Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki KLE 500 u voznji

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak
  • Motocikl: Suzuki dr125sm

Ljudi pozdrav!

Pre nekih nedelju dana sam postao (ponosni ;D) vlasnik KLE-a, pa ga sad vozam po ceo dan i uzivam :D...

Cisto me zanima nekoliko stvar...Mislim da ce mi ljudi koji voze ili su vozili KLE-a moci da mi pomognu...

1.Cisto imformativno, na koliko hiljada obrtaja vi menjate brzinu (po ravnom, i kada ga ne ganjate :))? Ja negde na 4,5-5 hiljada...

2.Posto mi je ovo prvi motor sa brzinama (a kod auta se ovo ne srece), kad god drzim gas u bilo kojoj brzini pa ga pustim, on cimne i krene da koci motorom (iako ja kocnicu ne diram, a nisam ni dosao do nekog broja obrtaja da bi ga prebacio u visu brzinu), ovaj problem sam poceo da resavam tako sto uhvatim kvacilo tik pre nego sto pustim gas (jer nije bas zgodno ako neko sedi iza, pa da ga to cimanje pocne gurati ka meni, uvek nazuljam najbolnije mesto ;D), zanima me kako vi to resavete?

 

Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Pa sasvim je normalno da kada pustiš gas motor počne da usporava tj. da koči motorom i to nije nikakav problem već vrlo korisna mogućnost usporavanja bez pritiska kočnice. Rešenje za nažuljano ''najbolnije mesto'' ti je da pre svakog kočenja (ili puštanja gasa) kolenima pritisneš rezerboar i time ćeš sprečiti klizanje ka napred.

 

Ovo prvo što si pitao za menjanje brzina pošto imamo isti agregat mogu ti reći da možeš slobodno da menjaš i na 4000 rpm-a i manje, ali onda ne očekuj nikakvo ubrzanje već je to za laganu vožnju i malu potrošnju. Konkretno ja mog GPZ-a kada vozim po gradu lagano brzine menjam na 5000rpm-a i to mi je Ok, a kada se vozikam po krivinama onda ga pustim i do 8-9000rpm-a upravo zbog gore pomenutog kočenja motorom, a i motor je mnogo življi na većim obrtajima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Beograd-Cerak
  • Motocikl: Suzuki dr125sm

Pa sasvim je normalno da kada pustiš gas motor počne da usporava tj. da koči motorom i to nije nikakav problem već vrlo korisna mogućnost usporavanja bez pritiska kočnice. Rešenje za nažuljano ''najbolnije mesto'' ti je da pre svakog kočenja (ili puštanja gasa) kolenima pritisneš rezerboar i time ćeš sprečiti klizanje ka napred.

 

Ovo prvo što si pitao za menjanje brzina pošto imamo isti agregat mogu ti reći da možeš slobodno da menjaš i na 4000 rpm-a i manje, ali onda ne očekuj nikakvo ubrzanje već je to za laganu vožnju i malu potrošnju. Konkretno ja mog GPZ-a kada vozim po gradu lagano brzine menjam na 5000rpm-a i to mi je Ok, a kada se vozikam po krivinama onda ga pustim i do 8-9000rpm-a upravo zbog gore pomenutog kočenja motorom, a i motor je mnogo življi na većim obrtajima

 

Hvala, puno si mi pomogao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja