Krenuo sam standardno vozom iz Beca do Rijeke, a dalje...dalje niz more..." mozda je nekima standardno nama svakako nije ;) ;D A zavidnu rutu svakako olakšala i Austrijska tablica, tek toliko da ne misliš i o tome.

Nego kakvi su ti vagoni za motore, standardni kao oni za prevoz automobila pa malo autovi malo motori ili neki posebni, kako ih osiguravaju od prevrtanja tokom puta?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: bec

... mozda je nekima standardno nama svakako nije ;) ;D A zavidnu rutu svakako olakšala i Austrijska tablica, tek toliko da ne misliš i o tome.

Nego kakvi su ti vagoni za motore, standardni kao oni za prevoz automobila pa malo autovi malo motori ili neki posebni, kako ih osiguravaju od prevrtanja tokom puta?

 

 

vagoni su standardni za automobile, lepo se kajlaju tockovi i onim trakama se sve lepo uveze i zategne. Ja za svaki slucaj sve to slikam ,a ko se ne daj boze nesto desi...a nisam cuo da se ikad ista desilo. Prvo se ukrcavaju auta, a zatim motori. Kuriozitet je da u Becu na Zeleznicama Austrije to rade nasi zemljaci koji me vec poznaju koliko cesto putujem  :) Interesantna je i cena: spavaca kola Bec-Rijeka 39€ a prevoz motora je 46€  :)

 

Inace eto vam ideje da napravite malu kampanju kod Zeleznica Srbije za omogucavanje prevoza motora auto vozom, jer je ulaganje minimalno - naime samo treba kupiti trake i to 4 po motoru, kalje za tockove su iste kao za auto. Mogu da postujem i slike ako neko izrazi zelju, a mozes da pogledas i moj post od prosle godine.

 

pozdrav

 

 

DuleBec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

Pa da vidis da bi i mogao da postavis koju fotku vise i na tu temu kad vec imas iskustva u tome. Naime Zeleznice Srbije omogucajvaju prevoz motora po najmanjoj ceni automobila, to je za CG bilo nekih 2200din koliko se secam, ali je uslov bio da sam obezbedis motocikl od prevrtanja. Kako ce od sledece godine mogucnost odlaska auto vozom i u Grcku biti zbog viza laksa (ne znam da li ce uvesti za jos negde autovoz) a cene bar spavacih i kuset kola do Soluna su identicne kao i do Bara to bi nekima planiranje i odlucivanje za ovakav put mozda olaksao svojim iskustvima u prevozu i svemu onom na cega bi trebalo eventualno racunati ili obratiti paznju. Hvala unapred! Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Lokacija: Šabac

Bravo, za putopis i za putovanje...

I ona rečenica ti je prava- ..cilj je putovanje a ne stići na odredište,, ja bih je malo ispravio- cilj je putovanje, a ne samo stići na odredište...

pozz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: bec

Pa da vidis da bi i mogao da postavis koju fotku vise i na tu temu ...

 

Hajde nije problem, samo mi reci u kojoj temi da napravim topik, pa cu ja da zapocnem pricu i postovacu sve fotke na datu temu koje imam

 

pozdrav

 

 

DuleBec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

To zaista ne znam? A da pitas Lalajka mozda ima predlog, a i ako misli da to ne bi interesovalo veci broj prisutnih i da ne postavis. Meni zvuci vrlo zanimljivo kao informacija i kao ideja. Nesto mi se mota put vozom do Soluna, da izbegnem sve one dosadne autoputeve a opet odmoran provozam Grcku koliko se bude imalo vremena i evrica? A opet nisam tako vozom vozio pa pitanja dosta.

Pozdrav i hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pamet u glavu!, 49 postova
  • Lokacija: Beograd - Bezanijska kosa
  • Motocikl: Suzuki k1 600 , Yamaha yp 125 majesty

Svaka cast brate po motoru :) , nadam se da se ove godine vidimo u Umagu 6. maja !?! Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: bec

tesko da cu do Umaga u maju, ali u julu i avgustu cu sigurno na tu stranu...mozda do Rima, jer mi je davnasnja zelja da po tom gradu vozim skuter, pa posle Rima najpoznatija obalsta ruta costiera amalfitana od Napulja...pa mozda i u Grckoj zavrsim...ko zna...glvana stvar je da ne menjam majesty 125

 

pozdrav

 

DuleBec

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja