Jump to content

Moto Zajednica

pomoc u odabiru endura

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Pitanja, na koja bi tvoj odgovor mnogo pomogao pri davanju saveta:

 

1. koliko si visok?

2. da li bi vozio sam ili u dvoje?

2. Koliko km ture planiraš da praviš?

 

Mada ovako, na slepo, moj glas ide za TA ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Inđija N45°2.154' E20°4.473'
  • Motocikl: Nema :(

I ja glasam za TA. :)

Vozim se već tri godine kuda god hoću, na kratko i daleko, po svakakvim vremenskim uslovima, po gradskim gužvama, auto potevima, bespućima, makadamu, kamenju.. I u svim tim prilikama TA me donese svežeg, čilog i bez bolova u dupetu i krstima na odredište. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

koji god da odabereš bitnije ti je da je taj motor za koji se odlučiš zdrav i da je u dobrom stanju... lepo ti 26. 12. na Dedamrazijadu pa lepo biće svega i TA i AT i Tenera i SuperTenera i KLEa  i ostalog... pa lepo probaš sedneš da vidiš kako ti koji čuči, popričaš sa vlasnicima (ne veruj Afrikancima baš sve - da je po njihovom Afrika ide na vodu a benzinom se ladi  ;D ;D ;D ) šalim se za ovo zadnje al imaš ideju... tako da , vidimo se 26.tog  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Ja bih ti savetovao malo širi enduro izbor, a ti ćeš verovatno izabrati, koji ti najviše odgovara:

 

1. Africa Twin

2. Africa Twin

3. Africa Twin

 

Ako izabereš jednog od navedenih modela, nikako nećeš pogrešiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

i ja mislim da je to najpametnije hvala na lepom savetu sto kazes bitno je ko vozi kako ga odrzava moze da bude i afrika ali ako joj je izvadio dusu malo zafarbao dzabe od samog imena onda nista ipak treba biti oprezan pri kupovini,nadam se da cu se snaci i odabrati lep i siguran enduro,prosto receno da budem zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1904 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

      Kad budes video sve ove modele na jednom mestu znaces ODMAH koji motor hoces. Vise puta je ovde ponovljeno da se motor kupuje srcem a ne glavom. Siguran sam da i sada otprilike vec znas koji motor zelis samo ti znaci da ti i mi napisemo da kupis bas taj. Cisto da ti bude lakse :) . Koji god da izaberes neces pogresiti. Jos nisam cuo da se neko pokajao izborom ovih nekoliko modela.

     Kad pomislis na svoj buduci motor a kez ti se sam javi onda je to taj. Srecno s odabirom i kupovinom i javi obavezno sta si uradio. Volim ovakve teme. Pogotovo sto na kraju postavljaci teme napisu da su kupili motor koji nije ni bio u opciji za kupovinu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

pa druze citas me pomalo al sigurno,a za to da cu da javim ne da cu da javim neg ce da se cuje bree da se zalije  da se krka sve po protokolu samo da dodje do tog svecanog cina jos se ne zalecujem za divno cudo drzi me strpljenje sto je sigurno dobro dal je to zbog zimskog vremena bemliga al jedno je sigurno boze zdravlja bice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Izmedju KLE i XTZ moj glas ide za XTZ ( obadva su mi odlicno poznata ) ali XTZ je mnogo skuplji......nejasno je kojim budzetom raspolazes?

 

Sa manje para ja bi ciljao Hondu i to Dominator 650 bez razmisljanja.........a ove TA i Afrike ja vidim samo ovde na sajtu BJB ja neznam gde se vi vozite? nocu ili ste stvarno u Africi?????????????.............ali ja vas stvarno retko na drumu vidjam.....bez ikakve uvrede

 

A tek je ST matora mrcina koja ima previse delova koji se kvare kako vreme prolazi.....a da nekazem da se sa njom nemoze zakociti...moze ali u sledecmo gradu......

 

Molio bi vas da se suzdrzite od zajedljivih komentara jer niciji motocikl nisam zeleo da vredjam ( ja vozim DR i nehvalim ga a odlicno me sluzi )

Ovo je moje skromno misljenje proizislo iz mehanicarskog iskustva a i godinama voznje enduro motocikala.......

 

Nezelim da mi kazete da svaki Ciganin svoga konja hvali jer ja mog nisam hvalio......

 

A XTZ je odlican i mlad motocikl a moj drug ga je prodao pre dve nedelje ( 2005 za 3000 ) zalosno je sto se novi vlasnik zakucao i potpuno ga unistio a i sebe prilicno povredio........znaci samo polako....ladan asvalt a i gume!!!!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Surcin Bgd

još jedan glas za TA .Vozio sam ga i dosta je udoban ,drugar moj ga je imao do pre mesec dana i bio je  jako zadovoljan al su se rastali zbog novog varadera . mnogo je udobniji i od mog DR-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ja bih ti savetovao malo širi enduro izbor, a ti ćeš verovatno izabrati, koji ti najviše odgovara:

 

1. Africa Twin

2. Africa Twin

3. Africa Twin

 

Ako izabereš jednog od navedenih modela, nikako nećeš pogrešiti.

 

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

mnogo modela,ali evo da ti pojasnim,posto promenih gomile i gomile motora,pola tih motora sam 90tih u srecno vreme imao i dok su bili po godinu dve tri stari...a neke tek od skora,,,,

xt je zakon,xtz kako hoces, aprilija pegaso,,za njom dominator,pa bmw f 650,pa onda ostali koje nebih nesto da spominjem,ti grobovi tipa dr,gileri itd,,da nepominjem mogu da idu,i to je sve,

klasa 2 klipa,,,,pa naravno st,pa ta,pa at,pa onda ostatak,koji i nije nesto....

,,kawasaki i suzuki nemaju nikakve endure,probali su i nisu se proslavili ,pogotovu dr750,i big 800 itd,,, :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

Moj glas ide za XT,dve sezone bez dinara ulaganja a vozio i sa off ekipama i sa on ekipima i ide i samo ide a na kraju prodadoh ga za iste novce.

Mislim tu nema egzotike to je radna mašina.

KLE dobar ,preširok, težak al ide kao munja kad zavrtiš,z duže destinacije daleko udobniji.

XTZ nikada mi nije upadao u oko pa ni ne znam ništa o njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

epa drugari danas sam isao da gledam jednog kle-a na prvi utisak znaci prvi put sam seo na ozbiljniji enduro i mogu vam reci da me je prijatno iznenadio lepo izgleda po mojoj meri visina da je malo vislji bilo bi cupavo za dodirivanje nogama tlo,znaci prvo sam gledao kle,ima jos jedna yamaha tenera htz 660 moram da uporedim da bi mi bilo jasnije oko tih nekih detalja,vama svaka cast na zajednickim savetima oko mog odabira zasta da se pre odlucim sto mi stvarno znaci,ima i druga stvar budzet nije visok a ova dva motora su priblizne cene negde oko 1700 1600 1500 tu negde i postoji jos jedna bitna stvar a to je registracija s obzirom na reg.. kle-a od 9200 i htz 660 koja je 14800 nije bas mala razlika slazem se u svemu kvalitetu al da stoji neregistrovan ni to nije resenje s obzirom da placam za kola oko 16.000 +motor 15.000 opterecujem moj budzet malo vise al kqad je motor u pitanju nekako se zazmuri i nisam sigurno jedini koji ima taj problem da mora sve da stavi na papir al sta je tuje,znaci jos uvek neizvesno oko odabira prvi utisak za kle mislim da je pozitivan neznam jos u voznji kakav je al polako lose je vreme da se proba.pozzzdrav braco bajkeri.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Svemir 2,8342534 svetlosnih godina zapadno od Marsa

Ja bi pre uzeo 660 nego KLE ( nevolim dva cilindra na enduru ) zans kad se naviknes na 500ccm pa sednes na 600 ili 650 ( Dominator ) pa se setis te razlike u registraciji...pa kazes sam sebi...majku mu trebao sam uzeti 650 a 50E je vise...........zalosno je sto je nama sve preskupo a pare je tesko zaraditi......jbg. sirotinja raja......valjda ce sad biti malo bolje ako vijamo neke Evropske poslice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

meni se dopada izgledom, ali ga ljudi iz nekog razloga nazivaju venčanicom (kad ga kupiš ostaje ti do kraja života)  ;D ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: glogonj, povremeno karaburma

jaooo proverio sam regitracija za njega 23.000 bas je vencanica svaka cast za motocikl al za moj dzep nikako,samo do 650 kuba da bude lepo meni i magaretu on da pase po malo ja da jasem i milina. :o :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja